August 15, 2022


Gimp: Ücretsiz Photoshop, Fotomontaj Programı

Gimp, resim/fotoğraf düzenlemek için ücretsiz ve Türkçe olarak kullanabileceğiniz photoshop alternatifi programdır. Photoshop alternatifi ücretsiz program arıyorsanız Gimp resim düzenleme programını öneririm. Fotoğraf rötuşlama vb resim ve fotoğraf düzenlemeleri için Adobe Pohotosop alternatifi olarak kullanabileceğiniz kaliteli bir resim düzenleme programı. Fotoğraf rötuşlama, görüntü kompozisyonu ve görüntü yazarlığı gibi görevler için serbestçe dağıtılan bir programdır.

GIMP, GNU / Linux, OS X, Windows ve daha fazla işletim sistemi için çapraz platform görüntü düzenleyicidir. Bu ücretsiz bir yazılımdır, kaynak kodunu değiştirebilir ve değişikliklerinizi dağıtabilirsiniz. İster grafik tasarımcısı, fotoğrafçısı, illüstratörü veya bilim adamı olun, GIMP size işinizi halletmek için gelişmiş araçlar sunar. Pek çok özelleştirme seçeneği ve 3. taraf eklentileri sayesinde verimliliğinizi GIMP ile daha da artırabilirsiniz.

Yüksek Kaliteli (HD) Fotoğraf Manipülasyonu: GIMP, yüksek kaliteli görüntü manipülasyonu için gerekli araçları sağlar. Rötuştan yaratıcı kompozitlere geri kazanıma kadar, tek sınır hayal gücünüzdür.

Orijinal Sanat Eseri Oluşturma: GIMP, sanatçılara görüntüleri gerçekten eşsiz yaratımlara dönüştürme gücü ve esnekliği kazandırıyor.

Grafik Tasarım Elemanları: GIMP, simge/ikon, grafik tasarım öğeleri üretmek için kullanılır.

gimp

Gimp bir çok yeteneklere sahiptir. Basit bir boyama programı, bir uzman kaliteli fotoğraf rötuşlama programı, çevrimiçi bir toplu işlem sistemi, resim formatı dönüştürücü vb olarak kullanılabilir. GIMP, dijital ve basılı ortamlar arasında yüksek doğrulukta renk üretimi sağlamak için birinci sınıf renk yönetimi özelliklerini sağlar. En iyi Scribus, Inkscape ve SwatchBooker gibi diğer ücretsiz yazılımları içeren iş akışlarında kullanılır.

GIMP Özellikleri: Açık kaynaklı, özgür bir yazılım; sürekli geliştiriliyor. Fırçayla, kalemle, mürekkeple boyama gibi basit çizim metodları. Kanal ve katman özelliği. Gelişmiş el yazısı desteği. Limitsiz geri-ileri alma. Dönüştürme araçlarıyla istenilen değişimin yapılması. GIF, JPEG, PNG, XPM, TIFF, BMP, PS gibi birçok dosya biçimini destekliyor. Birçok farklı biçimli dosyaları birbiri arasında dönüştürme. Seçim araçları. Eklenti desteği.

GIMP Bilgileri

Son Sürüm: GIMP 2.8.18

Boyutu: 73.81 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP

Üretici: GIMP Team

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"GIMP Son Sürüm Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status