Android İçin Mini Metro Oyunu

Şehir için geçit haritası tasarlama oyunu olan Mini Metro artık Android mobil cihazlarda. Özellikle mühendis arkadaşların keyifle oynayacağı güzel ve kaliteli bir oyun. Özellikle İstanbul’da yaşayan insanlar, trafik yoğunluğuna yakalandığı zaman ben olsay böyle yapardım, ben olsam şöyle yapardım diye iddaalarda bulunmaktadır. Bu iddaalarında ne kadar haklı olduklarını göstermeleri için güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Yeni gelişen bir şehir için doğru ve akıllıca olan geçit haritasını tasarlaması için Mini Metro oyunu bunun için en ideal uygulamalardan biridir. İstasyonlar arasında çizgiler çizin ve istasyonlarda gidecek olan trenleri işletmeye başlayabilirsiniz.  Oyun sadece tren istasyonları tasarlamak üzerine geliştirilmiştir. Oyun arayüzü Türkçe olduğu için oynayış da çok kolay olmaktadır.

android-mini-metro-indir-sehir-icin-metro-gecit-haritasi-tasarlama-oyunu

Yeni istasyonlar açıldığında rotalarını tekrar çizi ve işletmeye başlayın. Tabi ki elinizde sınırlı kaynaklar olacaktır. Bu sınırlı kaynaklardan hangisini kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Şehri ne kadar süre ayakta tutabileceğinizi göstermek için hodri meydan diyoruz.

android-mini-metro-indir-sehir-icin-metro-gecit-haritasi-tasarlama-oyunu-1 android-mini-metro-indir-sehir-icin-metro-gecit-haritasi-tasarlama-oyunu-2

Newyork, Berlin, Melbourne, Hong Kong gibi on bir gerçek dünya şehri üzerinde planlama yapmaya izin vermektedir. Her şehir için farklı tasarım yapabilirsiniz. Rastgele şehir büyümesi sayesinde her oyunda benzersiz tasarımlar yapmak mümkündür. Günlük görevler vardır. Bu günlük görevler ile dünyaya karşı yarış içerisinde olacaksınız. Renk körü ve gece modları sayesinde, renk konusunda sıkıntı yaşayan oyuncular için yardımcı olmaktadır.

android-mini-metro-indir-sehir-icin-metro-gecit-haritasi-tasarlama-oyunu-3 android-mini-metro-indir-sehir-icin-metro-gecit-haritasi-tasarlama-oyunu-4

Metro istasyon ile oluşturulmuş uyumlu mzüik eşliğinde tasarım yapmaya hazır mısınız? Oyun IGF ödüllüdür. Zaten kullanıcı puanlamasına baktığınız zaman da ne kadar kaliteli olduğunu görebilirsiniz.

 

Android için Mini Metro oyunu şimdilik yaklaşık 17 TL fiyatına sahiptir. Oyun Android 4.0.3 ve üzeri sistemler ile uyumludur.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Android Mini Metro İndir – Şehir İçin Metro Geçit Haritası Tasarlama Oyunu [Ücretli]" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status