August 13, 2022


myBB: PHP ile yazılmış ücretsiz forum sitesi

myBB sürümü ile birlikte gelen geliştirme ve yeniliklerle forum sistemleri arasındaki yerini yükseltme gayretinde olan MyBB; Türkiye’de binlerce üyesi olan MyBB Türkiye ile Türk internet kullanıcılarına MyBB’yi tanıtmakta ve çeşitli hizmetler vermektedir.

Bu sürümde 4 önemli güvenlik açığı ve 38 adet rapor edilmiş hata giderildi.

Veritabanınızda herhangi bir değişiklik yapacak güncelleme bulunmamaktadır. Ağırlıklı olarak Admin KP ve XSS açıkları kapatılırken, genel işlevlerde düzeltmeler olmuştur. Sürümünüzü yükseltmek için siteadresi/install/upgrade.php şeklinde komutla güncelleme yapmanız gerekmektedir.

mybb nedir? mybb forum scripti hakkında: MyBulletinBoard (MyBB) PHP kodlama dili ile yazılmış, MySQL veritabanı ile kullanılan eklentiler ile geliştirilebilen, ücretsiz ve açık kaynak kod’lu olup,BBS bir Forum sistemidir. Chris Boulton ve ekibi tarafından kodlanarak kullanıma sunulan ”mybb forum” paketi, yapımcı grubun güvenlik ağırlıklı güncelleştirilen versiyonları ve gönüllü destekçilerin yaptıkları tema ve eklentilerle eksikliklerini büyük ölçüde tamamlamıştır.

Kurulum ve Kullanımı İle MyBB: MyBB Forum sistemi, diğer forum sistemlerine nazaran, gerek kurulum, gerekse kullanım bakımından daha kolay bir arayüze sahiptir. Kurulum sihirbazı sayesinde hiçbir bilgi sahibi olmasanız bile, anlaşılabilir yönergeleri takip ederek kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum işlemi bittikten sonra otomatik olarak açılan konu sayesinde MyBB kullanımı hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olabilir ve yine kolay bir şekilde sisteminizi yönetebilirsiniz.

Yönetim ve Kontrol Artık Sizin Elinizde: MyBB ile gelen yenilik ve kontrol paneli geliştirmeleri sayesinde, artık bir çok işlemi kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Forum ayarları, Tema yükleme ve değiştirme, güncel eklenti ve sürüm takibi, basitleştirilmiş forum izinleri, kullanıcı grup ve terfi grup yönetimi, kelime filtreleri, Mycode ve örümcek / bot yönetimi, sunucu ve optimizsayon seçenekleri gibi bir çok ayar ve seçenekleri dilediğiniz gibi kolay bir şekilde değiştirebilir ve yönetebilirsiniz .

Sürümü: MyBB 1.8.0.6

Boyutu: 2.10 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP

Üretici: MyBB Türkiye

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"myBB İndir – Ücretsiz ve Türkçe Forum Sitesi" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status