August 15, 2022


ComboFix: Kötü Yazılım Silme Programı

Combofix bir spyware temizleme aracıdır, tam anlamı ile bir anti-spyware yada antivirüs özelliği taşımayan combofix son günlerde oldukça yaygın olan amvo virüsünü temizleyebilmektedir.

Amvo virüsünün bulaştığı usb flashdisk sürücüleri yada yerel disklerinizdeki problemleri bulup sorunları çözmek için geliştirilen combofix gün geçtikçe veritabanına yeni spywareleri tanıma ve silme özelliğini kazandırmaktadır.

USB belleklerde taşınarak bilgisayarlara aktarılan zararlı bir yazılım olan amvo.exe truva atı bilgisayarınıza bulaştıysa bu programı kullanarak bu trojan’ı sisteminizden silebilirsiniz.

ComboFix-indir-

Amvo.exe‘nin zararı : yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda “Gizli” durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra “Klasör Seçenekleri > Görünüm” bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.

Öneri: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kısmen de olsa korunmak için bilgisayarınıza taktığınız flashdisk ve CD’leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil “Bilgisayarım”dan ilgili sürücünün üzerine sağ tuş ile tıklayıp “Araştır sekmesinden açmanızda fayda var.

Boyutu: 5.39 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

Sistem: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP

Üretici: sUBs

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"ComboFix Son Sürüm İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status