Windows Sürücüleri Yönetme Programı

Driver Store Explorer, Windows PC’lerde sürücüleri numaralandırmanıza, eklemenize ve silmenize olanak tanıyan Microsoft Windows için ücretsiz bir programdır.

Yeni sürücüleri, donanıma ilk kez bağladığınızda, genellikle Windows makinelerine kurulur. Bu, otomatik bir işlem olabilir veya sürücüyü işletim sistemine ekleyen bir programı çalıştırmanızı gerektiren bir işlem olabilir. Windows, sürücüleri tekrar bağlamadığınız zaman bile bu sürücüleri artık göz ardı etmeyecektir.  Bu, artık gerekli olmayan Windows PC’ye yüklenmiş sürücülerle sonuçlanabileceğiniz anlamına geliyor. Bu genellikle bir sorun değilse de, sisteminizi mümkün olduğunca zayıf tutmak isteyebilirsiniz.

Driver Store Explorer

Driver Store Explorer, tüm sürücüleri numaralandırır ve arayüzünde türüne göre sıralanmış görüntüler. Her sürücü, adını ve sürücü sınıfını, sağlayıcıyı, sürümünü, kurulum tarihini ve boyutunu listeler.

Herhangi bir sürücüyü el ile kontrol edebilir ve Windows PC’den kaldırmak için paketi sil seçeneğini belirleyebilirsiniz. Silme işlemini zorlayan bir güç silme seçeneği de vardır. Bu, düzenli kaldırmanın işe yaramazsa yararlı olabilir. Sürücüleri kaldırma konusunda başka bir seçenek, eski sürücülerin otomatik olarak kontrol edilmesini sağlamak için eski sürücüleri seç düğmesini tıklayın. Bu seçeneği kullanmamak ve sürücülerin listesini elle girmek daha iyi bir seçenektir, ancak bazıları için yararlı olabilir.

Windows bilgisayarınızdaki sürücüleri kaldırmak, sürücü paketleri yüklemek ve sisteme kurmak için bu yardımcı programı kullanabilirsiniz. Şunu da hatırlatalım, programın yedekleme seçeneği yoktur. Bu nedenle sistemden sürücüleri kaldırmak için bir yedek oluşturmanızı ve sistem geri yükleme oluşturmanızı tavsiye ederiz. Force seçeneği olmadan silme opsiyonunu kullanırsanız, sistem tarafından halen kullanımda olan sürücüler silinmeyecektir.

Not: Programı çalıştırdığınız bilgisayarda Microsoft .NET Framework 4.0 gerektirir. Sunduğu tüm işlevleri kullanmak için yükseltilmiş ayrıcalıklarla çalıştırmanız gerekebilir. Program tüm Windows sistemleri ile uyumludur ve 145 KB dosya boyutuna sahiptir.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Driver Store Explorer: Windows Sürücüleri Yönetme Programı" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status