August 15, 2022


Windows PC için ücretsiz resim çizme programı

Tux Paint, 3 ila 12 yaş arası çocuklar için ücretsiz, Windows bilgisayarlar için ödüllü bir çizim programıdır (örneğin, okulöncesi ve K-6). Tux Paint, bilgisayar okuryazarlığı çizim etkinliği olarak tüm dünyadaki okullarda kullanılmaktadır. Kullanımı kolay bir arayüzü, eğlenceli ses efektlerini ve çocukları programı kullanırken yönlendiren cesaretlendirici bir çizgi film maskotunu birleştiriyor.

Çocuklara yaratıcı olabilmeleri için boş bir tuval ve çeşitli çizim araçları sunuluyor. Tux Paint, Windows’un (Tablet PC de dahil olmak üzere) tüm sürümleri, Mac OS X 10.3 ve üstü, Linux, BeOS ve Haiku, FreeBSD ve NetBSD gibi çeşitli platformlarda çalışır. Daha eski, daha yavaş sistemlerin yanı sıra LTSP, Citrix ve Windows Terminal Services gibi ince istemciler üzerinde de çalışır. Hatta bazı avuç içi bilgisayarlarda da çalışır.

tux-paint-son-surum-turkce-indir-cocuklar-icin-ucretsiz-resim-cizme-programi

Tux Paint, GNU Genel Kamu Lisansı koşulları altında dağıtılan, Açık Kaynaklı ücretsiz bir yazılımdır. Dünya genelindeki gönüllüler tarafından geliştirilmiştir. Tux Paint’in (ve diğer açık kaynaklı yazılımlar) bedelsiz olduğu ve herhangi bir şekilde sınırlandırılmadığı için herhangi bir ücret ödemeden hemen kullanabilirsiniz.

Çizim tuvali sabit bir boyuttadır, bu nedenle kullanıcı yeni bir resim yaparken ‘piksel’ veya ‘inç’ hakkında endişelenmesi gerekmez. Programın tamamı 640×480 gibi küçük bir ekrana sığar ve bilgisayarın altında yatan ‘masaüstü’ arayüzünü gizlemek için tam ekran görüntülenebilir. (Varsayılan olarak 800×600 modu, ancak daha büyük boyutlarda ve dikey veya yatay modda da çalışabilir.)

tux-paint-son-surum-turkce-indir-cocuklar-icin-ucretsiz-resim-cizme-programi-1

Resimlerin yüklenmesi ve kaydedilmesi küçük resimler kullanılarak yapılır; bu nedenle alttaki işletim sisteminin dosya sistemi yapısına dair hiçbir bilgiye ihtiyaç duyulmaz. Hatta dosya isimleri gereksizdir.

Tux Paint Bilgileri

Sürüm: Tux Paint 0.9.22

Boyut: 13.50 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Tux Paint Türkçe İndir (Windows) Çocuklar İçin Ücretsiz Resim Çizme Programı" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status