June 21, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Saç Boyası Renkleri – Hangi Tene Hangi Renk Saç Boyası Yakışır.

Saçlarınız için renk tercih yapmanızı sağlayacak gerekli bilgiler. Teninize uygun saç renkleri, hangi tene hangi renk saç boyası yakışır gerekli olan tüm bilgiler. Esmer tenler , beyaz tenler, buğday tenler için uygun saç renk boyaları ile saçlarınızı bedeninizle bir bütün haline getirin. Yapmanız gereken size uygun olan saç rengini seçmeniz.Kolay gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Saç Boyası Renkleri

İlk defa saçlarını boyayacaklar için renk önerileri ile boyama teknikleri.Saçlarınızı boyamak araba kullanmaya benzer. Eğer deneyimli bir sürücü değilseniz duvara çarparsınız. Çoğu insan evde kullanılan saç boyalarını kullanıyor. Kutunun üzerindeki resme bakarak saç boyası aldıklarını, karıştırıp saçlarına uyguladıktan sonra kutunun üzerindeki gibi bir renk elde ettiklerini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Renkler pigmentlerden oluşur ve doğal renkle birleştikten sonra yeni bir renk pigmenti oluşur. İşte saç boyama ve boyatma kuralları.Renk seçerken profesyonel birine danışın Saçınızı doğru boyamak için sadece tek bir fırsatınız varsa ve saçlarınız ilk defa boyayacaksanız işi bilen birinden renk konusunda yardım almanızda yarar var. Koyu veya açık renk istiyorsanız, saç boyasında uzman kişi renk seçimi noktasında yardımcı olabilir.

Saç renginizi aşamalı olarak değiştirin

En büyük problem renk seçimi değildir. Sebep ne olursa olsun insanlar her zaman çok koyu tonları seçer. Saç boyası alıyorsanız her zaman yavaş yavaş daha koyulaştıracağınız açık renkleri tercih edin. İlk önce koyu renk boya uygularsanız rengi açmanız daha zorlaşır. Koyu renkler açılamaz, sonuç olarak saç renginizi değiştirmeniz daha zor olur.

Ailenizin saç rengine bağlı kalın

Örneğin doğal saç renginiz koyu kahvenin dördüncü tonu. Her insanın saç renginin bir tonu vardır. Üç renk ailesi vardır: Siyah, Kahverengi, Sarı.. Her kategorinin açık, orta ve koyu tonları vardır. Tonlarda 1,2,3 koyu tonlar, 3,4,5 kahverengi tonlar, 6,7,8, 9 ise sarı tonlardan oluşuyor. Bir sabak kalktınızda rüyanızda gördüğünüz sarışın siz ile boyadan sonraki kesinlikle aynı olmayacak. Örneğin doğal saç renginiz koyu kahverengiyse açık kahverengiyi deneyin. Koyu sarışınsanız koyu kahverengiyi denemenizi önermek doğru olmaz.

İhtiyacınız olan şey tek renk

Saçlarınıza kendi başınıza gölge veremezsiniz. Bu nedenle saçlarınızı boyamak istediğinizde tek rengi tercih edin. Gölge renk seçiminizin ise, doğal saç renginiz ile tercih ettiğiniz boya rengi arasında kalan ton olmasına dikkat edin.

Saçlarınızın diplerine kadar boyayın

Boyayı mümkün olduğunca saç köklerine yakın uygulamaya çalışın. Özellikle göze çarpan kısımları dikkatli boyayın. Saçlarınızın iyi boyanması için yaprak gibi hazırladığınız aliminyum folyonun arasına tost gibi saçlarınızı koyabilirsiniz. Böylece saçlarınız diplerine kadar iyice boyanır.

Saçınızı boyayan uzmanınızı beğenmediyseniz değiştirin

Kuaförde saçlarınızı boyayan kişi aynı zamanda sevgilisiyle konuşuyor ya da dışarı da sigara içmeye çıkıyorsa, onunla daha fazla zaman kaybetmeyin. Eğer saç stilistiniz ne istediğinizi anlatmanıza rağmen anlamıyorsa, kalkın, teşekkür edin, birlikte istediğinizi yapamayacağınızı anladığınızı söyleyin ve başka birine başvurun.

Saç renginizle duygularınızı yansıtın

İnsanlar ruhsal durumlarını anlatmak için saç renklerini değiştirir. Etrafınızda saç rengi ile mesaj vermeye çalışan, değişen ruh haline göre saç rengini sık sık değiştiren insanlar görürsünüz. Eğer sizin de içinizden bu tür bir istek geliyorsa, kendinize bir iyilik yapın. Saç renginizi profesyoneller gibi boyayabilir ya da bir profesyonelden yardım alabilirsiniz

Hangi Tene Hangi Renk Saç Boyası Yakışır

Kimler kızıl ton boyatabilirler?

Kızıl boyatacak bayanlar önce kendi tenlerine uyacak kızıl tonları tespit etmelidir. Tabi ki bunu uzman bir kuaförün yardımıyla yapmalı ve daha sonra saçlarını boyatmalıdırlar. Saçlarını boyattıktan sonra bu saçla hangi kıyafetleri giyebileceğine ve makyajında nasıl tonlar kullanacağını kuaförde bulunan makyaj uzmanına danışmalıdır. N.M.N olarak salonumuzda yaptığımız analizlerde şöyle bir sonuç elde ettik.

Beyaz Tenli Bayanlar:

Hemen hemen kızılın tüm tonlarını boyatabilirler. Bu kişilerin saçları düz, dalgalı, kısa, uzun farkı gözetmeksizin bakır tonlardan yaşlarını büyütmeyecek kadar bütün kızıl tonlara boyanabilir. Ama mutlaka saçlarda bir yansıma sağlayacak zemin tonuyla uygun ikinci bir kızıl tonu saça uygulatmalıdır.

Buğday Tenli Bayanlar:

Daha çok kahve tonlardan kızıl kahve tonlarını boyatıp içinde kızıl ışıltılar olan tonlar seçmelidirler.

Esmer Tenli Bayanlar:

Çok tavsiye edilmemekle birlikte koyu tonlar yani viyole, akaju, kızıl kestane tonlarını seçmelidirler. Ayrıca saçlarını kızıl tonlara boyatan esmer bayanlar saçlarını çok katlı kestirmemeli, bu tonu daha net ve düz kesimlerle kullanmalıdırlar.

Tavsiye Edilmeyenler:

Bu kategoriye giren kişiler cilt rengi dışında saç problemi olan kişilerdir. Kızıl tonlar saçları aşırı yıpranmış, yoğun beyaz olan saçlara tavsiye edilmez. Çünkü boya pigmentleri saç üzerinde tutunamayıp akmaya başlayacaktır.

Bu mevsimde saç sıkça rastladığımız saç dökülmelerine karşı ne gibi önlemler alınmalıdır?

Saç dökülmesi olan kişiler öncelikle paniğe kapılmamalı ve problemin neden kaynaklandığını tespit etmelidir

Tıbbi Sebepler:

Öncelikle hormon dengesi ve troid bezleri kontrol ettirilmelidir. Çoğunlukla tedavi olunduktan sonra dökülme şikayeti ortadan kalkar.

Hamilelik ve Doğum Sonrası:

Bu durumlarda bir kadın doğum uzmanına danışarak dönemsel dökülmeyi engelleyecek jel tipi bakımlar temin edilmelidir. Bunlar her yıkamadan sonra saç köküne uygulanarak masaj yapılmalıdır.

Diyet Sonucu Oluşan Dökülmeler:

En çok rastladığımız şikayetlerden biri olan diet sonucu saç dökülmeleri, saç köküne uygulanan pp vitamini içeren ampul yöntemi ile giderilmektedir.

Dış Etkenler ve Strese Bağlı Dökülmeler:

Cep telefonları, bilgisayarlar, sigara içilen ortamlar, saçlar ıslakken sigara içilmesi vb.. gibi etkenler saçların dökülmesinde rol oynarlar. Bu etkenler sebebiyle öncelikle yeni çıkan saçlarda zayıflama ve zamanından önce dökülme meydana gelir. Saç köklerinde bulunan colegen maddesi esnekliğini kaybederek sertleşmekte, saç köküne basınç uygulamakta, dolayısıyla saçların daha cılız çıkmasına ve daha çabuk dökülmesine sebep olmaktadır. Bu problemin tedavisi için aminexil ampul kullanılıp saç köklerine masajla uygulanmalıdır. Ampul kullananlar bu işi uyumadan önce yapmalıdırlar, çünkü saç hücreleri vücut uyku haline geçince uyanmaya başlar. Son olarak söylemek gerekir ki kalıtımsal yani aileden kişiye geçen bir problem ise genellikle sonuç alınamaz fakat dökülme süreci yavaşlatılabilir.

Hamile bayanlar, astımı ve alerjisi olanlar saç boyatabilir mi?

Konunun uzmanı bir doktorun da onayı alınarak oksijen ve amonyak içeren cilt bakımında da kullanılan Altit komplekslerinden üretilen doğal boyalarla boyama işlemi yapılabilir. Tabiki uzman doktorun bu boyaları tanıması ve içeriğini bilmesi lazımdır.

Evdeki saç bakımları nasıl olmalıdır?

Kuaför salonunda saçlarınızın analizi sonunda yapılan profesyonel bakımların, evde kullanılan bakım boyaları tercih edilmeli. Badem yağı, zeytinyağı vb.. gibi yağlar kullanılmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

saç boyası renkleri, saç boya renkleri, buğday tene hangi saç rengi yakışır, buğday tenlilere hangi saç rengi yakışır, sac boyaları renkleri, buğday tene hangi saç rengi gider, buğday tenli bayanlara hangi saç rengi yakışır, buğday tenlilere hangi saç rengi gider, bugday tenlilere yakisan sac renkleri, yhs-fh_lsonsw

32 Yorum yapıldı

 • Cevapla
  merve
  14 Haziran 2013

  beyaz tenli kara kaşlıyım bana karemel gider mi????

 • Cevapla
  09 Haziran 2013

  BEN BEYAZ TENLI BIRIYIM..BEN 17 YAŞINDA BIRIYIM.4 VEYA 5 SENEDIR SAÇLARIMI BOYATIYORUM.ILK BOYATTIĞIMDA ZONGULDAKTA BIR KUAFÖRDE SAÇLARIMIN UÇ KISIMLARINI SARI RENGE BOYATTIM.DAHA SONRA 2 SENE SONRA SAÇIMI AÇI KAHVERENGI YE BOYADIM.1 SENE ARAYLA YANI 16 YAŞIMDA SARI RENGE BOYADIM.ŞUANDA YENI BOYATTIĞIĞM SAÇ RENGI AÇIK BAKIR RENGI HERKES YAKIŞTIĞINI SÖYLÜYOR AMA .BENIM YÜZÜMDE ÇOK AZ ÇIL OLDUĞU IÇIN ÇOK BELLI EDIYOR.YALNIZ BIR KERE KUAFÖRDE SAÇIMI BOYATTIM.YANI BEN HEP SAÇIMI EVDE BOYUYORUM.NEYSE HANGI RENKLER BANA YAKIŞIR UZMANLARIN GÖRÜŞLERINI BEKLIYORUM ŞIMDIDEN TEŞEKKÜRLER……….

 • Cevapla
  16 Nisan 2013

  BEN BUĞDAY TENLİ BİR BAYANIM ACABA BANA
  (KOYU KARAMEL) YAKIŞIRMI YOKSA ÖNERDİĞİNİZ BİR SAÇ RENGİ VAR Mİ 🙂

 • Cevapla
  filiz
  10 Nisan 2013

  benım tenım bugday tenı ben acık küllü kumrala boyamak ıstıyorum gözlerımde koyu kahve rengı ben gözlerımın rengının acılmasını ıstıyorum bu boyucagım kullu kumral acarmı ve yakısırmı bana gözlerımle uyumlu bır sac rengı ıstıyorum

 • Cevapla
  papatya
  22 Mart 2013

  ten rengim açık saçlarım ve kaşlarım siyah gözlerim koyu kahve saçlarımı tarçın tonlarına boyamak istiyorum yakışırmı hangi ton uyar..

 • Cevapla
  buseee
  28 Ocak 2013

  Ya bende bugday tenliyim acab ayakışır mı ki kahve tonları bugün denicem çok endişeleniyorum 🙂 Yakışmazsa die 🙁 Lise 2 ye gdiyorum :))

 • Cevapla
  melis
  04 Ocak 2013

  Beyaz tenliyim,ela gozluyum saclarim acik kumralla koyu kumral arasinda bir renk ilk defa boyaticam ve sogam kabugu dusunuyorum fakat eski rengime donmek isteyebilirim gibi geliyo suanki rengimden uzaklasmak istemiyorum tekrar donebilmem icin en yakin hangi renge boyamaliyim

 • Cevapla
  11 Aralık 2012

  merhaba ben açık buğday yüzlü,3 numara saçlı bayanım.küllü kumral saç bana nasıl olur bu halimden daha mı kötü olur?bi de papatya sarısı?teşekkür ederim

 • Cevapla
  melek
  29 Kasım 2012

  Ben beyaz tenliyim kahverengi gozlerim ar saclarimu siyaha boyadiyodum ama artik sari yapmak istiyorum cogu kisi yakismaz diyo sizcede yakismazmi sari banak

  • Cevapla
   admin
   30 Kasım 2012

   Siyah saç rengi sizin için daha uygun…

 • Cevapla
  gulfidan
  30 Ekim 2012

  Bugdag tenliyim mavi gozluyum hangi renk yakisir saclarim koyu kumral

 • Cevapla
  şeyma
  05 Ağustos 2012

  ben buğday tenlı ve mavı gözlu bır bayanım saclarım koyu kestaneydı ben bronz kahveye boyadım ve o aktıkdan sonra bal köpüğüne boyadım fakat bu boyada aktı ve ben boya almaya gttıgımde satıcı bana bal köpüğüyle koyu sarının numaraları aynıdır ve bunu al dedı kac aydır bunu kullanıorum fakat saçım gttıkce sarılasıyor sarı sankı benı bıraz yaslı gosterdı ben hangı rengı boyatmalıyım?

 • Cevapla
  Merwe
  30 Temmuz 2012

  Ben esmer tenliyim saçlarım bakır kızıl boyadım, sızce degıştırmelimiyim sac rengımı?

 • Cevapla
  melis
  01 Haziran 2012

  kumral tenliyim saçlarım kumral aralara seyrek olarak renk attırmak istiyorum hengi rengi kullanmalıyım yada turkuaz rengi bana yakışır mı?

 • Cevapla
  eda güneş
  22 Mayıs 2012

  beyaz tenliyim koyu kumral saç rengi nasıl olur .

  • Cevapla
   admin
   22 Mayıs 2012

   Kumral seçmeniz uyumlu olmazdı ama koyu kumral seçmeniz gayet uygun olur.

 • Cevapla
  sevda
  17 Nisan 2012

  mrb,ben beyaz tenli kara kaşlı kara gözlü biriyim saçımı boyatmak istiyorum.ne renk önerirsiniz sarı gidermi yoksa siyah mı yapım.

  • Cevapla
   admin
   17 Nisan 2012

   Cildiniz, kaşınız ve gözlerine uygun olarak koyu renk tercih etmeniz daha uyumlu olur. Siyah renk seçmeniz kesinlikle güzel bir seçim olur.

 • Cevapla
  sinem
  20 Kasım 2011

  merhaba ben hem esmer koyu) hemde mavi gözlüyüm siyah saçlarım var nerenk makyaj ve saç önerirsiniz?

 • Cevapla
  cemre
  18 Kasım 2011

  beyaz tenli ve yeşil gözlüyüm saclarımın rengi suan acık kumral sarı yapmak istiorum ama terettütlerim var

 • Cevapla
  büşra
  26 Temmuz 2011

  ben buğday tenliyim saçımı turuncu yapmak istiyorum sizce buğday tene gidermi ? ben kahve tonlarından bıktım.

 • Cevapla
  tuğçe
  18 Haziran 2011

  ten bakımından baya bir esmerim ve kenidmde artık değişiklikler yapma istiyorum artık lise son sınıfım ve kendime yakışan bir şekilde görün mek istiyoorum sizce hangi tonları tercih etmeliyim ben cildimi daha açık gösterecek bir ton istiyorum sizce bu nedr?

 • Cevapla
  nur
  16 Haziran 2011

  esmer bı bayanım ama saclarımı sarı ıstyorum yakısırmı ve hangı sarı yakısır ? kac yıldır sıyah cunku sacımı sıyaha boyamktan sıkıldım artık

  • Cevapla
   admin
   16 Haziran 2011

   Esmer bir bayansınız, teninize daha yakın sarı tonunu seçmeniz daha iyi olur. Aykırı bir sarı olması kötü bir görüntü oluşturur. Esmer bayanlar daha alımlı olur, aykırı şekilde boyatmanızın dışında, güzelliğinizle birlikte daha alımlı olursunuz.

ins { background: transparent; text-decoration: none; }