March 23, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir? – Ayak Kokusu Bitkisel Çözüm.

Ayak kokusu nasıl giderilir? Ayak kokusu tedavisi. Ayak kokusuna bitkisel çözüm. Ayak kokusu Nedenleri?. Ayak kokusu giderici. Ayak kokusu nasıl önlenir? Ayak kokusu çözümü. Ayak kokusu nasıl geçer.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayak kokusu, tabanlarınızdaki ter bezleri terleme yaptığında oluşur. Nemli bölgeleri seven bakteriler ölü ciltle beslenir; artar ve kokuya neden olur. Spor yapmak ve iyi havalanmayan ayakkabılar giymek gibi ayakların nemlenmesine neden olan herhangi bir şey kokuyu arttırabilir. Ayak kokusundan kurtulmak için ayak hijyeninize dikkat ediniz:

 • Çoraplarınızı düzenli olarak değiştiriniz ve ayaklarınızı en az günde bir defa yıkayınız.
 • Ayaklarınıza ve ayak parmaklarınıza nem emici pudra (bazı bakterileri besleyerek kokuya neden olan mısır nişastası değil) uygulayınız.
 • Doğrudan ayaklarınıza uygulanan bir ter önleyici kullanınız.
 • Ayakkabılarınızı çıkardıktan sonra iyice havalandırarak kurumalarını sağlayınız.
 • Kömür içeren koku giderici ayakkabı tabanları kullanmayı deneyiniz.

Ayak Kokusuna İyi Gelen Gümüş Çoraplar

Ayak kokusu tedavisi ayak kokusu nasıl giderilir ayak kokusuna iyi gelen çoraplar.

Sağlık ayaktan başlar’ sloganıyla yola çıkan iki kız kardeş, gümüş iplikten çoraplar tasarladı.

Ayakta görülebilecek her türlü hastalığa iyi gelen gümüş iplikli çorapları en çok erkekler alıyor.

Tekstil sektörü nihayetinde gümüşü de keşfetti. Gümüş de bir aksesuar olmaktan çıktı ve sağlığa faydalarının bilinmesiyle yavaş yavaş tekstil sektöründeki yerini almaya başladı. Gümüşün koku ve nem giderici olması, anti bakteriyel özelliği, elektrik iletken, termal iletken ve oligodinamik olması geniş bir alanda kullanımını sağlıyor.

Bu kapsamdaki ilk ürünlerden  biri olan gümüş  iplikli çorapları Silver Health firmasının sahibi iki kız kardeş yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürdü. Müşterilerin yeni yeni tanımaya başladığı gümüş iplikli çorapların en önemli özelliği ayak kokusunu bir saat içerisinde tamamen gidermesi. Bunun yanında ayakta oluşabilecek mantar, kaşıntı ve huysuz ayak sendromu gibi sorunları da ortadan kaldırıyor. Medine ve Leyla Kocakaya isimli bu iki kardeş, babalarının diyabet olması dolayısıyla ayağında yaşadığı sıkıntılardan yola çıkarak büyük bir araştırma yaptılar. Gümüş ürünlerinin sağlığa faydasını keşfedince de kollarını sıvayıp uzun bir uğraşın içine girdiler. Sonunda Amerika ve Almanya’dan sipariş ettirdikleri gümüş ipliklerle tasarımlarını kendileri yaptığı çorapları ürettiler.

Aslında gümüşün yara iyileştirici özelliğinin olduğunu pek çoğumuz biliyorduk; ama bunun çorap sektöründe kullanılabileceği pek aklımıza gelmemişti. Ayaktaki yaraların iyileşmesini hızlandıran gümüş  iplikli çoraplar başta diyabet hastaları olmak üzere diğer damarsal kökenli ayak ve bacak yaralarını, egzama sorunlarını da önemli ölçüde gideriyor. Ayrıca obeziteye bağlı olarak deride çatlak ve yara açılmalarını önleyebiliyor. Leyla Kocakaya en fazla talebin ayak rahatsızlıkları, özellikle de ayak kokusu bulunan erkeklerden geldiğini vurguluyor. Çorapların kullanım süreleri ve inceliği  koton ve pamuklu çoraplarla hemen hemen aynı.

‘Bu gümüş iplik bu kadar sağlıklı madem, neden tekstilin diğer alanlarında da kullanılmıyor?’ diye soruyoruz. Medine Kocakaya gümüşün maliyetine dikkta çekiyor. Ama bu demek değil ki Kocakaya’lar sadece çorapla kalacak. Yeni tasarımları ve uğraşları arasında yine gümüş iplikli iç çamaşırları ve tişörtler var. Bakalım diğer gümüş ürünlerin insan sağlığına ne tür faydaları olacak?

Satışlar daha çok yurtiçi ve yurtdışına toptan olarak veya www.silverhealthworld.com adresindeki web sitesi üzerinden de tüm Türkiye’ye satılıyor. Fiyatlar ise 20-25 YTL arasında değişiyor. Duyduklarımıza göre bu çorapları bir kez giyenler bile konforunu fark edip başka çorap giyemiyorlarmış!

Vücudun elektriğini de boşaltıyor

Silver Health şu an piyasaya çocuk, bay, bayan ve sporcu olmak üzere 17 farklı modelden oluşan çorap sürdü. Bu çorapların üç önemli özelliği bulunuyor. Bunlardan ilki elektrik iletkenliğine sahip olmaları. Gümüş, vücuttaki elektriğin boşalmasını ve yorgunluk hissinin giderilmesini sağlıyor.

Gümüşün termal iletkenliği sayesinde ise çoraplar vücut ısısını en iyi şekilde ayarlıyor. Yani gümüş iplikten dokunmuş çoraplar ayakları kışın sıcak, yazın ise serin tutuyor. Ayrıca vücuttaki ısı dağılımını da etkileyerek kan dolaşımını düzenliyor. Gümüş çorabın diğer bir özelliği ise antibakteriyel olması. Bu da ayakta mikrop, bakteri, mantar, egzama üremesini engelliyor ve ayak kokusunu ortadan kaldırıyor.

TÜBİTAK’la çalışıyoruz

Medine-Leyla Kocakaya (Silver Heatyh sahipleri): Gümüşün sağlığa etkisi yüzyıllardır konuşuluyor; ama pahalı olduğu için kimse yanaşmıyordu. Amerika’ya gittiğimizde gümüş yara bandı ve gümüş kaplı hap görmüştük; ama çorabı yoktu. TÜBİTAK’la bir iç çamaşırı projesinde çalışacağız, bu durum bizi epey heyecanlandırıyor.

Gümüş çorabın kullanım alanları

 • Ayak ülseri olanlar (diyabetik ayak yaraları)
 • Diyabet hastaları
 • Ayak yaralanmasına maruz kalanlar
 • Ayakta mantar ve egzama sorunu olanlar
 • Gün boyunca ayakkabı veya bot giymek zorunda olanlar (asker, polis vb.)
 • Spor yapanlar (amatör veya profesyonel)
 • Ayak sağlığı ve bakımına önem verenler
 • Ayak kokusu sorunu yaşayanlar
 • Kayak yapanlar
 • Hamileler
 • Ayak yolu ile mikrop ve bakteri girme olasılığı olan yerlerde çalışanlar
 • Kilo sorunu olanlar

Ayak Kokusu için Bitkisel Çözümler:

 • Kına ve sirke suda kaynatılır. Elde edilen su ile ayaklar yıkanır.
 • Ada çayı rendelenmiş havuç ile birlikte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen su ile tedavi müddetince ayaklar bol bol yıkanır.
 • Akhuş ağacının yaprakları kurutulduktan sonra ufalanmadan kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ile yatmadan önce ayaklar bol bol yıkanır.
 • Ayrıca bildiğimiz çayı ılık bir şekilde 10 dakika ayaklarımızda bekletirsek 10 gün içinde ayak kokusunun sona ereceğini göreceksiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

ayak kokusuna çözüm, ayak kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm, ayak kokusu nasl giderilir, ayak kokusuna bitkisel cözüm, ayak kokusu nasıl giderilir bitkisel, ayak kokusu giderici bitkiler, ayak kokusu nasıl giderilir, ayak kokusu çözümü, bitkisel ayak kokusu giderici, ayak kokusunu gideren bitkiler

1 Yorum yapıldı

 • Cevapla
  22 Mayıs 2013

  169 milyonluk ayakabı gıyıyorum ama genede kokuyo 😀 ayaklarımı yıkıyorum ama sabunlamıyorum sabun mantar yapıyomus nenem ole dedı coraplarımı emınonunden aldım ucuza acaba ondanmı kokuyo 🙂

ins { background: transparent; text-decoration: none; }