Virüs programları tarafından tespit edilmeyen zararlı yazılımları bulma ve silme programı

Norton Power Eraser, piyasada kullanılan antivirüs ve virüs tarama programlarının algılayamadığı zararlı yazılımları tespit etmek ve kaldırmak için yardımcı olan ücretsiz ve Türkçe zararlı yazılım silme programıdır. Özellikle sisteme gömülü olan zorlu izleri ortadan kaldırmak için iyi bir yardımcı program olacaktır.

BU bir gerçektir ki antivirüs yazılımları tam anlamı ile koruma sağlamamaktadır ve gözden kaçırılan bir çok zararlı yazılım vardır. Bunun için her zaman antivirüs programlarının yanında Norton Power Eraser veya benzeri algılanmaya ve gözden kaçan zararlı yazılımları algılayacak yardımcı programları da kullanmak gerekir. Yani anlayacağınız sisteminize fazladan güvenlik katmanı eklemenize yardımcı olacak bu tarz programları kullanmaktan çekinmeyin ve uzak durmayın.

Programı çalıştırın ve bir tarama başlatın

Programın kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Ücretsiz olarak indirin çok hızlı bir şekilde kurulum adımını gerçekleştirin. Norton Power Eraser programın ana arayüzü dört temel bileşene kolay erişim sağlar. Büyük arama düğmesi olarak riskleri tarama, istenmeyen uygulama taraması, gelişmiş taramalar ve önceki düzeltmeyi geri al seçenekleri mevcuttur.

Herhangi bir ayarlama yapmadan varsayılan ayarlarla devam ederek bilgisayarınızdaki olabilecek tehlikeleri bulması için riskleri tarama düğmesine tıklayarak bir tarama başlatmak isteyebilirsiniz. Tarama başlamadan önce “Köklü bir tarama yapmak için, Norton Power Eraser bilgisayarınızı yeniden başlatmalıdır. Şimdi yeniden başlatmak istiyor musunuz?” bildirim penceresini göreceksiniz. Restart düğmesine tıklayarak yeniden başlatmanız gerekir.

Daha detaylı analiz için gelişmiş bir tarama çalıştırın

Ana arayüzde “Advanced Scans” seçeneği mevcuttur. Buna tıkladığınız zaman üç ayrı tarama seçeneklerini göreceksiniz. “Reputation Scan” seçeneği belirli dosya ve klasörleri doğrulamak ve Norton topluluğunun bu konudaki görüşünü bulmak için Norton Cloud ile bir itibar taraması çalıştırmak içindir. “System Scan” ile standart bir sistem taraması yapabilir ve bilgisayarınızda birden fazla Windows sürümü varsa “Multi-Boot Scan” ile de bir tarama başlatabilirsiniz.

Program ayarlarını yapılandırma

Program, bir proxy yapılandırması uygulama, günlük dosyasının varsayılan kaydetme konumunu-dizinini değiştirme, çoklu önyükleme denetimini etkinleştirme, yalnızca kötü dosyaları gösterme ve kök dizin tarama modunu hariç tutmanıza izin verme (sistem yeniden başlatmayı gerektirir) gibi yapılandırma seçenekleri içermektedir. Artı, alanı boşaltmak için günlük geçmişini silmek ve tüm ayarları fabrika ayarlarına geri yükleme seçenekleri de içermektedir.

Norton Power Eraser kullanımı oldukça kolay olan kullanışlı bir programdır. Herhangi bir sorun olmadan yükleyin ve çalıştırın.

Norton Power Eraser bilgileri

Boyut: 3.26 MB

Dil: İngilizce

Lisans: Ücretsiz

Sistem: Windows 10, 8, 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Norton Power Eraser İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status