August 14, 2022


Windows için Kodi (eski adıyla XBMC Media Center)

Kodi media center (eski adıyla XBMC Media Center), en yaygın işlemci mimarisinde çalışan, Android, Linux, Mac OS X, iOS ve Windows işletim sistemleri için yerli bir uygulama olarak kullanılan ücretsiz ve Türkçe multimedya yönetim (Media Center) uygulamasıdır. Her platform için istikrarlı ve geliştirme sürümü sunuyor. Normal kullanıcılar için kararlı sürümleri kurmaları önerilir.

Kodi (eski adıyla XBMC), videoları, müzikleri, resimleri, oyunları ve daha fazlasını oynatmak için ödüllü, ücretsiz ve açık kaynaklı (GPL) bir yazılım medya merkezidir. Kodi, televizyonlar ve uzaktan kumandalarla kullanılmak üzere 10 metrelik bir kullanıcı arabirimi içerir. Kullanıcıların, yerel, ağ depolama ortamları ve internetten birçok videoyu, müzik, podcast’i ve diğer dijital medya dosyalarını oynatmalarını ve görüntülemelerini sağlar.

Kodi kendi içeriğinizi yerel veya uzaktan bir saklama yerinden, DVD’den, Blu-Ray’den veya sahip olduğunuz başka herhangi bir medya taşıyıcıdan sağlayabilirsiniz. Ayrıca Kodi, resmi içerik sağlayıcısı web sitesinde serbestçe bulunan içeriğe erişebilecek üçüncü taraf eklentileri kurmanıza izin verir.

kodi-xbmc

Kodi, AAC, MP3, FLAC, OGG, WAV ve WMA formatlarını içeren tüm müziklerinizi çalabilir. Müzik koleksiyonunuzun nihai kontrolü için işaret levhası, etiketleme desteği, MusicBrainz entegrasyonu ve akıllı çalma listeleri bulunur.

Kodi de film yapabilir! Akıcı çevrimiçi medya, ISO, 3D, H.264, HEVC, WEBM dahil olmak üzere tüm ana video formatlarını ve kaynakları destekler. Kodi, tam posterler, fanart, disk-art, aktör bilgileri, fragmanlar, video ekstraları ve daha fazlasıyla bu filmleri içe aktarabilir.

TV şovları kütüphanesi, poster veya afiş, izlenen etiketler, gösteri açıklamalarını ve aktörleri kullanarak bölüm ve sezon görünümlerini destekler. Video düğümleri / etiketler ve akıllı çalma listeleri, bilim-kurgu, anime vb için özel ekranlar oluşturarak, kitaplığınızı özel çıkarlar için daha da organize edebilirsiniz.

Resimleri kitaplığa aktarın ve farklı manzaralara göz atın, slayt gösterisi başlatın, uzaktan kumandayla hepsini sıralayın veya filtreleyin.

Kodi, arayüzünden canlı TV izlemenize ve kaydetmenize olanak tanır. MediaPortal, MythTV, NextPVR, Tvheadend, VDR, Windows Media Center ve daha pek çok popüler arka planda çalışır.

kodi-xbmc-1

Üretici depolarında mevcut olan topluluk tarafından oluşturulan geniş eklentileri seçerek Kodi’yi yepyeni bir seviyeye taşıyın. Video, müzik, Kodi’nin davranışını değiştirme, popüler web hizmetleri, daha fazla resim ekleme, ışıklarınızı kontrol etme ve çok daha fazlası için eklentiler var.

UPnP uyumluluğu ile diğer tüm Kodi örneklerine akışı sağlayabilir ve evinizdeki diğer UPnP uyumlu cihazları kolaylıkla oynatabilirsiniz. Bir UPnP ana cihaza sahip olun ve diğer Kodi örneklerini otomatik olarak durum ve kütüphaneyi güncel tutan istemciler olarak kullanın. Ayrıca, verilerinizi Kodi’nin örnekleri içinde senkronize etmek için uPnp kaynaklarından alabilirsiniz.

Yüzlerce uzaktan kumandayı, CEC uyumlu TV’leri veya yeni akıllı telefon ve tablet uygulamalarından birini destekleyen Kodi, ortamınızı yolunuza göre kontrol etmenizi sağlar.

Kodi Bilgileri

Sürüm: Kodi 16.1

Boyut: 83.22 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP

Üretici: Team XBMC

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Kodi Türkçe İndir (Windows)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status