August 15, 2022


Panoramik Resim Yapma Programı

PanoramaStudio çok çeşitli resim biçimlerinden çeşitli panoramik resimler oluşturmayı sağlayan rötuş/düzenleme araçları içeren kapsamlı bir grafik editörüdür. Bilgisayarınızda bulunan fotoğraflardan panoramalar oluşturmak için etkileyici özellikler içeren başarılı bir uygulamadır.

Tatilde veya herhangi bir yeri ziyaret ettiğimiz zaman, gezdiğimiz yerleri hatırlamak için yüzlerce resim çekiyoruz. Gerçekten ülkemizde çok etkileyici manzaraya sahip yerler vardır. Tek tek çektiğimiz resimler bu etkileyici manzaraları yakalamak için yeterli olmamaktadır. Yaşadığımız anları ve gördüğümüz manzaraları daha etkileyici hale getirmek ve hikayeyi tam anlamı ile yakalamak için panoramik görüntüler elde edebiliriz.

Aynı manzaraların veya mekanların fotoğrafını çekmenin pek çok avantajı işte burada ortaya çıkıyor. Çekilen fotoğraflardan daha geniş bir görünüm manzarası elde etmek için PanoramaStudio ile fotoğrafları bir araya getirerek panoramik fotoğraf birleştirme yapabilirsiniz.

Kolayca Panoramik fotoğraflar yapın

Bu programla panoramik fotoğraflar yapmak oldukça kolaydır. Birleştirmek istediğiniz fotoğrafları programa aktarın ve bunları doğru açı ile birleştirin, hizalama yapın ve kaydet düğmesine tıklayarak her şey hazır olacaktır. Hazırlayacağınız panorama fotoğraflar (.pap) dosyası olarak kaydedilir.

Uygulamanın en etkileyici özelliklerinden biri de, çektiğiniz fotoğrafların odak uzaklığını analiz eder ve bunları en uygun şekilde panoramayla birleştirir. İstediğiniz şekilde panoramalar oluşturmak için odak uzaklığı ve görüntü hizalama gibi ayarlamaları değiştirme imkanı sağlar.

Optimize ederek resimleri daha da güzelleştirin

Program sadece panoramik görüntülerin oluşturmak için tasarlanmamıştır. Oluşturulacak panoramaların daha canlı ve göze hoş gelmesi için fotoğrafların kalitesini artırır. Bu sayede canlı görüntüler elde edebilirsiniz.

Fotoğrafların boyutunu, panoramada kullanılan görüntüleri veya panoramanın hepsini kendi keyfinize uygun şekilde değiştirmek mümkündür. Tüm görüntüler birleştirildikten ve panoramayı kaydetmeden önce yüksek kalitede panoramik görüntüler oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Program özellikle profesyonel fotoğrafçılar içinde uygun bir programdır. Kameralardan çekilen RAW biçimli resimleri içe aktarabilir ve aynı şekilde düzenlemeler yaparak panoramalar oluşturabilirsiniz.

PanoramaStudio bilgileri

Boyut: 21.80 MB

Lisans: Deneme

Dil: İngilizce

Sistem: Windows 10, 8, 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"PanoramaStudio Son Sürüm İndir – Panoramik Resim Yapma Programı" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status