Namaz Vakitleri Programı Masaüstü Habercisi

Namaz vakitleri hep masaüstünüzde olsun. Namaz vakitlerinden, hicri tarihten, önemli dini günlerden, kıble istikametinden haberdar olun. Namaz vakitlerinde Ezan-ı Şerif ile namaza hazırlanın. Namaz vakitlerini hesaplayacağınız konum bilgisini 7920 adet hazır konum içinden seçebilirsiniz.
Yada enlem, boylam, zaman bölgesi bilgilerini girerek dünya çapında hesaplatabilirsiniz.

8 tanımlı hesaplama yöntemine göre vakitleri hesaplayabilir; Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam Alemi Birliği, Mısır Kadastro Müdürlüğü, Ümmü’l-Kura Üniversitesi, Kuzey Amerika İslam Birliği, Karaçi İslam İlimleri Üniversitesi, Tahran Üniversitesi, Leva Araştırma Enstitüsü.

İkindi namazı vaktini; Hanefi İmam-ı Azam (r.a) veya İmameyn ve diğer üç mezhebin (r.anhüm)  içtihadına göre hesaplayabilme. (Asr-ı evvel, Asr-ı Sani). Sonraki namaz vaktine ne kadar kaldığı bilgisini gösterir. Kerahat vakitlerini gösterir ve uyarı verebilir.

Hicri ve Miladi tarihi gösterir. Hicri tarih düzeltme imkanı sağlar. Ramazan ayında Ramazan İmsakiyesi bilgilerini alabilirsiniz. Mübarek dini günleri miladi ve hicri günleriyle listeler. Önümüzdeki dini günü ve kaç gün kaldığı bilgisini gösterir. Temkin süreleri bulunulan şehre göre kullanıcı tarafından ayarlanabilir. Ezan okuma zamanları değiştirilebilir. İstenilen ezan seçilebilir. 12 ve 24 saat gösterim şekli. Kıble istikametini pusula şekli üzerinde gösterir. İstenilen sayıda namaz vakitleri veya dini günler için alarm tanımlanabilir.

İmsak, Sabah Namazı, Güneş, İşrak, Öğle kerahati, Öğle, İkindi, Akşam kerahati, Akşam, Yatsı, Geceyarısı, Teheccüt, Seher vakitler için ayrı ayrı wav dosyası belirleyebilme. Kompakt görünüme geçilerek masaüstünde az yer kaplaması sağlanabilir. Şeffaflık ayarı yapılabilir veya tamamen gizlenebilir.

Görev çubuğu saat kısmında görünen Mescidi Aksa şeklindeki küçük pencere aracılığı ile uyarır. Namaz Saati 24 saatli analog saat üzerinde her bir vakti farklı renklerle gösterir. İçinde bulunulan vakti ve vakit için kalan süreyi vakit ilerleme çubuğu üzerinde gösterir. Renk dilimlerine sol tıklayarak zaman bilgisi alınabilir. Sağ tıklayarak namaz vakitlerine istenilen renk atanabilir. Arka plan rengini dilediğinizce değiştirme. İstenilirse arka plan renginin namaz saati ile vakitlere göre otomatik değişmesi sağlanabilir. Türkçe ve İngilizce arayüz desteği.

Sadaka kutusu ile yardım kuruluşlarına kısa yollar ekler. İnternet bağlantısı gerektirmez. Kurulum gerektirmez. Tek bir çalışabilir dosyadan oluşur. İlk tıklamada başlangıca yerleşir. ve daha yazamadığımız özellikler.

Boyut: 2.2 MB

Dil: Türkçe/İngilizce

Lisans: Ücretsiz

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Namaz Vakitleri Masaüstü Habercisi PC İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status