Şafakmatik Programının Kurulumu, Kullanımı ve Ayarları

Programı indirdikten sonra kurulumu bilgisayarınıza yapınız. Kurulumu tamamladıktan sonra masa üstünüze şafakmatik.exe diye bir kısayol oluşacaktır bu kısayol`a tıklıyoruz ve karşımıza aşşağıdaki resimde göreceğiniz gibi bir login paneli gelecektir.

Giriş kısmında gördüğünüz email bölümüne sitemize üye olduğunuz email adresinizi ve yine şifre bölümüne, sitemize giriş yaptığınızda sağ üst tarafta bulunan üye panelinizin altındaki “Şafakmatik Program Şifreniz” linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Giriş kısmının alt tarafında bulunan şifremi hatırla kısmına işaret koyarak, programın bir sonraki açılışında şifre istemeden açılmasını sağlayabilirsiniz. Program açıldığında ise karşınıza alt tarafta temsili resmi bulunan bilgi paneli gelecektir.

Program her açılışında sağ alt tarafta baloncuk açarak kısa bilgilendirmeleri ailenize gösterir. Yeni mesaj gelmişmi, okunmayan kaç mesajı var, toplam resim sayısı gibi bilgileri ailenize bildirir.Bunun yanında en üst tarafta şafağınızın kaç gün kaldığını gösterir ve ardından tam ekran olarak masaüstünüzü kaplar.Açılan ilk pencerede sizin şafak bilgileriniz geniş bir şekilde tekrar ailenize bildirilir.

Yine yukarıda resimler, mesajlar, fotoğraflar, ayarlar ve son olarak çıkış alt menülerini göreceksiniz. Bu menülere basarak, menüler arası geçişleri rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Şafakmatik Programının Diğer Ayarları ;

Program açıldıktan sonra ayarlar sekmesine tıklayarak daha gelişmiş ayarları rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu ayarlar bölümünde;

Program “Sistem Açılışında Otomatik Olarak Çalışsın” sekmesini seçili duruma getirirseniz, bilgisayarınızı açmanız durumunda şafakmatik otomatik olarak çalışır vaziyete geçecektir. Yani aileniz interneti kullanmakta sıkıntı bile çekiyor olsa şafakmatikle bu sıkıntısını en aza indirilecektir.

Not : Bu ayarın sağlıklı çalışabilmesi için program a giriş kısmında şifremi hatırla sekmesinin seçili olduğuna dikkat ediniz.

Diğer ayarı ise “Oturum Açmayı İptal Et” butonudur. Buna tıkladığınızda ise program bir dahaki açılışında sizden şifre isteyecektir.

Boyutu: 1,14 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

1 Yorum yapıldı

  • Yusuf
    22 Mart 2015

    Ya Nerden Kaydolcaz

"Şafakmatik 2.0.0.38 İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status