Vektör grafik çizim programı

Inkscape, Adobe Illustrator, Corel Draw, Freehand veya Xara X’e benzer açık kaynaklı bir vektör grafik düzenleyicisidir. Inkscape’i ayrı kılan şey, açık bir XML tabanlı W3C standardı olan Scalable Vector Graphics (SVG) ‘nın doğal format olarak kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Vektör çizim programı arayanlar için yardımcı olacak ücretsiz ve Türkçe program.

Tasarım süreci, peçete, sunum haritası, unutulmaz bir nesnenin fotoğrafı veya projede tamamlamak için gerçekten çalışmayacak bir yazılım örneği üzerinde doodle’larla başlayabilir. Inkscape sizi bu aşamadan, web üzerinde veya fiziksel formda yayınlanmaya hazır, nihai, profesyonel kalitede bir tasarım formatına götürebilir.

inkscape

Vektör grafikleri oluşturma işlemi konusunda yeniyseniz, kendinizi farklı hissetmeniz mümkündür, ancak esneklik ve Inkscape’in sunduğu güçten memnun olursunuz. Vektör tasarımı genellikle yüksek ölçeklenebilirlik gerektiren logolar, çizimler ve sanat için resim yaratmada tercih edilen yöntemdir. Inkscape uygulaması çok çeşitli endüstrilerde (pazarlama / markalama, mühendislik / CAD, web grafikleri, çizgi film çizimi) ve bireysel kullanımlarda kullanılmaktadır.

inkscape-1

Kurşun kalem aracı (basit yollarla serbest elle çizim), kalem aracı (Bézier eğrileri ve düz çizgiler oluşturma), kaligrafi aracı (kaligrafi vuruşlarını temsil eden dolgulu yolları kullanarak serbest el çizimi). Dikdörtgenler (köşeleri yuvarlatılmış olabilir), elipsler (daireler, yaylar, kesimler içerir), yıldızlar / çokgenler (yuvarlatılmış ve / veya rassallaştırılabilir), spiraller. Metin aracı (çok satırlı metin, tuval üzerine tam düzenleme).  Gömülü bitmap’ler (seçilen nesnelerin bitmap’lerini oluşturmak ve yerleştirmek için kullanılan bir komutla). Klonlar (nesnelerin birbirine bağlı kopyaları), bunların arasında kalıp ve klon düzenlemeleri yaratma aracı da vardır.

Vektörel çizim yapmak için ücretsiz program arayanlara Inkscape yazılımını tavsiye ederiz. Gerçekten çok başarılı ve gelişmiş özelliklere sahiptir.

Inkscape Bilgileri

Sürüm: Inkscape 0.91

Boyut: 81.70 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Inkscape Son Sürüm Türkçe İndir (Windows)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status