August 13, 2022


Alperen Ezan Vakit Programı

Alperen Ezan Vakit Programı ile nerede olursanız olun, o bölgenin ezan saatlerini kolayca öğrenebilirsiniz. Sadece ezan vakitleri değil, bir çok ekstra özellikleri ile birilikte gelir. Sadece Türkiye değil dünya üzerinde 8.000 yerleşim merkezi içinden seçim yapabilirsiniz. 1901 – 2099 yılları arasında tamamen Astronomik Hesaplama metodu kullanır. Enlem ve Boylam 0.01° hassasiyetle girilebilir. Tüm namaz ve kerahet vakitleri artık elinizin altında olacak.

Alperen Ezan Vakit Programı daha bir çok özellik içermektedir. Asr-ı Evvel / Asr-ı Sani. Kıble açısı, pusula sapması ve güneş yatay/dikey açısı. Dünya Kıble haritası. Hicri Takvim. Önemli Dini Günleri gösterir ve önceden hatırlatır. Diyanet’e uyumlu olduğu için namaz vakitleri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Tüm temkin süreleri ve güneş açıları parametrik ayarlanabilir. Kıble/pusula açısı ile gerçek-zamanlı güneş açısı ve yörünge grafiği. Gerçek-zamanlı ay grafiği. Gerçek-zamanlı olarak Dünya haritası üzerinde namaz ve karahet vakitleri görülebilir.

Ay ve güneş tutulmalarını gösterir. Aylık/yıllık imsakiye. Yıl içindeki önemli dini günler listesi. Gerçek-zamanlı bazı astronomik değerler. Ezan vakti otomatik ezan okur. Her vakit için ayrı ezan seçilebilir. Ezan vakitlerinde seçilen bir programı çalıştırabilir / dosyayı açabilir. Parametrik sabah ezanı vakti. İkindi ezanını Asr-ı Sani’de okuma seçeneği. Ezan duası okur ve mealini gösterir. Ezandan önce veya yalnız Cuma namazından önce salâ okuyabilir. Parametrik salâ vakti. Bir sonraki namaz/kerahet vaktine kalan süreyi gösterir. Vaktin çıkmasına/kerahetin girmesine yakın uyarır.

Programda ayrıca gerçek-zaman Ay/Yeryüzü/Yerküre görüntülü duvar kağıtları mevcuttur. İnternet zaman sunucularına bağlanıp PC saatini otomatik düzeltme imkanı da sunar.

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Boyut: 529 KB

Sistem: Windows 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"Alperen Ezan Vakit Programı Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status