APKUpdater, Android telefona veya tablete yüklenen uygulamaları korumak için kullanabileceğiniz Google Android cihazları için ücretsiz bir uygulamadır.

Uygulama mağazaları vasıtasıyla yüklediğiniz uygulamalar, Google Play şüphesiz Android için en önemli olanıdır, genellikle otomatik olarak az çok güncel tutulur. Bunu nasıl yapılandırdığınıza bağlı olsa da, uygulama güncellemeleri ya indirilebilir ve otomatik olarak yüklenebilir ya da güncellemeleri manuel olarak çalıştırmak için yeni güncellemeler hakkında bilgilendirilebilirsiniz.

Bu işlem, üçüncü taraftan yüklenen uygulamalar için çalışmaz. Google Play aracılığıyla yüklenmeyen üçüncü taraftan yüklenen uygulamalar, doğrudan indirilen, başka kaynaklardan cihaza aktarılan veya otomatik güncelleme işlevini sunmayan pazardaki uygulamalardır.

Uygulamaları Google Play Store haricinde yüklerken karşılaşacağınız iki sorun var. İlk olarak, hangi uygulamaların yüklendiği ve hangilerinin yüklenmediğine ilişkin genel bir bakış elde etmek zor olabilir. İkinci olarak, bu uygulamalar güncel olmayabilir. Sonuç olarak özellikleri, güvenlik güncellemelerini veya hata düzeltmelerini kaçırabilirler.

Android için APKUpdater uygulaması

APKUpdater bu sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Bu, Google Play Store haricinde yüklenen uygulamaları yönetmenize yardımcı olan bir araçtır.

Uygulamanın iki temel özelliği vardır, daha kolay yönetim sağlamak için uygulamaları arabiriminde listelemesi ve güncellemeleri kontrol etmesi ve güncellemelerin kullanılabilirliği hakkında sizi bilgilendirmesidir.

APKMirror, güncellemeleri kontrol etmek için ana kaynağı olarak kullanıyor ancak bu tek değil. Google Play’de kaynak denetimini etkinleştirebilir ve uygulamaların ayarlarında da APKPure’yi etkinleştirebilirsiniz.

Başka bir sebepten dolayı ilk başta ayarları kontrol etmek isteyebilirsiniz. Uygulama, alfa ve beta yapılarını (deneysel) de denetler; bu da istemeyebilirsiniz. Seçeneklerde bunu devre dışı bırakmanız gerekir.

Diğer yararlı ayarlar, güncelleme kontrollerini engellemek, otomatik kontrol sayısını değiştirmek ve bildirimleri ayarlamak için yok say listesine uygulamalar eklemektir.

APKUpdater, başlangıçta arayüzünde yüklü olan tüm uygulamaları (sistem uygulamalarını değil) listeler. Güncelleme butonuna dokunulduğunda güncellemeler kontrol edilir ve arabirimdeki güncellemelerin altındaki herhangi bir yeri görüntüler.

Uygulama, bir güncellemenin bulunduğu uygulamanın adını, sürümünü, paket adını ve kaynağını listeler.

Listelenen uygulamaya bir dokunuşla Android cihazında varsayılan tarayıcı başlatılır ve içindeki kaynak sitesi açılır. Buradan yeni apk dosyasını gerçekten aradığınız uygulamadan emin olduktan sonra indirebilir ve indirdikten sonra yükleyebilirsiniz.

APKUpdater, daha sonradan yüklenen uygulamalar için güncelleme kontrol işlemini geliştirir. Google Play Store haricinde yüklenen uygulamalar için Android cihazınıza otomatik güncellemeler gibi tanıtmazsanız da, güncellemeleri düzenli olarak bildirerek süreci iyileştirir.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"APKUpdater yüklü Android uygulamaları güncelleme uygulaması" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status