August 11, 2022


Sistem temizleme ve optimizasyon programı

CCleaner sistem temizliği ve optimizasyonu sağlayan ücretsiz ve Türkçe bilgisayar geçmişini temizleme programıdır. Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları temizleyerek bilgisayar performansını artırmaya yardımcı olur.

Sisteminizde kullanılmayan dosyaları siler. Windows daha hızlı koşmak ve değerli sabit disk alanı serbest bırakarak sağlar. Ayrıca internet geçmişi gibi online faaliyetlerinin izlerini temizler. Ek olarak, tam özellikli kayıt defteri temizleyici içerir. Sisteminizde işe yaramayan ne varsa hepsini siler. Özellikle sistem önbelleğinde boş yere yer kaplayan ve sistemin yavaşlamasına neden olan gereksiz dosyaların hepsini ortadan kaldırır.

CCleaner yeni güncellemeleri ile ekstra özellikler içermektedir. Windows 8, 8.1 ve 10 ile gelene Mağaza uygulamaları kaldırmak içinde destek sağlar. Mağaza uygulamaları Denetim Masası ile kaldırılmıyor. Bu açıdan da faydalı olacaktır. Bunların yanı sıra bilgisayar açılışta çalışan programları ayarlamak için de kullanabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızın ilk açılışı çok yavaşsa, hemen CCleaner programını açın Araçlar ve Başlangıçta seçeneklerinden sonra başlangıçta çalışan programları kaldırın, ekleyin ve önceliğini ayarlayın.

CCleaner Neleri Temizler:

  • Internet Explorer geçmişini
  • Firefox geçmişini
  • Google Chrome geçmişini
  • Microsoft Edge geçmişini
  • Windows çetele dosyalarını
  • Kayıt defteri girdilerini
  • Üçüncü-parti uygulamaların geçici ve geçmiş dosyalarını; Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, MS Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip ve daha da fazlası

CCleaner Bilgileri

Son Sürüm: CCleaner 5.23

Boyutu: 7.88 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"CCleaner Son Sürüm Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status