August 14, 2022


Android için Facebook Lite APK

Google Play Store üzerinden yüklemeye gerek kalmadan Android telefon veya tablete Facebook Lite uygulamasını direkt indirmeye yardımcı olan ve Facebook tarafından kullanıcılara sunulan Facebook Lite APK dosyasıdır.

Facebook Lite APK, Android telefonlar ve tabletler için tasarlanmış küçük yükleme boyutu ve daha hafif Facebook uygulamasıdır. Facebook veri kullanımı bir çok kullanıcı tarafından olumsuz olarak karşılanmaktadır. Özellikle mobil veri tüketimi açısından bir çok kullanıcın bütçesine zarar vermektedir. Bu durumları göz önünde bulundan Facebook yetkilileri hem daha eski Android telefonlar için hem de daha az veri kullanımı için Facebook Lite uygulamasını geliştirdi.

Evet gerçekten de orijinal Facebook uygulamasına göre daha az veri kullanımı sağlamaktadır. Daha hızlı açılmakta, daha hızlı çalışmakta, telefon bataryasını daha az tüketmektedir. Ama görsellik açısından ve kullanım kolaylığı açısından sıkıntılı olduğunu söylemek isterim. Normal Facebook uygulamasına alışan kullanıcıların Facebook Lite uygulamasını kullanabileceklerini zannetmiyorum. Kendimde denedim ama bir gün geçmeden hemen normal Facebook uygulamasına geri döndüm. Paylaşımları görüntülemek ve özellikle fotoğraf ve video paylaşımları görüntülemek işkence oluyor hatta açmaya izin vermiyor.

android-icin-facebook-lite-uygulamasini-turkce-indir

Peki neden bu uygulamayı kullanayım diye düşünebilirsiniz. Zaten uygulama sizlere ekstra işlevsellik sunan veya daha iyi Facebook uygulaması olarak tanıtmıyor. Facebook Lite uygulamasının amacı daha az mobil veri tüketimi, batarya ömrünü etkilememe, daha hızlı açılmadır. Ayrıca eski Android telefonlara sahip kullanıcılar normal Facebook uygulamasına kullanamıyor. Bu nedenle Facebook Lite uygulamasını kullanmak zorundalar.

Facebook kullanıcıları eğer Android telefonunuz Facebook uygulamasını açma ve kullanma konusunda sıkıntı yaşatmıyorsa kesinlikle Facebook Lite uygulamasını kullanmanızı tavsiye etmem.

Facebook Lite APK yükleyebilmeniz için Android 2.2 ve üzeri sisteme sahip olmanız gerekir. Ayrıca Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar seçeneğinin aktif olması gerekir.

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Android İçin Facebook Lite APK İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status