August 15, 2022


Görme Engelliler İçin Ekran Okuma Programı

Görme engellilerin bilgisayar kullanımını kolaylaştırmak için geliştirilen ücretsiz ve Türkçe programı paylaşmak istedim. NonVisual Desktop Access – NVDA – Ekran Okuyucu adındaki program görme engelliler için tasarlanmış tamamen ücretsiz ekran okuma programıdır. Ekran okuma sentetik bir ses ile sunuluyor.

NVDA, görme engelli insanlar için bilgisayar kullanımını kolaylaştırmak adına geliştirilmiştir. Sentetik konuşma ile görme engelli insanlara ekrandakiler okur. NVDA (NonVisual Masaüstü Erişim) tamamen ücretsiz, tam olarak işlevsel ve taşınabilir Microsoft Windows için tek ekran okuyucu programdır. PC’nize indirmek, ya da okul, iş herhangi bir bilgisayar ile kullanabileceğiniz bir USB bellek gibi taşınabilir medya olabilir.

İnternet web tarayıcıları, e-posta programları, sohbet programları ve ofis gibi popüler uygulamalara destek sağlar. Türkçe dahil olmak üzere 43′den fazla dili destekleyen ve programla gelen konuşma sentezleyicisi mevcuttur. Mevcut olduğunda, yazıtipi adı ve boyutu, sitili, ve imla hataları gibi metin biçimlendirmelerinin bildirimleri.

Fare altındaki metnin otomatik bildirimi ve fare hareketlerinin isteğe bağlı sesle gösterimi yapar. Kuruluma ihtiyaç duyulmaksızın bütün olarak USB bellek veya başka bir taşınabilir aygıttan çalışabilme yeteneği vardır. Windows Logon ve diğer güvenlik ekranlarında çalışabilme yeteneği vardır. Yaygın erişilebilirlik arayüzlerini destekler. Windows Komut İstemi ve Console uygulamalarını destekler.

NVDA Tanıtım Videosu

NVDA – Ekran Okuyucu programı XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 32 Bit/64 Bit ile uyumludur.

Boyutu: 18.62 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Görme Engelliler İçin Ekran Okuma Programı İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status