June 21, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Garanti Bankası iban no sorgulama… Garanti Bankası iban no öğrenme… Garanti Bankası iban no hesaplama…

Garanti Bankası İban No Nasıl Hesaplanır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfadaki IBAN hesaplama yöntemi sadece Garanti Bankası hesapları için geçerlidir.

IBAN sorgulama sırasında Şube Kodu ve Hesap Numarası sahalarına girilen bilgilerin doğruluğu kontrol edilmemektedir. Yazacağınız rastgele sayılar da herhangi bir hesap numarası olarak kabul edilerek IBAN gösterilecektir.

Garanti Bankası İban No Sorgulama Tıklayınız…

İnternet Şubesi’nden EFT ve SWIFT işlemlerinizi IBAN ile gerçekleştirebilirsiniz.

IBAN Nedir ?

Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirilen para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak amacıyla International Bank Account Number-IBAN adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN bugün 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. IBAN’ın amacı Avrupa ülkelerindeki banka ve diğer finansal kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilen para transferlerindeki hataları ve bundan doğan gecikmeleri engellemektir. IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçmekte; böylece, işlemlerde oluşan hatalardan kaynaklanan bekleme süreleri ortadan kalkmaktadır.

Hesabınızın IBAN numarasını nasıl öğrenebilirsiniz?

IBAN numaranızı öğrenmek için hemen tıklayabilir, Garanti İnternet Şubesi “Hesaplar” menüsü “Hesaplarım” adımında yer alan “Hesap Detayı” bölümünden görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz 444 0 333 Alo Garanti veya size en yakın Garanti Şubesi’nden de IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

IBAN, Hesap Sahiplerine Nasıl Kolaylık Sağlar

Günümüzde her ülkenin ve bankanın hesap numaralarının biçimi ve uzunluğu farklıdır. Bir başka ülkeye veya bankaya para transferi yapacak olan müşteriler, hesap numaralarında belirli bir standart olmadığından, para transferi yapacakları kişiden aldıkları karşı hesap numarasının doğruluğundan emin olamamaktadırlar.

Bir mal veya hizmet alımı söz konusu ise birçok farklı satıcı tarafından gelen faturaların üzerinde değişik yapıda hesap numaraları yer almakta; bu da para gönderecek ithalatçı firmaların/kişilerin hata yapmalarına neden olmaktadır. Sonuç olarak yanlış hesap numaraları ile yapılan para transferleri gerçekleşmemekte; karşı hesap numarasının hatalı olduğu, para karşı bankaya ulaştığında ortaya çıkmaktadır. Hatalı işlemin düzeltilmesi için birçok operasyon yapılmakta, işlemlerin süresi uzamakta ve maliyeti yükselmektedir.

IBAN uygulamasına geçen ülkelerde banka hesap numaralarının her biri için hesap sahiplerine bir IBAN verilir. Her ülke için belirli bir biçimi ve standardı bulunan IBAN’ın içinde özel bir şifreleme algoritması ile elde edilen iki basamaklı “kontrol rakamı” bulunmaktadır. Bir başka ülkeye ya da bankaya para transfer etmek isteyen bir müşteri, elindeki IBAN’ı gönderici bankaya verdiğinde, para, alıcı bankaya gitmeden önce alıcı hesabın IBAN’ı gönderici bankada kontrol edilir. IBAN yanlış ise para karşı bankaya gönderilmez ve yanlış işlem engellenmiş olur.

Garanti İnternet Şubesi’ndeki uygulama nasıl?

İnternet Şubesi’nde IBAN No, EFT ve SWIFT işlemlerinde kullanılabiliyor.

Hesaba EFT işleminde şu an olduğu gibi banka, şube ve hesap numarası ile gönderimin yanı sıra, sadece alıcı hesap numarası alanına “IBAN NO” girişi ile de EFT gönderim işlemi yapılabilmekte.

SWIFT işleminde ise şu an olduğu gibi ülke ve banka bilgileri ile gönderimin yanı sıra, sadece alıcı hesap numarası alanına “IBAN NO” girişi ile de SWIFT gönderimi işlemi yapılabilmekte.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

garanti iban sorgulama, garanti hesap numarası öğrenme, garantı hesap numarası sorgulama, garanti iban no öğrenme, isimle ıban sorgulama

İlk Yorumu Siz Yapın

ins { background: transparent; text-decoration: none; }