February 19, 2019

Sponsorlu Bağlantılar

Bir erkeğin senden hoşlandığını nasıl anlarsın?Bir erkeğin benden hoşlandığını nasıl anlarım. Bir erkeğin aşık olduğunu nasıl anlarım.

Bir erkeğin benden nasıl hoşlandığını nasıl anlayabilirim mi diyorsunuz. İşte size bir erkeğin sizden hoşlandığını anlayabileceğiniz bazı öneriler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunları Yapıyorsa Hoşlanıyor

 • Arkadaşlarını gördüğünde onlara ‘merhaba’ derken kullandığı ses tonuyla sizi gördüğünde kullandığı ses tonu farklı. Örneğin sizinle konuşurken daha yumuşak bir ses tonu kullanıyor.
 • Bir sohbet esnasında kendi hakkınızda söylediğiniz ufak bir detayı hatırlıyor. Örneğin sohbetinizin üzerinden iki hafta geçmiş ve bir cafeye gittiğinizde garsona en çok sevdiğiniz içecek olan portakal suyu almak istediğinizi söylüyor.
 • Bazen onu gözlerinizin içine bakarken yakalıyorsunuz.
 • Size baktığında bakışları yumuşuyor.
 • Sizinle konuşurken gözleri yüzünüzün etrafında dolaşıyor ve tekrar gözlerinize kilitleniyor. Başka bir deyişle önce yüzünüzün tamamını süzüyor, daha sonra da bakmaya başladığı yere, yani gözlerinize geri dönüyor.
 • Dudaklarınızı seyrediyor.
 • Arkadaşları size sorular soruyor. Örneğin onun hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmek istiyorlar.
 • Size çok güzel koktuğunuzu söylüyor.
 • Yanınıza geldiğinde heyecanlanıyor veya garip hareketler yapıyor.
 • Normalde çok sessiz bir insan fakat sizinle birlikteyken konuşuyor. Ya da tam tersi çok konuşkan bir adam fakat sizin yanınızda susuyor. Hangisi olursa olsun burada önemli olan davranışlarının sizin yanınızda değişmesi.
 • Etrafınızda bu davranışlarda bulunan bir erkek varsa ‘benden hoşlanıyor mu?’ diye sormanıza gerek yok, çünkü sizinle ilgilendiği apaçık ortada…

Yapılan bir araştırmaya göre kadınla erkeğin tanıştıkları ilk 30 saniye bir ilişkinin yaşanıp yaşanmayacağını anlamak için yeterli bir süre.

Kadının olumlu sinyaller vermesi halinde erkeğin hatalı bir davranışı ilişkinin başlamadan bitmesine neden olur.

Çiftlerin birbirlerinde aradıkları özellikler:

Espri yeteneği:

Bir kadını veya erkeği güldürebilmek, kalbinin yarısını da kazanmak demektir.

Espri yeteneği çok hafif ama etkili bir silah, küçük ama her şeyi bir anda değiştirebilecek bir detaydır. Zekice yapılan espriler, sohbetin samimileşmesini sağlayacak en etkili yöntemdir.

Gülümseme:

Kadınların erkeklerde aradıkları en önemli özelliklerden biri de güleryüzdür. Gülümseme, sizi çekici kılan unsurlardan biridir. Yüzünüzü aydınlatan sıcak bir gülüş, onu elde etmenizi sağlayacaktır. Sonuç, kesin ve çabuktur. Üstelik gülümsemeniz sizin ne hissettiğinizi bütün kelimelerden daha iyi anlatır. Eğer mutluysanız, birinden hoşlanıyorsanız, aşıksanız veya onun için deli oluyorsanız, bunu tek kelime bile etmeden sadece bir gülümseme ile ilan edebilirsiniz.

Doğallık:

Bütün çekiciliğinizi olduğunuz gibi gösterebilirseniz, yani doğal olabilirseniz, kesinlikle karşınızdakini etkileyebilirsiniz. Hayatı ve insanları sevmek, yaşam enerjisi ve heyecan erkekleri de kadınları da çeker. Üstelik hiç çaba sarf etmeden, doğal bir şekilde…

Sürprizler:

Kadınlar ve erkekler sürprizlere bayılırlar. Özel günleri fırsat bilip, ona mutlu olacağı hediyeler armağan edin. Vereceğiniz hediyenin içine romantik bir şiir ya da aşkınızı esprili bir şekilde ifade edecek minik bir kart eklemeyi de unutmayın. Ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Doğru hediyeler:

Kadınlara ve erkeklere en doğru hediyeyi seçmek, onun kalbini on ikiden vuracaktır. Kadınları çiçek, parfüm ve güzel ambalajlanmış bir çikolata etkileyeceği gibi, erkekleri ise kalem ve kravatla etkileyebilirsiniz.

Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Onu görünce kalbiniz çok fazla çarpmaya, eliniz ayağınız birbirine mi dolanmaya başlıyor. Hiç şüphesiz aşıksınız demektir. Bilim, bunca gelişmenin arasında aşka kayıtsız kalamazdı elbette! Uzmanlar aşkı da laboratuvara soktular ve bakın neler buldular!

Fiziksel olarak neden ve nasıl aşık oluyoruz, hiç düşündünüz mü?

Öncelikle aşağıdaki belirtilere göz atın ve aşık olup olmadığınızı saptayın;

 • Onu görünce kalbiniz çok fazla çarpmaya başlıyorsa,
 • Son günlerde, içinizdeki sevinç, mutluluk duygusu artıysa,
 • Hayata, olaylara daha umursamaz bakıyorsanız,
 • Arkadaşlarınız gözlerinizin pırıl pırıl baktığını ve son günlerde yüzüne bir canlılık geldiğini söylüyorlarsa,

aşık olduğunuz şüphe getirmez bir gerçek! Aşık olduğumuzda hepimiz benzer duygular yaşarız; ayaklarımız yerden kesilir, aklımız başımızdan gider, hep onu düşünür, hep onun hakkında konuşmak isteriz. Bunlar aşık olan herkesin bildiği ve binlerce yıldır yaşanan, süregelen duygular. Farklı olan ise artık tüm bunların sebebinin biliniyor olması! Aşık olunca insanların neden tuhaflaştığı bilimsel gerçeklerle kanıtlandı! Üstelik suçlu kalbimiz değil, beynimiz çıktı! Neden?

Aşkı, duygularımızın, düşüncelerimizin, alışkanlıklarımızın, yetişme tarzımızın ve daha birçok şeyin etkilediğini zaten biliyorduk ama hormonlarla olan ilişkisini yeni öğrendik. Ve hemen uzmanlara danıştık. Bakın hangi sonuçlar çıktı.

 • Vücuda çeşitli maddeleri salgılayarak bizim sağlıklı, mutlu yaşamamızı sağlayan salgılara hormon deniyor.
 • Aşık olduğumuzda gösterdiğimiz dengesiz davranışlarımızın sebebi, vücudumuzun salgıladığı feronom maddesiymiş! Aşk, vücutta feronom maddesinin salgılanmasıyla başlıyormuş. Aşkın kokusu olarak tanımlanan bu madde, beynin ilgili bölümlerini u-yarıyor ve aşk doğuyor!
 • Feronom, vücudumuzun salgıladığı hormonlardan sadece biri. Feronoma “aşk hormunu” da deniliyor. Aşıkların, her dakika aşık oldukları kişiden söz etmeleri bu hormondan kaynaklanıyor. Aşık olunduğunda vücudun fazla feronom salgılamasıyla kişilerin fiziksel yapılarında ve davranışlarında değişiklikler oluşmaya başlıyor. Kalp çarpıntısı, gözlerin parlaması gibi değişiklikler oluyor ve “O da beni seviyor mudur”, “Acaba şimdi nerededir” gibi sorular artmaya başlıyor. Obssesive yani takıntılı kişi davranışları gözlemleniyor.
 • Aşkın yerini sevgiye bırakması da hormonlarla ilgili. Zamanla serotoninin azalması, oksitoksinin artmasıyla, aşk yerini bir süre sonra sevgi ve şefkate bırakıyor.
 • Yaz aylarında insanların daha sık aşık olmasının da bilimsel bazı sebebleri var. Özellikle bahar ve yaz aylarında, güneş ışınları insanların hormon sistemini etkiliyor ve bu durumda aşk daha yoğun hissediliyor. Melanosit denen vücuda renk veren hücreler de bu aylarda artıyor.

Peki ya sevilmek?

Sevmeyi bilmeyen bir insan sevilmeyi anlayamaz ki.

Başkasını sevmemiş bir insan, kendisinin ne biçimde sevildiğini, ne denli derin ve ilahi bir duyguyla karşı karşıya olduğunu bilemez ki.

Başkasını sevmemiş bir zavallı için, sevilmek ancak egosunu tatmin eden, bencilliğini yücelten, sonuç olarak da duygu zenginliğini değil, duygu yoksulluğunu, zavallılığını artıran bir olaydır.

Ayrıca unutmayalım ki, başkasını sevmemiş insanların çoğu, kendisine aşık kişilerdir.

Aynı soruna eşler ya da sevgililer arasında da sık sık rastlanır bizim toplumda.

Eşine ya da sevdiği insana karşı olan duygularını belirtmeyi zayıflık sayan insanlar, ya çok kompleksli kendine hiç güveni olmayan insanlardır ya da feodal değerlerin baskısını üzerlerinden atamamış, kendilerini ifadeden aciz, zayıf kişilerdir.

Bence sevmenin en güzel yanlarından biri, bu duyguyu karşısındakine iletmek, o güzel duyguyu sevgiliyle paylaşmak ve böylece onu da mutlu kılarak, paylaşılan duyguların artan mutluluğunda yücelmektir.

Birisine deli gibi aşık olduğunuzda ya da birisi size deli gibi aşık olduğunu söylediğinde, özellikle hatırlamanızı diliyorum!

Gerçek bir aşkı, ancak karşılıklı sevgi ve saygı içinde ve üzerine titreyerek korunan ve geliştirilen bir ilişki çerçevesinde yaşayabileceğinizi unutmayın.

Yoksa ağır bir biçimde yaralanır ve çok üzülürsünüz.

Sevdiğiniz ya da sevildiğiniz zaman duygularınızı gemlemeyin, bu güzel duyguyu sonuna kadar yaşayın. ….

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

bir erkeğin senden hoşlandığını nasıl anlarsın, bir erkeğin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız, birinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın, bir erkeğin hoşlandığını nasıl anlarsın, bir erkegin sizden hoslandigini nasil anlarsin, erkeğin senden hoşlandığını nasıl anlarsın, birinden hoşlandığını nasıl anlarsın, hoşlandığını nasıl anlarsın, birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız, bi erkeğin senden hoşlandığını nasıl anlarsın

1.010 Yorum yapıldı

 • Cevapla
  eliff
  10 Mart 2011

  sorun şu ki o benim abimin enn yakın arkadaşı bnden 2yaş büyük fakat ben onu uzun zamandan beri seviyorum ama farklı şehirlerdeyiz ben onun olduğu yere gittiğimde eve geldi abimgile geldi ve bana inanılkmaz bir şekilde bakktı sonradan her ne paylaşırsam facebook ta beğeniyo nırmalde en yakın arkadaşalarının bile beğlantılarını yazılarını beğenmez yorum yapmaz ama bana böyle ypmaya başladı düşünüyorum bi umut var mı diye boş yere sevinmek istemem ne de olsa abimin arkadaşı ve her nedense sanki o bana bakmazmış gibi geliyo of lütfen bana yardım edin :((

  • Cevapla
   admin
   10 Mart 2011

   Belki senin ona karşı bir duygu beslemeyeceğini düşünüyordur. Arada abin var diye belki o yüzden oda senin gibi düşünüyordur. Eğer ona karşı gerçekten bir his varsa içinizde biraz belli ettirmeye çalışın ama herşeyi belli ettirmeyin. Size karşı bir hissi var mı onu öğrenmek istiyorsanız, ona karşı bir adım gidin ve ondan gelecek bir adımı bekleyin. Emin olmak için öyle beklemenizin bir anlamı olmaz çünkü. Umarım herşey gönlünüzce olur. iyi günler.

  • Cevapla
   Hatice
   03 Kasım 2015

   Dikkatini çekmeye çalışıyor yada senden hoşlanıyo konuşmak için fırsat arıyo vb

  • Cevapla
   Gigi
   18 Mayıs 2016

   Kafana takma seviyorsa bakislardan anlasilir soylediklerine gore bence hoslaniyor ama sende emin diyildir tatlim .

 • Cevapla
  arzu
  09 Mart 2011

  biz çıktık ama ayrıldık bazen bana çol baktığını hissediyorum…
  acaba bana hala aşıkmı aşıksa bbir fayda etmez ben başkasını sevmeye başladım

 • Cevapla
  07 Mart 2011

  ama ben o beni hiç umursamıyormuş gibi davranıyor

 • Cevapla
  06 Mart 2011

  şimdi bir çocuk var çıktık farklı bi aşk yaşadık kısa sürdü ama ben hala deli gibi seviyorum onun da beni sevdiğini hissediyorum ama emin olamıyorum nasıl anlarım

  • Cevapla
   admin
   06 Mart 2011

   Eğer gerçekten seviyorsanız ve emin olmak istiyorsanız. Ona ilk adımı siz atın, onun gelmesini bekleyin. Size yönelmesini sağlayın. Seviyorsa elbet gelecektir.

 • Cevapla
  aysu
  05 Mart 2011

  arkadaşlar lütfen yardım edin

  • Cevapla
   admin
   06 Mart 2011

   Nasıl bir yardım istiyorsunuz?

 • Cevapla
  berna
  04 Mart 2011

  bizim sınıfta biri var hep benle uğraşıyor bizim okuldan ayrıldı ama yine benle uğraşıyor biri banavurunca vuran kişiye ters tersbakıo sizce beni seviyomu

  • Cevapla
   admin
   04 Mart 2011

   Normal davrandığının dışında size karşı farklı davranıyorsa sizden hoşlanıyor olabilir. Sevdiğini söylemek çok erkendir.

 • Cevapla
  03 Mart 2011

  biz aynı servisteyiz karizmatik bi çocuk ne zaman ona baksam onu bana bakarken yakalıyorum . sevip sevmedini anlamadım . ama ben ona aşığım . bugün az kalsın dudağını yanağıma yaklaştırıyordu ama ben izin vermedim fkt öyle bi durum varki sürekli biriyle msj laşıyo ((nolurrr cevap yazın 🙂

  • Cevapla
   admin
   04 Mart 2011

   Ne olursa olsun kadınlığınızı kullanınız. O olmasa bile siz ağır davranın. Emin olmadan sizin yaklaşımınız yanlış anlaşılabilir. Yada o bunu belki istemiyordur, o zaman kötü bir duruma düşersiniz. Bazı şeylerden emin olmak istiyorsanız ve bunu sizde istiyorsanız o zaman onu söylemesine sevk etmeniz gerekiyor. Bunu da her kadın gibi sizinde iyi yapacağınıza eminim 🙂 Umarım gönlünüzden geçenler olur. iyi günler

 • Cevapla
  16 Şubat 2011

  Çok uzun zamandır hoşlandıgım biri vardı mahalleden,bir ara biz bununla telde mesajlasmaya falan başladık.sonra ben buna ondan hoşlandıgımı düşündüm ve onun bana cvp ise benm arkadaş çevrem çok karışık senle bir ilişkiye başlarsak seni üzmekten kırmaktan korkarım dedi sen gerçekten çok ii ve güzel bir kızssın dedi.gittiğim geldiğim yerele karışıyordu.sizce oda benden hoşlanıyormu?

 • Cevapla
  cansu
  14 Şubat 2011

  ama bilmiormm ki gerçekte hiç konuşmadık

 • Cevapla
  anonim
  08 Şubat 2011

  gözlerinin içi gülüyorsa

 • Cevapla
  cansu
  05 Şubat 2011

  yha bi çocuk vr bn i facebokta eklemiş bizim okuldan mesajlaştık iştte slm falan bugun bna dediki çok güzelsin fotolarda çok güzel çıkıosun yanlış anlamassan saa bişiy sorcam dedi çıktıın vrmı bnde yok dedim oda ii dedi ama yüz yüze hiç gelmedim ve konuşmadık sadece faceboktan sizce aşıkmıdır..?

 • Cevapla
  cansu
  04 Şubat 2011

  ama öle küfür deil sapıklık gibi bişiy

  • Cevapla
   admin
   04 Şubat 2011

   Kötü fikir besliyor dedim zaten. Sapıklık gibi dediğin güzel şeymi oluyor.

  • Cevapla
   gul
   29 Ekim 2016

   merheba yardiminiza ihtiyacim var.okuldan biri var.ve acayip asigim ona.eskiden bir akrabasi tanidikdi o bana seni seviyor dedi.yaklasik bir yil once.ben umursamazdim.sonra ben asik oldum kuzenine sordum.bilmiyorum qaliba hayir dedi artik asik degil.ama sik sik bakislarrini yakaliyorum. Bana bakiyor.sonra ben bakinca bakmiyor.sik sik “tesadufen” karsima cikiyor.sizce benden hoslaniyormu?

 • Cevapla
  cansu
  04 Şubat 2011

  yha bi çocuk vr bn i facebokta eklemiş bizim okuldan mesajlaştık iştte slm falan bugun bna dediki çok güzelsin fotolarda çok güzel çıkıosun yanlış anlamassan saa bişiy sorcam dedi çıktıın vrmı bnde yok dedim oda ii dedi ama yüz yüze hiç gelmedim ve konuşmadık sadece faceboktan sizce aşıkmıdır..?

 • Cevapla
  irem
  04 Şubat 2011

  eğerr seni sevdiğini herkezin içinde bağıra bağıra söylüyorsa yani bna dediki yüreğim yanıyorr of of dedi 1 gün sonra bn balkoda oturuken oda karşımda arklarıyyla top oynuyordu bna cansu die bağardı ve küfrü etii sizce aşıkmı

  • Cevapla
   admin
   04 Şubat 2011

   Sence aşık mı? Aşık olan birinin, aşık olduğu kişiye küfür ettiğini daha görmedim. O sizin hakkınızda kötü fikirler besliyor demektir.

 • Cevapla
  02 Şubat 2011

  yha bakın şimdi başlarda beni sewiodu bnce we herkes onun bni sewdiqini düşünüodu..sonra saçlarımı çok kısa kestirince birden soqumaya başladı.ndn sizce lütfen bni rahatlatın delirecm walla yha…hadi aşk sn bi şiler yhaz..

 • Cevapla
  02 Şubat 2011

  sewqili ‘aşk’ bnce o da seni sewio ama belli etmek istemio.bi kere dier çocukları döwdüqüne qöre seni savunup kolluyo demektir bunu da her erkek yapmaz. onun kıymetini bil bence ve kesin seni SEWİO!!!!bana da yardım edin lütfen çok derdim war xs

 • Cevapla
  07 Ocak 2011

  bizim sınıfta bir çocuk var ondan hoşlandığımı sezmeye başladı.ama bazenleri bana kötü davranıyor.bazenleri bir çocuk bana laf attığın da veya vurduğunda direk o çocuğu dövmeye başlıyor .bunla beni sevdiğinin belitilerinden biri mi acaba ?lüffen cevap yazınız

 • Cevapla
  06 Ocak 2011

  gözlerinden bakışlarından

 • Cevapla
  07 Aralık 2010

  ahlamadım

 • Cevapla
  ÖZGE
  22 Ekim 2010

  EĞER SENİN AĞZININ İÇİNE DÜŞECEKMİŞ GİBİ DAVRANIYORSA SANA AŞIK DEMEKTİR.EĞER SENİNLE VAKİT GEÇİRMEK İSTİYORSA DA SANA AŞIKTIR…

ins { background: transparent; text-decoration: none; }