March 24, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Dişleri Beyazlatmak İçin Ne Yapmalı – Dişleri Beyazlatmanın Yolları.

Dişlerinizi temizlemek ve beyazlatmak çok zor mu? Dişlerinizi beyazlatmanın bazı püf noktaları vardır.Dişlerinizi temizleyeceksiniz diye dişlerinizi daha da kötü hale getirmeyin.Çok kolay yöntemlerle dişlerinizi temizleyin ve beyaza dönüştürün.

Sponsorlu Bağlantılar

Dişleri Beyazlatmak İçin Ne Yapmalı

Dişteki lekeler, sararmalar diş beyazlatma sayesinde çözüme kavuşuyor, bu yöntem isterseniz evde de son derece kolay bir şekilde uygulanabiliyor KİŞİNİN yüz ifadesini yansıtmada önemli bir rolü bulunan dişler, gerek şekillerinde, gerekse renklerindeki bozukluk dolayısıyla kişiye toplum içinde bazı sıkıntılar yaşatabiliyor. Hatta dişlerdeki bu sorunlar kişide psikolojik bozukluklara kadar varan problemlere neden olabiliyor. Ancak günümüzde Diş Hekimliğinde kullanılan estetik maddeler sayesinde pek çok renk, şekil, konum bozuklukları kolaylıkla çözümlenebiliyor. Halk arasında diş beyazlatma olarak bilinen bleaching yöntemi ile gerçek renklerini kaybetmiş ve lekelenmiş dişler bembeyaz bir görünüme kavuşturulabiliyor.

Dişleri Beyazlatmanın Yolları

Diş Hekimi Altuğ Serçe diş beyazlatma yöntemi ile ilgili şu bilgileri verdi:

EVDE DE YAPILIR MI?

İKİ değişik beyazlatma yöntemi vardır. Bunlardan ilki hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir. İkinci yöntem ise klinikte bir hekim tarafından yapılan beyazlatmadır. Evde uygulanan diş beyazlatma yönteminde hekim öncelikle ağızdan ölçü alıp, dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıpları hazırlar.

Sizin için hazırlanmış özel kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek bu kalıbı beyazlatılacak dişlerin üstüne günde en az 6-8 saat takarsınız. Bu uygulamanın tercihen uykuda gerçekleştirilmesi daha uygundur. Ortalama olarak 1-4 hafta içinde bembeyaz dişlere kavuşulur. Klinikte bir hekim tarafından yapılan beyazlatma yönteminde ise ağartıcı ilaç, deneyimi olan bir hekim tarafından diş üzerine yerleştirilir. Dişin üzerine beyaz renkli ışık kaynağı belli bir süre tutulur. Sonuç hemen gözlenir.

AĞRI OLUR MU?

KİŞİ eğer beyazlatma işlemini evde kendisi yapıyorsa, lastik kalıp ağzında iken sigara içmemesi gerekir. Diş beyazlatma uygulaması yapılan kişilerin %10’undan azı uygulama sonrası hafif bir sızlama veya hassasiyet hissedebilir. Bu da daha çok dişlerinde hafif aşınma ve çatlak olan kişilerde olur. Aşınmalar fazla ise o bölgelerin dolgu ile kapatılması gerekebilir. Hassasiyet olursa ağrı kesici ile giderilir. Uygulamadan 24 saat sonraya kadar sıcak/soğuk içecek ve gıdalardan kaçınmak gerekir.

Dişler zarar görür mü?

Hemen hemen herkes bleaching yaptırabileceği gibi, tedavinin etkili olamayacağı bazı durumlar da vardır. Diş hekiminiz tam bir ağız içi kontrol ve teşhisi ile dişlerin bu işlem için uygun olup olmadığını belirleyecektir. Dişleriniz sağlıklıysa daha beyaz ve doğal gülümseme için ideal bir çözümdür.

KISA SüREDE YAPILIR

Beyazlatma işlemi zor bir uygulama değildir. Ağız sağlığı teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde dişleriniz çok kısa bir sürede, güvenli ve etkin olarak beyazlatılabilmektedir. Ayrıca diş beyazlatma güvenli bir uygulamadır. Yapılan araştırmalara göre, dişlerin beyazlatılması diş hekiminizin gözetimi altında yapılırsa son derece güvenlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

dişleri beyazlatmanın yolları, dişleri beyazlatmak için ne yapmalı, tenin beyazlaması için ne yapmalı, dişlerin beyazlaması için ne yapmalıyız, diş beyazlatma yolları, dişlerin beyazlaması için ne yapılmalı, dişleri beyazlatmak için evde ne yapılmalı, dişlerimizi beyazlatmak için neler yapmalıyız

İlk Yorumu Siz Yapın

ins { background: transparent; text-decoration: none; }