August 11, 2022


Java, JavaScript, Flash ve Diğer Eklentileri Engelleyin

Basit bir kullanım ile birlikte gelen NoScript, bir tuşa basarak etkileşimli olarak Java, JavaScript, Flash ve diğer eklentileri engellemenizi sağlayan bir Firefox eklentisidir.

NoScript Firefox eklentisi, Firefox, Seamonkey ve diğer mozilla tabanlı tarayıcılar için ekstra koruma sağlar. Bu ücretsiz, açık kaynak eklentisi JavaScript, Java, Flash ve diğer eklentilerin yalnızca sizin seçtiğiniz güvenilir web siteleri tarafından yürütülmesine olanak tanır. Bir tarayıcıda bulunabilen en güçlü anti-XSS ve anti-tıklama korumasını da sağlar.

Geçerli sitelerdeki komut dosyalarını geçici olarak engellemeye veya izinlemeyi seçebilir ve ayrıca güvenilir sitelerinizin herhangi bir engelleme eyleminden hariç tutulmasına izin verebilirsiniz. Hangi içeriğin engelleneceğini, nasıl bilgilendirileceğini ve hangi işlemleri yapacağını seçebilmenizi sağlayan ayrıntılı yapılandırma seçenekleri sunar.

Kısaca özetlemek gerekirse izin verilen sitelerin bir beyaz listesini yapılandırabilir, HTTPS sayfaları için kısıtlamalar koyabilir, “Siteler Arası Komut Dosyası Çalıştırma” (XSS) saldırılarını ve daha fazlasını engelleyebilirsiniz.

NoScript sistem bilgileri:

Boyut: 549.2 KB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

Sistem: WinXP/Vista/7/8/8.1/10

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"NoScript Ücretsiz İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status