August 15, 2022


Namaz Vakitleri Mobil Cep Uygulaması

Namaz vakitleri hep yanınızda olsun. Namaz vakitlerinden, hicri tarihten, önemli dini günlerden, kıble istikametinden haberdar olun. Namaz vakitlerinde Ezan-ı Şerif ile namaza hazırlanın. Türkiye + 101 ülke bilinen şehirleri için hesaplama yapar. Yada enlem, boylam, zaman bölgesi bilgilerini girerek dünya çapında hesaplatabilirsiniz.

8 tanımlı hesaplama yöntemine göre vakitleri hesaplayabilir; Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam Alemi Birliği, Mısır Kadastro Müdürlüğü, Ümmü’l-Kura Üniversitesi, Kuzey Amerika İslam Birliği, Karaçi İslam İlimleri Üniversitesi, Tahran Üniversitesi, Leva Araştırma Enstitüsü. İkindi namazı vaktini; Hanefi İmam-ı Azam (r.a) veya İmameyn ve diğer üç mezhebin (r.anhüm)  içtihadına göre hesaplayabilme.

Sonraki namaz vaktine ne kadar kaldığı bilgisini gösterir. Kerahat vakitlerini gösterir. Kırmızı renk ile belirtir. Hicri ve Miladi tarihi gösterir. (6 ve 4 tuşları ile). Mübarek dini günleri miladi günleriyle listeler. Önümüzdeki dini günü ve kaç gün kaldığı bilgisini gösterir. (8 tuşu) 1 gün kala sol köşede ikon ile hatırlatır.

Saat problemleri için düzeltme. Bazı telefonlarda sistem saati yanlış alınmaktadır. Düzeltmek için el ile ayarlama seçeneği sunar. 3 boyutlu ekran özelliği. Günün vakitlerini ajandaya aktarma seçeneği. Ajandaya aktarma özelliğini kullanmak için java midlete Kullanıcı verilerini okuma ve değiştirme yetkisi verilmesi gerekmekte.

Tuş  İşlevleri: 1 Ekranı yukarı kaydırır. 7 Ekranı aşağı kaydırır. 2 Kerahat vakitlerini gösterir. 3 Yaklaştır/Uzaklaştır. 8 Yaklaşan dini günü gösterir. 9 Hicri ve Miladi tarihi gösterir. 0 Ekran koruyucu aç/kapat. 5 Ana ekranda yenileme/temizleme. Ekran koruyucuda saat vakit kalan arası geçiş.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

3 Yorum yapıldı

 • abdullah
  3 Kasım 2012

  güzeeel

 • mustafa
  21 Ocak 2013

  bakalım

 • filiz
  23 Ocak 2016

  Bruxelles icin 5 vakit ezan sesi telime indirmek istiyorum namaz icin

"Namaz Vakitleri Mobil Cep Uygulaması İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status