June 20, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Güzelliği İçin Neler Yemeli. Cildiniz İçin Sürdüğünüz Krem Değil Yedikleriniz Önemli – Cilt Güzelliği İçin Neler Yemeli.

Cilt Güzelliğiniz İçin Neler Önemli.Kadınlar için cilt güzelliği vazgeilmezdir. Cilt güzelliğiniz için kullandığınız kremlerin tek başına işe yaradığı söylenemez. Kremden daha önemli olan ne yediklerinizdir.Cil güzelliğiniz için Yediklerinize dikkat edin. İşte cilt Güzelliği İçin Neler Yemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cil Güzelliği İçin

Yediğiniz besinler, cildinize sürdüğünüz kremlerden daha etkilidir. Sütteki biotin ile parlak bir cilde sahip olabilir, C vitamini ile kırışıklıklara savaş açabilirsiniz Sağlıklı bir cilt, sağlıklı bedenin yansımasıdır. Vücut vitamin, mineral ve önemli elementleri cilt altında depolar, iç organlar ihtiyaçlarını buradan karşılar. Hava kirliliği, mevsimsel ve hormonal değişiklikler, aşırı stres, yaşam tarzı (bilgisayarlı ortamlar, televizyon, elektrikli aletler) gibi faktörler nedeniyle vücut belli bir stres ortamına girer. Vücut bu stresi minimum zararla telafi etmek için ana rezervi olan ciltten tüm ihtiyacını karşılar. Buna bağlı olarak rezerv azalır ve cilt savunmasız kalır. Yaş ilerledikçe bu kayıplar cildi kurutmaya başlar. Sağlıklı ve güzel bir cilt için yedikleriniz,sürdüklerinizden daha büyük önem taşır. Akneler nasıl giderilir? Dengeli beslenme cilt hücrelerini güçlü ve nemli tutar. Omega 3 ve Omega 6, elzem yağlar cilt hücrelerini saran zarı güçlendirir. Cildin daha genç görünmesini sağlar, kırışıklıkları önler. Cilt üzerindeki yaraların enfeksiyon kapmasını engeller, çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Elzem yağların eksikliği, cildin kurumasına ve çabuk yaşlanmasına neden olur.
Ayrıca, Omega yağlarının ideal dengesiyle gelen düzenli kan dolaşımı sayesinde cilde daha fazla oksijen taşınır.
Omega 3 ve Omega 6 yağlarının ideal dengesi, akne, siyah nokta gibi cilt sorunlarının giderilmesinde de etkilidir. Bu gibi cilt problemleri, A, D ve E vitaminleri eksikliğinin yanı sıra elzem Omega yağlarının eksikliğinden de kaynaklanır.

Cil Güzelliğinizin Sırrı

Sıkı bir cildin sırrı

Cilt sağlığı, kırışıklıkların giderilmesi veya oluşumunun engellenmesinde C vitamini, selenyum, dengeli beslenme, spor ve su çok önemli rol oynar.
Kollajen sentezi için gereken sinyali C vitamininin oluşturduğu düşünülmektedir. Sıklıkla yediğimiz taze sebze ve meyveler C vitamini için çok iyi birer kaynaktır.
Süt, yumurta, domates, greyfurt, badem, marul ve karnabaharda bulunan biotin de sağlıklı, parlak bir cilt ve saçlar için gereklidir.
Koenzim Q 10, enerji üretiminde ve antioksidant olarak görev almaktadır. Antioksidant özelliğiyle yaşlanmanın etkilerini azaltıcı rol üstlenir. Koenzim Q 10’un cilt ve saç sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır.
Yağsız ve az yağlı kırmızı et, mayalı, kepekli ekmekler ve tahıl ürünlerini belli porsiyonlarda tüketerek alabileceğiniz lipoik asit ise, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak daha dinç, canlı ve genç görünmenizi sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

cilt güzelliği için ne yemeli, yüz güzelliği için ne yemeli, cilt güzelligi icin ne yemeliyiz, cilt güzelliği için neler yemeli, yüz güzelliği için ne yenmeli, Cilt güzelliği için neler yemeliyiz, cilt güzelliği için ne yenmeli, cilt sağlığı için ne yemeli, yüz güzelligi için neler yemeliyiz, yaglı ciltler ne yemeli

İlk Yorumu Siz Yapın

ins { background: transparent; text-decoration: none; }