Özel Dosyalar ve Klasörler için Şifreli Koruma Programı

VeraCrypt, TrueCrypt’in kaldığı yerden devam ederek sistem ve bölüm şifreleme için kullanılan algoritmalara gelişmiş güvenlik eklenerek karşımıza çıkan ücretsiz bir şifreleme programıdır. Hassas dosyalarınızı ve belgelerinizi depolamak için şifrelenmiş alanlar oluşturmanıza olanak tanıyan bir şifreleme imkanı sunar.

Şifrelenmiş bir konteyner dosyası, bilgisayarınızdaki herhangi bir yerde veya harici ortamda depolanabilir ve normal bir sürücü harfi aracılığıyla erişilebilen sanal bir sürücü olarak monte edilebilir. Bu sanal sürücüye kaydedilen herhangi bir dosya, otomatik olarak şifrelenir ve sürücüye doğru şifre veya anahtar takılıp kilidi açıkken yalnızca erişilebilir.

Güvenli saklama alanları oluşturmanın yanı sıra, yazılım, tüm bir sistem bölümünü veya sürücüsünü şifrelemek için de kullanılabilir. VeraCrypt, AES-256, Blowfish (448 bit anahtar), CAST5, Serpent, Triple DES ve Twofish dahil olmak üzere çeşitli şifreleme algoritmalarını desteklemektedir.

Diğer özellikler arasında FAT32 veya NTFS biçimlendirme desteği, gizli hacimler, montaj / sökme için kısayol tuşları ve diğer bazı gelişmiş özellikler yer alıyor. Sistem bölümlerinizi şifrelemek istemiyorsanız VeraCrypt taşınabilir modda kurulabilir.

VeraCrypt sistem bilgileri:

Boyut: 28.2 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

Sistem: WinXP/Vista/7/8/8.1/10

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"VeraCrypt İndir (Windows PC)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status