August 26, 2016

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlara nasıl şekil verilir – Saçlara şekil verme yöntemleri.

Bozuk saçlarınıza nasıl şekil verilir diye düşünmeyin. Sizler için hazırlanmış bu yöntemleri saçlarınıza istediğiniz şekili verebilirsiniz.

Saçlara nasıl şekil verilir

Saç stilisti Jet Rhys geçtiğimiz günlerde bayanların kötü kesilen saçlarından nasıl kurtulabileceğini açıkladı. Öncelikle kesim öncesinde kuaförünüze nasıl bir model istediğinizi çok iyi şekilde anlatmalısınız. Eğer kesimi beğenmediyseniz kuaförünüzü uyarın. Uyarmakla ona belki de yaptığı yanlışı düzeltme şansı vermiş oluyorsunuz. Yapılacak hiçbir şey yoksa çıtçıt kullanmayı deneyebilirsiniz. Çıtçıtları saçınızın arkasında iki tane ve yanlarda da birer tane olmak üzere toplam dört tane olarak takmalısınız. Yapıştırma gibi işlemler gerekmediği için bağlantı işlemleri oldukça pratik  şekilde gerçekleşiyor. Çıtçıtın ekleneceği yerin aşağısını biraz kabartıp çıtçıtı eklediğinizde sprey kullanarak imajınızı yenileyebilirsiniz. Eğer kuaförünüz gereğinden fazla kat oluşturdu ise renk hilesi yapmayı da deneyebilirsiniz. Alttaki katları saçın kendi renginden  daha koyu bir renk olarak seçerseniz saçınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Son çare olarak toka ya da saç bandı gibi aksesuarlardan faydalanabilirsiniz  . Böylelikle en kötü kesimlerin bile göze güzel gözükmesi mümkün olabiliyor.

Saçlarınızın güzel ve dolgun görünmesini istiyorsanız, kuruturken fön fırçanızı dik bir şeklide iki parmak kalınlığında saçınıza dolayın öyle fön çekin.

 • Saçlarınızı yaptırırken saç uçlarınızı incelterek kesmesini isteyin kuaförünüzden.
 • Saçınızda hafif bir dalga istiyorsanız ve yahut saçınızı düz bir biçime sokmak istiyorsanız saçlarınızı kuruturken fırça kullanmazsanız saçınız doğal bir görünüm kazanır.

Saçlara şekil verme yöntemleri

Mükemmel bir röfleye

 • Saçlarınızın güzel ve dolgun görünmesini istiyorsanız, kuruturken fön fırçanızı dik bir şeklide iki parmak kalınlığında saçınıza dolayın öyle fön çekin.
 • Saçlarınızı yaptırırken saç uçlarınızı incelterek kesmesini isteyin kuaförünüzden.
 • Saçınızda hafif bir dalga istiyorsanız ve yahut saçınızı düz bir biçime sokmak istiyorsanız saçlarınızı kuruturken fırça kullanmazsanız saçınız doğal bir görünüm kazanır.
 • Mükemmel bir röfleye sahip olmak için kuaförünüze aynı renk grubunun değişik tonlarını kullanmasını söyleyin. Böylece saçlarınız derinlik kazanır.

Yaz aylarında güneş ve suyun tadını çıkarırken saçlarımıza gerekli özeni göstermezsek yıpranacaklardır. Çünkü klorlu su ve güneşin etkili sıcağı saçımızı olumsuz biçimde etkilemektedir. Saçlarımız yıpranıyor, matlaşıyor ve kırılıyor. Bu sebeple de yazın saçlarımızı yıpratıcı etkenlere karşı özel ürünlerle korumamız şart gibi. Yazın saç üzerinde olumsuz etkisi sandığımızdan çok daha fazla, Güneş, su ve sıcak birleşince saçlarımızı hassaslaştırıyor. Kum, klorlu ve tuzlu su saçı yıpratıp kurutuyor, saçları matlaşıyor. Saçlarımız güçsüz ve korumasız kalıyor. Yaz aylarında saçlarımızın ve saç derimizin bakımına daha fazla özen göstermeliyiz.

 • Boyalı, permalı saçların yazın özellikle bakıma ihtiyacı vardır.
 • Kullanacağınız ürünlerin güneş korumalı olmasına dikkat edin.

 • Saçınıza nem verecek bakım maskeleri uygulayarak besleyin; saçınızdaki kuruluğu ve yıpranmayı önleyerek canlı, parlak bir görünüm sağlayacaktır.
 • Saçınızı deniz tuzu ve klordan tamamen arındırmak için çok iyi durulayın. Saçlarımızı 2 günde bir yıkıyorsak bir kez şampuanlamamız yeterlidir. Eğer jöle veya saç spreyi kullanıyorsak, o zaman iki kez şampuanlarsak saçlarda ürünlerden kalan artıkları temizler. İnce telli saçlara sahipseniz, dolgunlaştırıcı şampuanlar, yıkama sırasında saçlarınızın dış koşullara karşı koyma gücünü artıracaktır. Şampuanı saçlarınıza homojen olarak dağıtın ve saç derisi üzerinde parmak masajıyla ovarak köpürtün.

Günlük olarak kesenize uygun bir Vitamin almalısınız. Saçınızı fazla taramamalısınız. Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın. Kaliteli bir tarak ya da fırça kullanın. Keskin l ya da plastik uçlar saçlarınızın uçlarının kırılmasına neden olur. Kaliteli saç ürünleri kullanın.Yıkadığınız saçlarınızı doğal kurumaya bırakmak için yaz ayları güzel bir fırsat olmaktadır. Böylelikle saç kurutma makinesinin olumsuz etkilerinden de kurtulmuş olacaksınız.Tatile gittiğinizde beslenmenize dikkat etmeniz saçlarınıza da yayar, fazla tuzlu yemeyin, proteinli gıdalara ağırlık verin, meyve-sebze tüketimini artırın. Ne kadar dengeli beslenme, o kadar sağlıklı saçlar sağlar. Bu arada balık yemeye ayrıca özen gösterin.Tatil dönüşü yapmanız gerekenler; Tatil dönüşü saçlar donuk ve parlaklığını kaybetmiş görünür. Panik yapmayın. Doğru bir bakımla kısa sürede eski güzelliklerine ve sağlıklarına kavuşacaklardır.

 • Hemen bakıma başlayın: haftada 2 veya 3 kez şampuan öncesi bir besleyici uygulayın.
 • Saçınız eski kuvvetini ve parlaklığını yakalayana dek küre devam edin.
 • Şampuan olarak, kuru ve yıpranmış saçlar veya boyalı saçlar için olanları kullanın. Saçınız eski formuna kavuşunca saç yapınıza uygun olana dönebilirsiniz.
 • Şampuan sonrası bir bakım maskesi uygulayın
Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

saça nasıl şekil verilir, kısa saça nasıl şekil verilir, saçlara nasıl şekil verilir, katlı saça nasıl şekil verilir, düz saçlara nasıl şekil verilir, saça nasıl şekil verilir erkek, saça şekil verme, erkek saçına nasıl şekil verilir, düz saça nasıl şekil verilir, saçlarıma nasıl şekil verebilirim erkek

2 Yorum yapıldı