Cep telefonu için CepVakip programı

CepVakit programı ile Cep Telefonunuzdan Kıble Yönünü bile belirleyebilirsiniz.

CepVakit java uygulamalarını destekleyen tüm mobil cihazlarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Ezan, alarm, titreşim ve özel mp3 ile uyarım (5 Dahili ve 5 Harici mp3 seçebilme). MultiThread destekli cihazlarda arka planda çalışabilme. Kapalı iken uyarım zamanında otomatik olarak açılabilme. Güneş-Ay, pusula ve kıble saati yardımı ile kıble tayini. Diyanet İşleri Başkanlığı ‘nın namaz vakitleri. Uyku modu (Ekran koruyucu özelliği). 3 farklı yazı boyutu ayarı. Uyarım zamanlamaları ve ses seviyesi ayarları. Tespih modülü. Kaza Çetelesi. Dini günler menüsü.

Programın Çalışması:

CepVakit ‘in düşük, orta ve yüksek pixel ekrana sahip telefonlarda çalışması aşağıda gösterilmektedir.

Not: Bu modeller örnek olarak verilmiştir. CepVakit bütün java destekli telefonlarda çalışabilmektedir.

Orta ve düşük pixel ekrana sahip telefonlarda yönlendirme tuşları veya 2,8 tuşları kullanılarak diğer vakitler görüntülenebilir. Yönlendirme tuşları veya 4,6 tuşları kullanılarak sonraki ve önceki günlere ait vakitler görüntülenebilmektedir.

Kıble Tayini:

CepVakit ile üç farklı şekilde kıble tayini yapılabilmektedir. Aşağıda güneş ve ay ile kıble tayini sisteminin çalışması gösterilmiştir;

Telefon ekranı yere paralel olarak tutulur. G ibresi güneşi gösterecek şekilde telefon döndürüldüğünde K ibresi kıbleyi gösterecektir. Bu sistem sadece bulunduğunuz il için geçerlidir.

Pusula yardımı ile kıble tayininin yapılması ise aşağıda gösterilmiştir;

N ibresi, pusulanızdaki N ibresi ile aynı yöne bakacak şekilde telefonunuzu döndürdüğünüzde K ibresi kıbleyi gösterecektir. Bu sistem sadece bulunduğunuz il için geçerlidir.

Ayrıca Kıble Saati ile de kıble tayini yöntemi CepVakit v5.0 ‘a eklenmiştir.

Uyku Modu: 

Program serbest bırakıldığında iki dakika içersinde uyku moduna geçmektedir. Bu konumda işlemci kullanımı minimum düzeye indirgenmiştir. Uyku modu, ekran koruyucu olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

CepVakit 7.0 son sürümü eklenmiştir. 1.1 MB dosya boyutuna sahiptir. Ayrıca Android telefonlar için APK sürümü de geliştirilmiştir. İndireceğiniz RAR dosyasının içinde bulacaksınız.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"CepVakit 5.2 ( 2010 ) Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status