April 26, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Kimyasal Peeling Yaptıranların Yorumları. Kimyasal Peeling Nedir?.  Nasıl Uygulanır?  Kimyasal Peeling Faydaları. Peeling işlemi nasıl etki gösterir?. Peeling Tedavisi hangi amaçlarla kullanılır? Kimyasal Peeling Uygulanması Gereken Durumlar. Kimyasal peeling ile neler tedavi edilebilir? Kimyasal Peeling hangi durumlarda uygulanmaz?  Peeling sonrasında beklenebilen durumlar nelerdir? Peeling sonrası nelere dikkat edilmeli? Kimyasal peeling  tedavide kullanılan maddeler nelerdir?

Kimyasal Peeling İle bilmediğiniz tüm bilgileri sizler için sunmaya çalıştık. Kimyasal Peeling yapmadan önce bilgilenmeniz açısından faydalı olacaktır.Kimyasal Peeling yaptıktan sonra ise neler yapmanız konusunda faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kimyasal Peeling nedir?

Kimyasal Peeling genellikle kimyasal özellikte tahrip edici bir madde kullanılarak derinin katlarının planlı bir şekilde haraplanmasıdır. Güneşin oluşturduğu cilt bozuklukları, sivilce izleri ve derinin yaşlanması cildin götüntüsünü etkileyen önemli faktörlerdir. Günümüzde bu şikayetlerin giderilmesinde en sık kullanılan yöntemlerden biri Kimyasal Peeling yöntemidir.

Kimyasal peeling yeni bir tedavi yöntemi midir ve tedavide kullanılan maddeler nelerdir?

Hayır kimyasal peeling oldukça eski bir tedavi yöntemidir. Dermatologlar kozmetik ve tedavi amaçlı deriyi soymaya başlamadan çok önce, eski Mısırlılar ve Türkler hayvan yağları ile deriyi soymuş, Avrupalılar ise Macar Çingenelerinin formüllerini kullanmıştır. Babil ve Hintlilerin kulladığı rezorsinli fomül, bugün Avrupalı Dermatologların uyguladıkları peeling formüllerine esin kaynağı olmuştur. 1960’larda trikloroasetik asid ve fenol soyucu ajan olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca meyve ve yiyeceklerde bulunan bir takım asitler, örneğin şeker kamışında bulunan glikolik asid, sütte bulunan laktik asid derinin yenilenme işleminde başarıyla uygulanmaktadır.

Peeling işlemi nasıl etki gösterir?

Pek çok deri problemi, ölü hücrelerin cildi kalın ve cansız hale getirmesiyle ilişkilidir veya direk olarak bu sebepten kaynaklanmaktadır. Peeling işlemi hangi madde ile yapılırsa yapılsın, derinin üst bölümündeki gereksiz hücreler kaldırılarak, alttaki taze ve hasarsız cildin açığa çıkartılması sağlanır; böylelikle alttaki taze cildin yapılanması ve inşası uyarılmış olur. Cildin aktivasyonu ile sağlıklı, gergin ve dolgun bir görünüm kazanılır. Özetle Peeling Tedavisi cildin yüzeyindeki ölü hücrelerin kontrollü biçimde kaldırılması ve ardından yeni cildin uyarılmasıdır.

Tedavi hangi aralıklarla yapılmalı ve ve kaç uygulama gerekmektedir?

Yaklaşık iki ya da dört hafta aralıklarla 4-6 kez yapılan tedavi yeterlidir ve gerekli olduğu durumlarda altı ay veya yılda bir tekrar edilebilir.

Peeling Tedavisi hangi amaçlarla kullanılır?

 • * Güneş hasarı sonrası oluşmuş ince ve kalın çizgilerin hafifletilmesi
 • * Cilt yumuşaklığının arttırılması
 • * Sivilce izlerinin hafif ve orta düzeye indirilmesi
 • * Ciltteki lekelerin düzeltilmesi
 • * Cildin doğal parlaklığının arttırılması
 • * Cildin gözeneklerinin küçültülmesi
 • * Ciltteki sivilcelerin giderilmesi

Kimyasal Peeling Faydaları

 • * Gözaltı ve ağız çevresindeki çizgileri,
 • * Güneş ışınlarının zararlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu kırışıklıkları (sarkmış, şişkin derin kırışıklıklar dışında)
 • * Yara ve sivilce izlerini,
 • * Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller, doğum kontrol ilaçlarının neden olduğu lekeleri tedavi edebilir.

Kimyasal Peeling Uygulanması Gereken Durumlar

 • * Uygulama bölgesinde uçuk , açık yara bulunması,
 • * Cerrahi girişim uygulanmış olması, laser veya radyosyon tedavisi,
 • * Solaryum öncesi ve sonrası
 • * Alerji ve bağışıklık sistemini ilgilendiren hastalıkların varlığı,
 • * Son 6 ay içinde A vitamini tedavisi alınmış ise,
 • * Egzama, dermatit gibi cilt hastalıkları,
 • * Nebdeleşme vakalarında uygulanmamalıdır.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

 • * Cildin temizlenmesinden sonra özel peeling solüsyonları hekim tarafından cilde uygulanır ve belli bir süre bekletilir.Nötralizasyon işleminden sonra nemlendirici ve güneş koruyucu uygulanır.
 • * Bu işlem cildin yıpranmış üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak zemindeki daha canlı tabakayı ortaya çıkarır. Cilt yüzeyi daha taze ve berrak bir görünüm alır.
 • * Matlığın giderilmesi ile canlı bir ifade oluşur.
 • * Akne izleri azalır, tıkalı gözenekler açılarak cilt nefes alır.
 • * İnce çizgiler azalırken dolgun bir görünüm oluşur.
 • * Peeling işlemi ile cildin yenilenmesi sağlanır.

Kimyasal peeling ile neler tedavi edilebilir?

Kimyasal peeling ile neler tedavi edilebilirYanık ve herediter faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, karaciğer lekeleri, çiller, kanser potansiyeli taşıyan kabuklu kızarıklık veya yüzdeki koyu renkli lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile düzeltilebilir, hatta iyileştirilebilir. Aktif aknede iyileşmeye ve akne izlerinde düzelmeye yardımcıdır. Deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni deri gelir. Yeni gelen cildin dokusu ve rengi daha düzgün ve daha homojendir.

Neler tedavi edilemez?

Derideki gevşeme ve sarkmalar düzeltilemez. Kimyasal peeling işlemi yüz gerdirme, kaş kaldırma işlemlerinin yerini tutmaz. Gözkapağı düşüklüğünü gidermede de etkili değildir. Derin çukurlarda bir dereceye kadar yardımcı olabilmektedir. Küçük çukurlar ve izlerde ise çok etkilidir.

Peeling hangi durumlarda uygulanmaz?

Peeling yapılacak yüzeyde açık uçuk bulunuyorsa, derin güneş yanığı, açık yara ve enfeksiyonlar varsa, daha önceden o bölgede soyma işlemi yapılmışsa bu yöntem kullanılmaz. Ayrıca Roaccutane tedavisi gören ya da yakın zamanda görmüş kişilere kimyasal peeling uygulanmaz.

Kimyasal Peeling Tedavisi ve Sonrası

Tedaviden yanıt alabilmek için 2-4 haftalık aralar ile 6-8 seans, cildin kazandığı tazeliğl korumasını sağlamak için ise her 2 ayda bir uygulamanın tekrarlanması önerilir. Yüzeysel peelinglerde 3-5 gün süresince ciltte kızarıklık oluşabilir. PEELİNG SONRASINDA; oluşabilen kabuklar soyulmamalıdır. Hekim tarafından önerilen nemlendirici ve koruyucu preparatlar kullanılmalıdır. Güneşden korunmalıdır. İlk 3 gün kozmetik ürün kullanmamaya, makyaj yapmamaya ve sıcak duş almamaya özen gösterilmelidir.

Peeling sonrasında beklenebilen durumlar nelerdir?

Kimyasal peelingin derinliğine bağlı olarak ciltte, hafif veya güneş yanığı benzeri reaksiyon oluşur. Yüzeysel tipte 1-5 gün süren kızarıklıklar ve hafif soyulmalar olur. Derin tiplerde ödem ve deride gerginliğin yanı sıra kahverengi bir tabaka oluşumunun görülmesi normaldir. Bu tabaka 7-10 günde soyulur.

Peeling sonrası nelere dikkat edilmeli?

Ciltte oluşan kabuklar kesinlikle soyulmamalıdır. Sadece hekim tarafından önerilen nemlendirici prepatlar kullanılmalıdır. Ayrıca güneşten korunmaya dikkat edilmelidir.

Kimyasal Peeling Yaptıranların Yorumları

Ad Soyad Veya Rumuz:  olcay
Cildin Tipi: kuru
Akne Durumu: akneler var ve eskı aknelerden dolayı kırmızılıklar bulunmakta,,
Leke: yokk kırmızı akne izleri var

13-14 yaşımdan beri sivilce problemleri ile boğuşmaktayım kullanmadığım ilaç kalmadı ama sonuçda hep sivilceler kazandı medlife kliniğine bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim ve bu sivilce sorunumdan kurtulmak istediğimi dile getirdim doktor bey tca peelinginden bahsetti daha önce kimyasal peeling yaptırdığımı ve pek bir işe yaramadığını anlattım ve çok da inanmadım,ama ne kaybederim ki diye düşünüp tedaviye başladım sadece 3 seans yapıldı ve cildimde inanılmaz değişiklikler oldu  yeni sivilceler oluşmadığı gibi eskilerinin  bırakdığı kötü görünümler nerdeyse tamamen geçti,,bu yorumu yazmak için yaklaşık 1,5 aydır bekliyorum çünkü hep sivilcelerin çıkacağı günü bekledim ama sadece bir tane sivilce çıktı ve onuda elimdeki kremler ile yok ettim ,,tca peeling ile yüzüm çok sağlıklı oldu bu tedavi çok yararlı cok mutluyum,,

Ad Soyad Veya Rumuz:     aslı
teşekkürler; ben 28 yaşında bir bayanım şikayetim cildimdeki güneş lekeleri idi her ne kadar dikkat etmeye çalışsam bile lekeler cildimde çoğalmışdı bende bi arkadaşımdan aldığım bilgiye göre kimyasal peeling kışın uygulanan en güzel leke tedavısı imiş bu sebepden dolayı menlife geldim doktor beyin 3 hafta da bir uyguladığı peeling ve bakım cildimde inanılmaz bir değişim bir tazelik kazandırdı şuan 3.seansı yaptık ve nerdeyse tamamen kurtuldum sayılır bunun için kendisine ve çalışanlarına bir teşşekür borçluyum ve şiddetle tavsiye ediyorum :))))

Ad Soyad Veya Rumuz:     ela karacan
Cildin Tipi: karma-
Akne Durumu:mevcut

ergenlik dönemi sonrasında oluşan aknelerimin tedavisi için bir arkadaşımın önerisi sonrasında medlife güzellik merkezine gittim..cem beyin ilaç ve kimyasal peeling önerileriyle tedaviye başladık 7 defa kimyasal peeling yaptırdım ve aknelerim %70 oranında azaldı..Açıkcası bu sonucu beklemiyordum..teşekkür ederim

Ad Soyad Veya Rumuz:     merve
Cildin Tipi: kuru
Leke: doğum sonrası lekeleri
ilk gebeliğimde yüzümde çok sayıda leke oluştu gebelik döneminde herhangi bir ilaçta kullanamadığım için uzunca bir süre bekledikten sonra beni çok fazla rahatsız eden bu sorunumdan kurtulmak için kimyasal peeling yaptırmaya karar verdim…peeling tedavisinin yanı sıra doktor beyin hazırladığı ilaçlarlada tedavim çok kısa sürede cevap verdi.lekelerimden sonunda kurtuldum…aynı durumda olan herkese öneririm.

Ad Soyad Veya Rumuz:     adı yok
Cildin Tipi: kuru
Akne Durumu:yok
Leke: çok az

Yaz sonu cildim canlılıgını kaybederek belirli bölgelerde pullanma tarzı dökülmeler oluşmustu.Kullandığım ürünler tam olarak bir fayda sağlamıyordu.önerilen peeling tedavisinın yarar sağlayıp sağlayamıyacağı konusunda endişelerim vardı.Kliniğnizde uygulanan 5 peeling uygulamsı sonucu cildimde gözle görülür bir canlılık oluştu.Peeling uygulamalarına ek olarak özel olarak hazırlanan koko ürünleri ile cildimin günlük bakımını sağlamaktayım.Uzun süredir cildim çok canlı ve tedavi sonrası pullanma problemi hiç oluşmadı.Bu etkin tedavi için medlife kliniğe teşekkürler.

Yorumlar:MedLife Estetik ve Güzellik Merkezinde peeling yaptıranların yorumlarıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

kimyasal peeling yaptıranların yorumları, kimyasal peeling yaptıranlar, kimyasal peeling zararları, kimyasal peeling yaptıran ünlüler, kimyasal peeling nedir, kimyasal peeling yorumları, tca kimyasal peeling zararları, tca kimyasal peeling yaptıranlar, tca peeling yaptıranlar, tca peeling nedir

13 Yorum yapıldı

 • Cevapla
  asmin
  13 Kasım 2015

  tca cok kotu bn yaptirmaz olaydm yuxm cok kotu

 • Cevapla
  burhan
  09 Eylül 2015

  ben 18 yaşındayım 8. ayımı doldurdum yüzümdeki sivilcelerde gözle görüncek şekilde azalma oldu. tedavim 11 ay sürücek ama izlerim tamamen geçermi bilmiyorum doktorum kesın bişey söylemiyor toplam günde 30 mg aknetrent kullanıyorum sadece bu ay günde 20 mg ye düşürdü kalan 3 ayda 30 mg kullaıcagım boyum 1.78 kilom 70 . izlerimin tamamen geçmesini ve prüzsüz bir yüz istiyorum acaba izlerim nasıl geçer 3 ay önceki izlerim daha kırmızı görünüyordu önceki izlere göre gözle görünür gelişme var ama benim bekledıgmın altında bi netice tedavimi tamamlamak istiyorum ama istedigim bi cilt elde edemezsem ne yapmam gerekiyor peeling yaptırmalı mıyım cevaplarsanız cok memnun olurum

 • Cevapla
  asuman
  18 Nisan 2011

  aynen katılıyorum herkes farklı şey söylüyor. artık ne yapıcamı şaşırdım. takmıyım diyorum olmuyor. ömür boyu böyle kalmaktan korkuyorum. şimdi arı sütü aldım onu yüzüme sürmeyi düşünüyorum ii geliyormuş.

 • Cevapla
  emel
  21 Şubat 2011

  yüzümde yanık izi olduğu için ünlü ünsüz istanbul ve abaradaki bütün doktorlara gittim yanık izini geçiyorum çünkü hiçbir şekilde izin geçmeyeceğini hepsi söyledi…neyse yüzümde oluşan sivilceler ve sonrasındaki lekeler için bu doktorlara kimyasal peeling yaptırsam iyi gelirmi diye sorduğumda geneli yaptırma çünkü yüzünde izleri yok edeceğim diye kalıcı çukurluklar bırakırsın dediler…geçen hafta roacutanne yazdırmak için dermatologa gittim yazmadı senin cildin o kadar kötü değil diye ama bu seferde kimyasal peelin önerdi…dolayısıyla doktora danışsanda danışmasanda hepsi farklı birşey söylüyor…en güzeli kendi haline bırakmak ve çok yaplı yememek 🙂

 • Cevapla
  asuman
  14 Şubat 2011

  20 yaşımdayım yüzümde sivilceler çok fazla çıkmaya başladı ayrıca çıkan her sivilce geçtiğinde leke bırakıp gidiyor avene ürünlerini kullanıyorum ama bi faydasını gördüm diyemem kimyasal peeling yaptırmalımıyım

  • Cevapla
   admin
   14 Şubat 2011

   Hastanede muayene olduktan sonra doktorunuzla yada uzamanından bilgi almanız sağlığınız açısından daha faydalı olur.

 • Cevapla
  10 Aralık 2010

  arkadaşlar bn kimyasal peeling yaptırmak için pendikte güzellik merkezine gittim bana kimyasal pilingden çok tca yı önerdiler daha iyi sonuç veriyo die bnde hiç dşünmeden yptırdım 15 20 dk sürdü ama inanılmaz bir acıydı 1 hafta evden çıkmadım 5 6 gün sonra ciltim ölü deriyi atmaya başladı altan taze temiz cilt çıkcak beklentisiyle sabrettim ama inanınki hiç bklediğim bi sonuç olmadı benim yüzümde güneş lekelri vardı ve sıgara kullandığım için yüzde sıgara içenler bilir bi renk bozukluğu oluyo sarımtırak bana tca yı yapmadan önce bunların hepsinin gideceğini taze canlı bir ciltle karşılaşcağımı sylemişlerdi ama sonu hayal kırıklığı hiç umduğum gibi bi sonuç çıkmadı tam tersi yüzümde kahverengi lekeler oluştu belli bölgelerde inanıki okadar pskolejim bozulduki çektiğim acıyamı yanayım verdiğim parayamı

 • Cevapla
  gonca
  19 Ekim 2010

  ben 1 yıl kadar önce roaccutane kullandım. Fakat yüzümde sivilcelerden kalma bazı çukur ve lekeler var. Çok açık beyaz tenliyim, kimyasal peeling yaptırmamın zararı dokunur mu, alternatif olarak yaoabileceğim başka birşey olabilir mi? şimdiden teşekkürler.

 • Cevapla
  crazy_boy
  24 Temmuz 2010

  mrb ben 19 yaşında bir gencim yüzümde sivilcelerden kalma bazı çukur ve lekeler var kimyasal peeling yaptırdım ama daha bir seans oldu ve yüzümde 4 gündür hafif kabuklanmalar oldu acaba 6 seans yapsam yüzüm düzelirmi cevap lütfen?

 • Cevapla
  ELİF
  20 Haziran 2010

  bana yardımcı olursanız çok sevinirim

 • Cevapla
  ELİF
  20 Haziran 2010

  slm benim herzaman akne problemim olmuştur fakat roaccutane kullandım bu seferde cildinde renk bozuklukları ortaya çıktı kimyasal peelingim ne kadar etkili olabiliceği konusunda ciddi endişelerim var çünkü bazı doktorlar yüze kimyasal uygulamanın sakıncalı olduğunu söylüyolar arkadaşım da orta düzeyli bi peeling yaptırmış cildi inanılmazgüzeldi ama şimdi çok kötü oldu artık daha kötü acaba bunun kimyasal peelingle bi alakası olabilirmi

 • Cevapla
  servin
  03 Mart 2010

  merhabalar,ben 9 ay roaccutane kullandım 5 ay ara verdikten sonra tekrar 1 ay daha kullandım…şu anda ilacım bitti ve doktorum bana kimyasal peeling uygulayacağını söyledi. roaccutane kullanan kişilere kimyasal peeling uygulanmaması gerekiyormuş.bunu yeni öğrendm ve ne yapmam gerektiğine bir tütlü karar veremiyoruumm:( bana yardımcı olabilirmisiniz???

  • Cevapla
   admin
   03 Mart 2010

   isterseniz bu konuda detaylı bilgi edinip ulaştırıyım size… Ama ne olursa olsun en iyisi doktorlarla konuşmaktır elbet.. Bu konuda gerekli bilgiyi toplayım size gönderirim

ins { background: transparent; text-decoration: none; }