August 17, 2022


FileZilla  – FTP, FTPS ve SFTP İstemcisi

FileZilla, ücretsiz ve Türkçe çapraz platform dosya transfer protokolü (FTP) istemcisidir. Bu yazılım, kullanıcıların web sayfalarını ve belgeleri, kullanıcının kişisel bilgisayarlarından internet erişimi ve tarayıcı ile dünyada okuyabilecekleri canlı web sunucularına hızla taşımalarını sağlar.

Program, FTP, FTP üzerinden Güvenli Yuva Katmanı (SSL), FTP Üzerinden Taşıma Katmanı Güvenliği, Güvenli FTP (FTPS) ve Güvenli Kabuk (SSH) destekler. FileZilla, birden fazla sunucu üzerindeki birden çok dosyanın güvenli aktarımı için SFTP’yi de yönetir.

FileZilla bir LAN veya internet üzerinden bir web sunucusuna bağlanabilir. Programın “Site Yöneticisi” ana araç çubuğundan çağrıldığında bir pop-up pencere olarak görünür. Site Yöneticisi birçok yararlı seçenek sunar ve kullanıcıların yapılandırma protokollerini ve sunucu ayarlarını uzak sunuculara giriş yapmak için saklamış olduğu yerdir. Program açık olduğunda, kullanıcı iki pencereyi temsil eden bölünmüş bir ekran sunar. Sol pencere, kullanıcıya, yüklenmesi gereken dosyalara göz atmasına izin veren yerel bilgisayarının bir görünümünü sunar. Sağdaki pencere (bağlı olduğunda), kullanıcının tüm klasörleri ve alt klasörleriyle birlikte uzak sunucuyu görüntülemesini sağlar – kullanıcının yüklenen dosyaların kopyalanacağı uzak konuma kolayca göz atmasına izin verir.

FileZilla son sürüm linki eklenmiştir.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"FileZilla Client 3.5.3 Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status