April 26, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Saçların Uzaması İçin Ne Yapılmalı. Saçların Hızlı Uzaması için Yapılması Gerekenler. Saçların Hızlı Uzaması için Doğal Yöntemler. Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılması Gerekenler. Saçların Hızlı Uzaması için Yöntemler.

Çoğumuz saçlarımızı uzatmak için yıllarca bekliyor. Saç uzaması için yapılacak olan bazı formüller var. Bu sayede saçlarını en hızlı ve kısa zamanda daha uzun yapabilirsiniz.Saç uzaması için yapacağınız birkaç formül var.Ayrıca saç uzaması ile ilgili bazı Saç Uzaması Kürleri var.Sizin için biraraya topladık.Umarız en kısa zamanda uzun saçlarınıza kavuşursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Saçların Uzaması İçin Ne Yapmalı

Hanımlar bazı dönemlerde, farkılı nedenlerle saçlarında değişiklik yapmayı severler. Kimi zaman çok mutludurlar, tatile veya bir davete gideceklerdir ve saçlarının mutlaka iyi şekillendirilmesi gerekir. Kimi zaman da mutsuz, sinirli ve sıkıntılıdırlar ki o anlarda saçların kısa kesilmesi gerekir. Saçların son durumu ne olursa olsun uzun olması pek çok kadın için çok önemlidir.

İşte saçların çabuk uzaması için iki değişik formül:

1) Aktardan 10 gr. entele otu alıyorsunuz. 2 bardak sirke ile 2 bardak suyun içine katıp kaynatıyorsunuz. Suyun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatmaya devam ediyorsunuz ve soğumasını bekliyorsunuz. Saç diplerinize masaj yaparak sürüyor ve 1-2 saat bekleterek yıkıyorsunuz,

2) Öncelikle saçlarınız yıkıyorsunuz. 5-10 gr. entele otunu cezvenin dörtte üçünü suyla doldurup, suyunun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatıyorsunuz ve tohumlarını süzüyorsunuz. Ilınmasını bekleyerek küçük cam şişede almış olduğunuz badem yapını ve küçük cam tüpteki bepanthene’i suya katıp karıştırıyorsunuz. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürüyorsunuz ve bir naylon poşeti başınıza bağlayıp 10-15 dakika fön makinesi ile kurutuyorsunuz. Bir süre bekletip, naylonu çıkardıktan sonra saçlarınızı tekrar yıkıyorsunuz.

Fazla uğraş istemeyen basit karışımları denemekte fayda var. Belki saçlar 1cm yerine 5 cm uzarlar.

Saç teli bir ayda kaç cm uzar ve saç nasıl uzar?

Saç telleri bir ayda yaklaşık 2,5 cm kadar uzarlar. Bu uzama dönemler halinde olur. Bu dönemler saç folikülünün uzaması ve dinlenmesi olmak üzere iki adettir. Dinlenme döneminde saç uzaması geçici bir süre durur. Buna klüp saç denir. Klüp saç bir sonraki uzama dönemine kadar dinlenme sürecinde kalır. Uzama döneminde yeni bir saç gelir ve saçı folikülden dışarı atarsa saç dökülür.

Saç tellerinin uzunluğu o saç folikülünün uzama süresine bağlıdır. Genellikle foliküller 2 ila 6 sene aktif olarak yaşarlar.

Kadınlarda saç uzamasının daha hızlı olduğu dönem 15-40 yaşlar arasında, en yoğun östrojen salgılandığı dönemdir. Saç uzama hızı biyolojik ve çevresel şartlara bağlıdır. Saçın uzamasını etkileyen birçok etken vardır. Bunlar yaş, beslenme, genel sağlık durumu ve hava durumundaki değişikliklerdir.

Örneğin saç çocuklarda yetişkinlerden daha çabuk uzar. Ayrıca yaz mevsiminde saçın uzaması, kışa göre daha hızlıdır. Saçı ya da kılları kesmenin, traş etmenin daha sonraki uzaması veya daha hızlı uzaması üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Hızlı saç uzatma kürü – 1

Civanperçemi, dövülmüş nar kabuları ve sinemakiyi suda 30 dakika kaynatın. Bu suyu süzüp, losyon kıvamına gelinceye kadar, susam yağı ve çırpılmış yumurta ilave ederek karıştırın. Hızlı saç uzatma sağlayan bu losyon ile saçınızı sık sık yıkayın.

Hızlı saç uzatma kürü – 2

Karadut üsaresini bir tülbent ile süzüp, bulamaç haline gelinceye kadar, susam yağı ve yumurta ilave ederek karıştırın. Daha sonra bu karışımı 5 dakika ısıtın. Hazırlanan bu hızlı saç uzatma losyonu ile saçlarınızı iki günde bir yıkayın.

Hızlı saç uzatma kürü – 3

Rendelenmiş turp, suda 30 dakika süreyle pişirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvıya yumurta sarısı ilave edilerek bulamaç haline gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bulamaç ile saçlar sık sık ovularak yıkanır

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

saç uzaması için ne yapılmalı, saç uzaması için ne yapmalı, saclarin uzamasi icin ne yapilmali, saçın uzaması için ne yapılmalı, saclarin uzamasi icin ne yapmali, sacın uzaması için ne yapmalı, saçların hemen uzaması için ne yapmalıyız, saclarin cabuk uzamasi icin ne yapmali, sacin cabuk uzamasi icin ne yapmali, saçın hızlı uzaması için ne yapmak gerekir

2 Yorum yapıldı

 • Cevapla
  mberra
  18 Mart 2013

  Daha doğal bi yol varmı entele otu zehirli diyolar. Öyle ot filan değilde daha doğal daha bulunabilir şeyler varmı ?

 • Cevapla
  erkan
  11 Şubat 2013

  KARDEŞ Hızlı saç uzatma kürü – 3 ne kadar uzatır saçları bana bilgi veririmsiniz?

ins { background: transparent; text-decoration: none; }