August 17, 2022


Bilgisayarda Ücretsiz Kendi Yazı Fontunu Tasarlama Programı

BirdFont, vektör grafikleri oluşturmanıza ve onları TTF, EOT ve SVG yazı tiplerine dışa aktarmanıza olanak tanıyan bir yazı tipi düzenleyicisidir. Her harf için vektörleri tasarlamanıza izin veren çeşitli çizim araçları ile sıfırdan kendi yazı tiplerini oluşturabilir veya harfleri izleyebilir veya SVG formatında içe aktarabilirsiniz. Program mevcut font dosyalarını düzenleme için açabilir. BirdFont, oluşturduğunuz fontlar SIL Open Font Lisansı uyarınca serbest bırakıldıkça kullanmakta özgürsünüz.

“Birdfont” yardımıyla herhangi bir resimden kendi yazı tipinizi oluşturabilirsiniz. Örneğin, el yazısı kelimesini kelime işlemci programında bir yazı olarak kullanmak istiyorsanız, her harfi tek tek bir kağıt üzerine yazın. Bu, “Birdfont” daki her mektubu tarar ve işler. Daha sonra, örneğin, resmin boyutu düzenlenebilir. Buna ek olarak, çizgileri vektörel noktalar ve yollarla optimize edin. Önizleme alanında, oluşturduğunuz karakterin nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Yeni yazı tipi SVG, TTF veya EOT formatında kaydedilebilir.

Sonuç olarak BirdFont ile kendi yazı tiplerini oluşturursun. BirdFont kendi yazı tipinizi oluşturmanıza izin veren bir editördür. Son olarak, oluşturma işleminizi uygun biçimde kaydedin ve Office programınızın yazı tipi dizinine kopyalayın.

BirdFont Sistem Bilgileri

Boyut: 36.6 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

İşletim Sistemi: WinXP/Vista/7/8/8.1/10

Üretici: BirdFont Team

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"BirdFont İndir – Kendi Fontunu Oluşturma Programı" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status