April 20, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Diş çürüklerinin nedenleri?

Diş Çürükleri

Eskiden tamamen bir sır olan diş çürüğü günümüzde artık basit bir sorundur. Çünkü diş çürüğüne sebep olabilecek çoğu şey hemen hemen bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak dişteki çürüklere en çok şu üç neden sebep olur;

  • Bakteri plakları
  • Şeker ve un gibi karbonhidrat oranı yüksek gıdalar
  • Tükürüğümüzün bileşimi ve diş yapısı gibi bünyesel ve kişisel sorunlar.

Diş sağlığında sorunu olmayan her hangi bir insan bu sorunlardan en az biri oluşursa diş çürüğü meydana çıkmaya başlar.

Diş çürüğünü teşhis etmek oldukça kolaydır kahverengimsi oyunlar varsa bunlara diş çürüğü denir. Ancak bazı durumlarda gözle görülemeyen gizli çürükler oluşur bu çürükler ancak bir uzaman tarafından görülür. Bu nedenle diş kontrolüne düzenli olarak gidilmelidir.

Eğer bu ağrılı ve görüntü kirliği yaratan soruna yakalanmak istemiyorsanız dişlerinizi düzenli kontrol ettirmeli, ağız ve diş sağlığına önem verilmeli ve düzgün beslenilmelidir.

Ancak yinede yakalandıysanız merak etmeyin bu önlenebilir bir sorundur.

Tedavisi için çürüğün diş özüne ulaşmaması büyük önem teşkil eder bu nedenle dişinizde kahverengi bir renk ve oyun görürseniz hemen doktora başvurmalısınız.

Tedavi sırasında önce çürüklü gölge temizlenir. Bunun için mine ve dentin gibi çok sert yapılı parçalar kaldırılır. Ardından dişteki çürük elmas uçlu yada tungsten çeliği gibi özel uçlu malzemelerle temizlenir.

Bu maddelerden oluşmuş özel uçlar motorlu bir cihaza bağlanır ve döndürülerek temizlenir dönme hızları dakikada yaklaşık olarak 300.000′dir. Çürük temizlendikten sonra diş şekillendirilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

diş çürüğünün nedenleri kısaca, diş çürüklerinin nedenleri, dış çürüğünün nedenlerı, diş çürüğünün nedenleri nelerdir, diş çürüğünün nedenleri maddeler halinde, diş çürügünün nedenleri madde halinde

İlk Yorumu Siz Yapın

ins { background: transparent; text-decoration: none; }