August 15, 2022


İngilizce Günlük Konuşmalar

İngilizce Günlük Konuşmalar 1.0 ücretsiz Türkçe programı ile Sokakta karşılaşıldığında, çay saatinde, akşam yemeğinde, giyecek alışverişinde, bakkaliye kısmında, kasapta, manavda, kitapçıda, saatçide, fotoğraçıda, seyahat acentesinde, otomobil yolculuğunda, tren istasyonunda, gemi seyahatinde, otobüs terminalinde, takside, metroda, otelde, lokantada, şehir gezisinde, güzellik salonunda, berberde, sinemada, tiyatroda, televizyon seyrederken, kayak yaparken, plajda, tenis oynarken, eczanede, dişçide, doktor muayehanesinde, telefon konuşmalarında, bankada yapılan günlük konuşmalara örnek binlerce cümle ve tercümesini içerir.

37.000 İngilizce-Türkçe kelimelik mevcuttur. 34.000 Türkçe-İngilizce kelimelik sözlüğü vardır. Ekranın üst tarafında yer alan İngilizce veya Türkçe Metindeki ifadelerin hemen altında bulunan kutuya tercümesinin yazılmaya çalışılması yöntemiyle İngilizce öğrenimine katkı sağlanılmaya çalışılmıştır. Üst kutucukta tercüme edilmeye çalışılan satırda Mouse tıklaması yapıldığında sağ alt tarafta Cümle Tercüme Et seçeneği görüntülenmektedir. Aynı zamanda tıklama yapılan kelimenin ilk harfleri sol alt köşedeki Aranılacak kelime kutusuna yazılmaktadır.

Sözlükte ara seçeneği seçilerek Aranılacak kelime kutusunda yazılan kelimenin anlamına ulaşılabilir. Metin Tercüme Et seçeneği ile Aktif İngilizce cümlenin tercümesi görüntülenebilir. Bu şekilde tercümenin doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilebilir. Sağ ve Sol ok işareti bulunan seçeneklerle önceki ve sonraki kayıtlara ulaşmak mümkündür. Soru işareti seçeneği seçilerek İngilizce Konu anlatımlarına ulaşılabilir. Bu bölümde İngilizce öğrenirken nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiği konusunda bilgilerde vardır.

Kelime ara seçeneği ile istenilen kelime veya kelime grubu tüm kayıtlar içinde aranabilir. Açık kitap simgesi bulunan simge seçilerek sözlük bölümünün detay bilgileri görüntülenebilir. Kum saati seçeneği seçilerek cümledeki boşlukları doldurma türü alıştırmalar yapılabilir. Hoparlör simgesi seçeneği seçilerek daha önce Mouse tıklaması yapılmış olan cümlenin İngilizce telaffuzu dinlenebilir. (Bu özellik Windows XP kullanıcıları için geçerlidir. Program bu işlemi Denetim masasındaki konuşma programını kullanarak yapmaktadır.)

Türkçe – İngilizce seçeneği seçilerek, Türkçeden İngilizceye çeviri çalışması yapmaya geçilebilir. Bu seçenek seçildiğinde sözlük bölümü de Türkçe-İngilizce sözlüğe dönüşür.

Boyut: 6.05 MB

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

1 Yorum yapıldı

  • admin
    15 Ocak 2014

    saol

"İngilizce Günlük Konuşmalar 1.0 Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status