Android için Microsoft Edge

Microsoft, Windows 10 web tarayıcısı olan Microsoft Edge‘yi Android telefonunuza getiriyor. Microsoft Edge, Internet Explorer’dan dah etkileyici bir web tarayıcısına dönüşmüştür ve Windows 10 için tercih edilen varsayılan tarayıcıdır. Bununla birlikte, herhangi bir web tarayıcısını kullanırken karşılaşılan en büyük sorunlardan biri, web’e göz atarken bulduğumuz içeriği diğer cihazlarla paylaşmak istememizdir. Bu nedenle Windows 10 kullanıcıları web tarayıcı içeriğini Android cihazında da görüntülemek istiyor.

Microsoft Edge tarayıcısının bir Android sürümüne ihtiyaç olduğu açıklanmıştı ve sonunda Google Play Store üzerinde mevcuttur. Bunun temel nedeni, akıllı telefon kullanıcılarının Windows 10 PC ile içerik paylaşmalarını sağlamak. Örnek olarak, telefonunuzda ilginç bir web sitesi bulup kaydettiğinizde “PC’de devam et” özelliği sayesinde aynı içeriği Windows 10 PC’nize aktaracaktır.

Beklediğiniz gibi Android için Edge de masaüstü verilerinizi senkronize eder, dolayısıyla yer işaretlerinizi, şifrelerinizi ve okuma listenizi bulacaksınız. Android için Edge tarayıcısında, Bing, Google’dan Yahoo’ya herhangi bir arama motoru da ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca QR kodlarını taramanıza ve okumanıza olanak tanıyan bir özel mod, bir sesli arama özelliği ve bir QR kodu okuyucusu da alırsınız.

Android dünya genelinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi olduğu bir gerçektir. Microsoft, bunu göz önünde bulundurarak Android cihazlara en popüler web tarayıcısı Edge’yi getirdi. Windows 10 bilgisayarınız ve Android telefonunuz ile Edge arasında kesintisiz bir şekilde ilerlemenizi sağlar.

Android için Microsoft Edge tarayıcısını indirmek için Google Play Store üzerinde arama yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak şimdilik bulmanız pek mümkün olmayacak, çünkü ülkemizde şuan uyumlu değil. Aşağıdaki indirme bağlantısına tıkladığınızda Google Play Store üzerinde Microsoft Edge tarayıcısını göreceksiniz, ancak ülkemizde uyumlu olmadığını söyleyecektir. Ülkemizde yayınladığı andan itibaren aynı bağlantı üzerinden indirmeye başlayabilirsiniz. Eğer, yinede Edge tarayıcısını Android cihazlarda kullanmak istiyorsanız APK dosyasını bulup yükleyebilirsiniz.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Android için Microsoft Edge" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status