August 15, 2022


Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı

Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı (Malicious Software Removal Tool), yaygın olarak karşılaşılan bazı kötü amaçlı yazılımların (Blaster, Sasser ve Mydoom dahil) bilgisayarınıza bulaşıp bulaşmadığını denetler ve bulaşma varsa temizlemeye yardımcı ücretsiz ve Türkçe programdır.

Algılama ve temizleme işlemi tamamlandığında, araç, bulunan ve temizlenen (varsa) kötü amaçlı yazılımları açıklayan bir rapor görüntüler. Araç, %WINDIR%\debug klasöründe mrt.log adlı bir günlük dosyası oluşturur.

En yeni sürümlerin yayımlandıklarında otomatik olarak alınıp yüklenmesi için Otomatik Güncelleştirmeler özelliğini Otomatik olarak ayarlayın. Bu aracın Windows Update tarafından sağlanan sürümü bilgisayarınızda ayda bir kez ve arka planda çalışır. Bir virüs bulunursa, bilgisayarı bir sonraki başlatışınızda araç bir durum raporu görüntüler. Bu aracı ayda bir kereden fazla çalıştırmak isterseniz, bu Web sayfasında sunulan sürümünü çalıştırın veya Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Web sitesindeki sürümünü kullanın.

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Bilgileri

Boyutu: 45.94 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: Windows 10, 8, 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı İndir (32-bit)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status