August 14, 2022


Bedava Okey Oyunu programı

Bedava okey oynamak için Okey Oyunu programı bilgisayarınıza yüklemeniz yeterli.Okey Oyunu ile istediğiniz zaman bilgisayarınızadan açıp oynayabilirsiniz.Okey Oyunu ücretsiz programdır.Okey Oyunu herhangi bir virüs tehlikesi içermez.Okey Oyunu kurulumu çok kolaydır.

Ulusal oyunumuz Okeyi bilgisayar ortamına taşıyan ve büyük beğeni kazanan Okey+ programı. Oyun kurulumu tamamladıktan sonra, oyuna başlamak için “Oyun” dan “Yeni” yi yada F2 ye basınız. Bilgisayar rastgele olarak oyuna ilk başlayacak kişiyi seçer ve 15 taş verir, diğerlerinede 14′ er taş verir ve kalanların arasında bir okey seçilir ve ortaya açık olarak yerleştirilir. Elizdeki taşları mouse kullanılarak yerleştirebilirsiniz. Sıra size geldiğinde yani “Oyuncu 1 düşünüyor” yazısını gördüğünüzde, taş çekmek yada soldaki oyuncunun attığı taşı almak için taşı mouse ile tutup ıstakaya sürükleyip bırakmalısınız. Aynı işlemi taşların üzerine çift klik yaparakta gerçekleştirebilirsiniz. Atmak istediğiniz taşı belirledikten sonra bu taşı aynı şekilde mouse ile yada çift klik ile sağ tarafa atabilirsiniz. Soldaki taşı alacaksanız, çekmeden taşı attığınızda otomatik olarak soldaki oyuncunun attığı taş ıstakaya yerleştirilir. Taş atıldıktan sonra oyun diğer oyuncuların otomatik olarak oynaması ile devam eder. Okey kurallarına uygun şekilde oyunu bitirdiğinizde, son taşı ortada taş çektiğiniz yere mouse ile sürükleyip bırakmalısınız.

Bir defa oynadığınız zaman ne kadar zevkli olduğunu anlayıp bağımlısı olacaksınız.

Okey Oyunu Özellikleri:

İsteğinize bağlı olarak sesli oynayabilir ve zemin rengi, animasyon hızı vb. özellikleri değiştirebilir, Acemi/Deneyimli/Uzman seviyelerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Istakanızdaki taşları herhangi bir anda ‘D’ tuşuna basarak otomatik olarak dizdirebilirsiniz.

Çifte gitmeye karar verirseniz ‘C’ tuşuna basmanız, taşları çiftlere göre ayırmanız için yeterlidir. Oyunun herhangi bir anında ‘ESC’ tuşuna basarak pencereyi ‘Görev Çubuğu’na gizleyebilir ve program simgesine çift tıklayarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Programın ‘Kendini Kaldırma’ özelliği vardır. İsterseniz sisteminizden tamamıyla kaldırabilirsiniz. Program içinde oyunla ilgili ‘Yardım ‘ seçeneği bulunmaktadır. ‘Okey+ Yardım’ genişletildi ve ‘Oyunun Kuralları’ kısmı eklendi. Buradan oyunla ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Oyundaki pek çok eksiklik giderildi. Taşların renkleri gerçeğe en yakın hale getirildi. 7 ayrı ek ‘Tema’ seçeneği ile taşların görünümünde değişiklik yapabilmeniz sağlandı. Istakaların ve taşların oyun penceresinin boyutuna göre yer değiştirmesi sağlandı.

Oyunun yapay zekasında önemli geliştirmeler sağlandı. Artık oyunu gerçeğe çok yakın biçimde oynayabilecek ve yenmekte epey zorlanacaksınız. Oyun sırasında komutlar kolay erişim için ‘Araç Çubuğu’ eklendi. Araç çubuğunu isterseniz gizleyebilir veya yerini değiştirebilirsiniz.

El bitişlerinde diğer oyuncuların ellerinin de görülebilmesi sağlandı. Program; herhangi bir virus veya türevi, parazit, trojan, dialer, casus (spy) vb. içerik barındırmaz.  Programın kurulum (Setup) ve kurulumdan sonra oluşan dosyaları en son antivirus programları ile taranmıştır. Ancak, “İnternet ortamında hiçbir şey ‘Tam Güvenilir’ değildir” kuralından hareketle, sizin de bir virüs taramasından geçirmeniz iyi olur.

Programın indirilmesi (download), kurulumu ve kullanımı sırasında oluşabilecek hata ve zarar verici durumlardan yalnızca kullanıcı sorumludur.

Boyut: 821 KB

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

3 Yorum yapıldı

 • erhan
  26 Nisan 2012

  super bısey tesekkurler 🙂

 • eray
  28 Ekim 2013

  tesekkurler

 • 4 Ağustos 2014

  Okey indir mek istiyorum

"Okey Oyunu 2.1 Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status