August 30, 2016

Sponsorlu Bağlantılar

Günde 100 Kalori Yakmanın 10 Yolu.


Günlük yapabileceğiniz kolay yollarla kalori yakabilirsiniz. Evde , işte her yerde rahatlıkla yapabileceğiniz basit hareketlerle , basit yollarla kalori yakabilirsiniz.Sizin için hazırlanmış 10 tolla 100 kalori yakabilirsiniz.Kolay gelsin.

Günde 100 Kalori Yakmanın 10 Yolu

Bugün kilo yapacak ekstra  abur cubur mu yediniz? İşte ekstra kalorilerden kurtulmanızı sağlayacak öneriler…

 

1 Mili Hedefleyin

100 kalori yakmanız için ortalama olarak bir mil yürümeli ya da koşmalısınız. Bu yüzden bir mili ne kadar hızlı tamamlarsanız 100 kaloriyi o kadar hızlı yakarsınız.

 

2.Oturmayı Bırakın Sıçramaya Başlayın

Gününüzün en az iki saatini oturarak mı geçiriyorsunuz?  Ofis sandalyenizi bu egzersiz topları ile değiştirirseniz saatte fazladan 50 kalori yakarsınız. Nasıl mı? Egzersiz topunun üzerine oturduğunuz zaman ana kaslarınızı daha çok meşgul edersiniz.

 

3.Spor  Salonunda Hızlı Egzersiz Yapın

32 yaşındaki Joanne Ragan, 15 dakikada nasıl 100 kalori yakabileceğini araştırdı. 5 dakika koşu bandında koştu ve bisiklete bindi. Daha sonra 2 dakika boyunca kol kaslarını geliştirdi ve ağırlık kaldırdı. Sonraki 5 dakika koşu bandında koştu ve yürüdü. Son olarak da 3 dakika çömeldi, kalktı ve duvar hareketleri yaptı.

 

4.Susadınız mı? Suyunuzun Soğuk Olduğundan Emin Olun

Suyu yudum yudum içmeyin. Onun yerine hızlı ve soğuk için. Günde düzenli dağılmış 8 bardak su içmeki bardak başına 25 kaloriye denk gelen metabolizmik desteği sağlar. Suyu soğuk içtiğiniz zaman vücudunuz suyu ısıtmak için çaba harcayacaktır ve bu da daha fazla kalori yakmanız demektir.

 

5.Kendinizi Sıcak  İçeceklerle Tedavi Edin

Soğuk suya ek olarak kendinizi bir fincan kahve ya da yeşil çay ile sakinleştirin. Bu içecekler sinir sisteminizi harekete geçirir ve bu hareket sayesinde kalori yakarsınız. Araştırmalara göre, günde üç bardak yeşil çay 78-106 kalori yakmanıza neden oluyor.

 

6.Sabit Oturmayın

GÜn boyunca sabit oturmak yerine biraz hareket edin. Bacağınızı sallayın ya da masanızda otururken ayağınızı yere vurun. Uzun bir telefon görüşmesi mi yapıyorsunuz? Ayağa kalkın ve dolaşın. Hareket halinde olduğunuzda saatte maksimum 100 kalori yakarsınız.

 

7.Ev İşi Yaparken Egzersiz Yapın

Gündelik işler egzersiz gibidir. Araştırmalara göre , kadınlar bunları yaptığında 100 kalori yakıyorlar:

  • Bir saat boyunca bulaşık yıkamak
  • Yarım saat evi süpürmek
  • 55 dakika boyunca yemek pişirmek
  • Bir saat alışveriş ya da ütü yapmak
  • 40 dakika boyunca çocuk taşımak

 

8.İp Atlayın

Arabanıza, çantanıza ya da iş yerinizdeki masanıza bir atlama ipi koyun. Vaktiniz olduğunda ip atlayın. İp atlamak zevklidir ve yer kaplamayan bir araçtır. İp atlamak 10 dakika da 100 kalori yakmanıza neden olacaktır.

 

9.Kimse Sizi İzlemiyormuş  Gibi Dans Edin

Radyoyu açın ve dans edin. 20 dakikalık dans sayesinde vücudunuzdaki ekstra kalorileri yakabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onu kollarınıza alın ve onunzla dans edin böylece kalorilerinizi daha hızlı yakarsınız.

 

10.Oyun  Oynamaya Çıkın

Çocuklarınız en iyi egzersiz arkadaşlarıdır. 30 dakika frizbi oynamak, 10 dakika paten kaymak ve 15 dakika boyunca yüzmek ayrı ayrı 100 kalori yakmanıza neden olacaktır.

mynet

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

oynamak kilo verdirirmi, dans etmek kilo verdirirmi, evde kalori yakmanın yolları, evde kalori yakmak, ip atlamak kilo verdirir mi, ip atlamak kilo verdirirmi, ip atlama kilo verdirirmi, dans kilo verdirirmi, dans etmek kilo verdirir mi, koşu bandı kilo verdirirmi

İlk Yorumu Siz Yapın