WebCatalog, online web uygulamaları yerel olarak Windows bilgisayara kurmanıza ve çalıştırmanıza izin veren ücretsiz çapraz platform masaüstü bir programdır. Bu program sayesinde artık web tarayıcıyı açmadan PC masaüstünden online web uygulamaları çalıştırmak mümkün olacak.

E-posta, sohbet, dosya depolama, medya ve diğer hizmetleri tarayıcıda çalıştırılabilir ancak bir çoğu masaüstü programları olarak mevcut değildir. Bu hizmetleri masaüstüne taşımak fikri yeni değildir. Geçmişte tarayıcı geliştiricileri veya üçüncü taraflar tarafından, web uygulamaları doğal olarak veya tarayıcı pencerelerinde çalıştırmanıza izin veren motorlar oluşturma girişimleri var.

WebCatalog

WebCatalog, Windows, Mac OS X ve Linux için bir masaüstü programı olarak mevcuttur. Motor, masaüstündeki hizmetleri sunmak için Chromium tarayıcısını temel alır. WebCatalog’u başlattığınızda, desteklediği hizmetlerin ana listesini edinebilirsiniz. Liste oldukça geniş ve kaydırma gerektirdiğinden, yerleşik aramayı ilgi çekici hizmetleri bulmak için kullanabilirsiniz.

Unutmayın ki sadece WebCatalog’a dahil olan hizmetleri ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, WebCatalog’a eklenmek üzere yeni bir hizmet önermek için kullanabileceğiniz bir yeni uygulama isteği düğmesi mevcuttur.

Hizmetlerle ilgili olarak, çok sayıda popüler hizmet desteklenmektedir. Birkaç isim vermek için: Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Dropbox, Evernote, Feedly, çeşitli Google hizmetleri, Instagram, Netflix, Pushbullet, Skype, Spotify ve daha fazlası.

Her servis adı, simgesi, ana web sayfasına bir bağlantı ve kurulum düğmesi ile listelenir. Kullanmaya başlamak için önce kurulum düğmesine basın. Kurulumun kendisi uzun sürmemeli ve çok fazla disk alanı kaplamaz.

Yükleme düğmesi işlemden sonra kaldırılır ve orada listelenen açık ve kaldır düğmesini görürsünüz. Kaldır seçeneği, uygulamayı sistemden kaldırır, açık, masaüstündeki yeni bir pencerede çalışır. Bazı hizmetler, örneğin SoundCloud, kullanım için bir hesap gerektirmez. Yine de bir hesapta oturum açabiliyor olsanız da, bunları hemen bir konuk olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çoğu hizmet bir hesap gerektirir. Verilerinize erişebilmek veya hizmeti kullanabilmeniz için önce servise oturum açmanız istenir. Bunun nasıl yapılacağı servise bağlıdır. Bazıları hemen oturum açmanıza izin verirken, bazıları masaüstünde kullanılmadan önce önce doğrulama yapmayı isteyebilir.

Arayüz Chromium sürümüne benziyor. Menüyü tam ekran görüntüsünü değiştirmek, gezinmek (gezinmek için sağ fare tıklamalı ancak kısayollar kullanılıyor), gezinme verilerini temizlemek ve URL’leri büyük bir kısmı için kopyalamak için kullanabilirsiniz. Yüklü tüm uygulamalar ve hizmetler ana pencerede yüklü olarak listelenir. Bu, web uygulamaların ana listesinde arama yapmak veya göz atmak zorunda kalmadan onları hızlı bir şekilde açma seçeneklerini sunar.

Web uygulamaları, web tarayıcısı yerine özel bir masaüstü ortamında çalıştırmayı tercih ediyorsanız, WebCatalog uygulaması sizin için faydalı olacaktır. Bu uygulama sayesinde internet üzerinden sizi takip edenlerin sayısını ve oturum açma verilerinizi çalmaya çalışan saldırıların olasılığını azaltabilirsiniz.

WebCatalog programı Windows 10, 8, 7 sistemler ile uyumludur ve yaklaşık olarak 56 MB dosya boyutuna sahiptir.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"WebCatalog İndir – Online Web Uygulamaları PC’ye Yükleyin ve Çalıştırın" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status