March 24, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

İğneli Epilasyon Nedir? – Soru ve Cevap.İğneli Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?.İğneli Epilasyon ile hangi vücut bölgeleri tedavi edilebilir?.Uzun etki için iğneli epilasyon ne kadar süre devam edebilir ? İğneli Epilasyon ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplar.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon akımla çalışılan bir yöntemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım kıl hücresinin yok olmasını sağlar. iğneli epilasyonda müşterinin hassasiyetine göre ayarlama imkanı vardır. Rahat, sağlıklı bir yöntemle, iğneli epilasyonla kesin çözümler elde edilebilir. İğneli epilasyon kalıcı çözümlerdendir. İğneli epilasyon ince ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. Elektrik akımı zayıf olduğu için pek acı duyulmasa da hassas bölgeler için lokal anestezi yapılabilir. Seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir. İğneli epilasyon nasıl çalışır? İğneli epilasyonda kıl köküne küçük çok ince ve ****l bir uç sokulur. Daha sonra elektrik akımı verilir. Elektrik akımının verildiği alet özel olarak yapılmış belli bir elektrik enerjisini veren cihazlardır. Isı ve kimyasal reaksiyon ile kıl kökü tahrip olmaktadır. İğneli epilasyon güvenli bir yöntem midir? İğneli epilasyon etkili bir yöntemdir. Modern iğneli epilasyon cihazları ve yöntemleri tedavinin etkinliğini arttırmıştır. Ayrıca kişiye özel iğne kullanımı ile bulaşıcı hastalıklardan korunma sağlanır.
İğneli epilasyon ağrılı mıdır? İğneli epilasyon esnasında hissedilen acı kişinin ağrı duyarlılığına, makine modeline ve kullanılan yönteme göre değişir. İğneli epilasyon öncesi anestezik krem kullanılarak hastaların ağrıyı az hissetmeleri sağlanmaktadır

Sponsorlu Bağlantılar

iğneli epilasyonun yan etkileri nelerdir?

İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli ve geçici kızarıklık oluşabilir. Tedaviden sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.

Hangi vücut bölgeleri tedavi edilebilir ?

Vücudun her alanındaki tüyler iğneli epilasyon ile giderilebilir.

Uzun etki için iğneli epilasyon ne kadar süre devam edebilir ?

İğneli epilasyon uzun sürebilen bir yöntemdir. Tedavi süresi kişiden kişiye, tedavi edilen alan ve kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. iğneli epilasyon da İlk tedaviden itibaren etkili sonuçlar alınmaya başlanır. Tedavi seansları başlangıçta yoğundurancak daha sonraları daha seyrek uygulanmaktadır

Soru ve Cevap

1-Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

Lazer epilasyon, günümüz tıp teknolojisinin sağlayacağı en uzun süreli epilasyon yöntemidir.Ancak bu kalıcılık çoğu kişi için neyazık ki hayat boyu olmamaktadır. Kişiden kişiye değişmek üzere 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcılık kesindir ancak daha ötesi için garanti vermek mümkün değildir

2-Lazer epilasyon kanser yapar mı?

Lazer tıpta 40 yıldır yaygın olarak kullanılmakta olup kanser yaptığına dair bir kanıt yoktur.

3-Lazer epilasyon ağrısız mıdır ?

Şu anda hiç bir epilasyon yöntemi ağrısız değildir.Lazer epilasyon sırasında da cilde paket lastiği çarpmasına benzer bir acı hissi duyulabilmektedir.Ağrı eşiği düşük kişilerde, koyu ve kalın kıllara sahip kişilerde ağrı daha fazla olarak hissedilebilmekle birlikte genellikle lokal anestezi gerektirmeden işlem tamamlanabilmektedir.

4-İğneli epilasyon mu daha garantilidir lazer epilasyon mu?

Her iki yöntemin de avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır.İğneli epilasyon tecrübeli bir teknisyen tarafından uygulandığında her çeşit kıl ve cilt tipinde aynı derecede başarılı sonuç verirken, lazer epilasyonun başarısı kişiden kişiye değişebilmektedir.

5-İğneli epilasyon iz bırakır mı?

İğneli epilasyon sırasında batırılan iğneler ve uygulanan elektrik akımı ile ciltte geçici kızarıklık, ödem, kabuklanma hatta yanık ve enfeksiyon gelişebilir. Bu yan etkiler genellikle gecici olmaktadır nadiren kalıcı iz kalmaktadır.

6-Tüy azaltıcı kremler gercekten işe yarıyor mu?

Ülkemizde pazarlanan ve bitkisel kökenli olduğu ifade edilen tüy azaltıcı kremlerin işe yaradığını gösteren hiç bir bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış tek tüy azaltıcı krem Vaniqa dır ancak o da ülkemizde satılmamaktadır

7-Batık kılların tedavisi için en uygun method hangisidir?

Batık kıllar için en uygun method lazer epilasyondur.

8-Foto epilasyon ile lazer epilasyon arasında ne fark vardır?

Foto epilasyon ile halk arasında kast edilen, flaş lamba teknolojisi /IPL(intense pulse light) dir ancak aslında foto epilasyon ışık kaynağı kullanılarak yapılan epilasyon demektir ve hem lazer hem de IPL teknolojlerini kapsamaktadır.

9-Hangi lazer epilasyon cihazı daha etkilidir?

En iyi lazer epilasyon cihazı diye bir kavram söz konusu değildir.Her cihazın üstün olduğu, zayıf olduğu alanlar bulunmaktadır.Bazı lazer cihazları bir grup hastaya daha etkili iken başka bir lazer cihazı etkisiz kalabilmektedir.

10-Hangi epilasyon yöntemi daha ekonomiktir?

Kısa dönemde laser epilasyon pahalı görünürken iğneli epilasyon ve diğer geçici yöntemler uzun dönemde daha pahalıya gelmektedir

11-Lazer epilasyon ciltte iz bırakır mı?

Özellikle koyu tenlilere kısa dalga boylu lazer cihazları ile epilasyon uygulandığında ciltte genellikle geçici beyaz beneklenmeler şeklinde renk değişiklikleri görülebilmektedir. Bu renk değişiklikleri kalıcı olmayıp genellikle 3 ay içinde düzelmektedir.

12-Yazın lazer epilasyon yapılır mı?

Lazer epilasyon sonrası bir kaç gün güneşten korunmak yeterlidir.Bronzlaşmıs tenlere ise lazer epilasyon yapılmamaktadır.

13-Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Erkeklere de lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır.

14-Hormonal bozukluğu olanlara da lazer epilasyon etkili midir?

Hormon bozukluklarında lazer epilasyon etkilidir ancak daha fazla sayıda seans gereksinimi bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

iğneli epilasyon, iğneli epilasyon nedir, iğneli epilasyon yorumları, iğneli epilasyon iz bırakır mı, iğneli epilasyon kanser yapar mı, igneli epilasyon izle, iğneli epilasyon yazın yapılır mı, iğne epilasyon

2 Yorum yapıldı

 • Cevapla
  asmin
  27 Şubat 2013

  merhabalar bende yaptırdım ama 1 sene kadar devamlı gidip gelmem gerekiyormuş bende bıraktım ama yüzümü hiç almamışım

 • Cevapla
  tuğba
  21 Ocak 2013

  merhaba
  ben göğüs uçlarıma ve göğüs arama yaptırmak istiyorum ama göğüs bölgesi sakıncalıymış.yaptırabilir miyim bu bölgelere ve eğer yapılabilirse yaptırdıktan sonra iz kalır mı?

ins { background: transparent; text-decoration: none; }