Windows Dosya Şifreleme Programı FinalCrypt

FinalCrypt, geleneksel şifreleme yazılımına kıyasla veri şifrelemesine daha güvenli bir yaklaşım sunan Java tabanlı bir dosya şifreleme programıdır.

FinalCrypt, bir şifreyi veya küçük bir şifre kullanmak yerine, veri dosyanızdaki bitleri şifre dosyanızdaki benzersiz bit düzenleri ile değiştirmek için çok daha büyük bir şifre dosyası (yalnızca benzersiz bir kişisel fotoğraf veya video erişir) kullanır. Her tür dosyayı şifre dosyası olarak kullanabilirsiniz, ancak eşsiz bir fotoğraf veya video kullanmak daha pratik bir yaklaşımdır, çünkü verilerin şifresini çözmek için hangi dosyayı kullandığınızdan hatırlamanız gerekir.

FinalCrypt arabirimi çok basit, soldaki şifrelemek istediğiniz dosyayı seçip sağdaki şifre dosyasını seçersiniz. “Şifrele” düğmesini tıklayın ve dosyanız bir .bit uzantısıyla şifrelenecektir. İşlem sırasında orijinal dosya silinir.

Her ne kadar bu harika görünse de, FinalCrypt dikkatle kullanılmalıdır! Bir dosyanın şifresini çözmek için sol bölmede .bit uzantılı, şifreleme dosyasının sağ bölmesinde (şifrelenmiş) dosyayı seçmeniz ve ardından “Şifrele” düğmesini tekrar seçmeniz gerekir. Bu biraz kafa karıştırıcı olabilir ve yanlışlıkla yanlış şifreleme dosyasını seçerseniz, şifreli dosyanız yanlış şifreyle yeniden oluşturulacak ve kullanılamaz hale gelecektir.

Herhangi bir önemli veriyi şifrelemeden önce işlemle ilgili bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun, aksi takdirde şifreleme gerçekten “son” olabilir.

FinalCrypt Sistem Bilgileri

Boyut: 68.6 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

İşletim Sistemi: WinXP/Vista/7/8/8.1/10

Üretici: Ron de Jong

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Dosya Şifreleme Programı İndir – Windows Dosya Şifreleyici (Ücretsiz)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status