March 24, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Temizlemenin Yolları

Cilt nasıl temizlenir.Temiz bir cilde nasıl kavuşursunuz.Güzel bir cilde kavuşmak istiyorsanız yapmanız gerekenler.

Güzel bir cilde sahip olmayı herkes ister.Özellikle kadınlar güzel bir cilt olmasa sanki dünyalarında çok büyük bir eksiklik varmış gibi rahatsız olurlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanızsa yapmanız gerekenler hakkında fikir sahibimisiniz.

 

   Güzel Bir Cilde Nasıl  Sahip Olabilirsiniz:

  • İlk Yöntem Badem Yağı:

Badem Yağı yalnızca cildi temizlemede değil, aynı zaman­da çeşitli cilt işlemlerinde kullanılır. Cildi yumuşatan bir mad­dedir. İyi bir badem yağı şu şekilde elde edilir: Bir avuç dolosu bademin kabuklarını soyun ve hepsini bir sıkıcıya ko­yun Havanınız varsa, onun içinde de dövebilirsiniz. Sonra ya­rım litre zeytinyağını, damla damla akıtmak suretiyle üzerine dökün. Bu yağın, tercihen güneş altında bir ay kadar durması gereklidir, bu süreden sonra süzülerek kullanılabilir.
Hindistan cevizi Temizleme Kremi:
150 Gr Hindistan cevizi yağı, 50 Gr. badem yağı; 100 Gr, Arı su Hindistan cevizi yağı. ikili kapta (tutkal eritmeğe mah­sus kaba benzer) ısıtılır. Kreme benzer bir hal aldığı sırada badem yağıyla arı su eklenir, yalnız bu iki sıvıyı damla damla katmalıdır, karışım kabın yüzeyine dümdüz bir şekilde yayılıncaya kadar kab sallanır, sonra içine bir kaç damla da lavanta yahut buna benzer güzel bir koku atılır. Krem kavanozlara dol­durulur. Soğuyunca hemen sertleşir.
Temizleyici Salatalık Losyonu:
İyice olmuş bir kaç salatalık alın, herbirini ortadan bö­lün, bir kaşıkla tohumlarını ve suyunu alın. Kalan salatalık­ları sıkıcı makineden geçirin ve tohumları suyu ekleyin. Hep­sini büyük bir şişeye veya kavanoza koyun üçte iki oranında ezik salatalığa üçte bir oranında olmak üzere saf alkol dökün. Sonra, şişeyi, yahut kavanozu bu karışımla en fazla dörtte bir oranında doldurarak güneşin altına koyun ve tohumlardan çı­kacak usarenin şişeyi tamamen doldurması için 3 hafta orada bırakın. Üç hafta sonra bu karışımı küçük şişelere doldurun. Bunları serin yerde saklayın. Cildin temizlenmesi işinde bu losyon çok faydalıdır. Sabahları bir pamuk parçasını bu los­yona batırıp yüzünüzü silin.

  • İkinci Yöntem Süt:

Süt, cilt temizliği için son derece faydalı bir sıvıdır ve özel­likle sabahları kullanılmalıdır. Bir pamuk, yahut bez parçası­nı sütün içine sokun (ekşi süt ve ayran da kullanılabilir) ve cildinizin tipine göre bir kaç damla limon, portakal, salatalık, yahut başka bir meyva veya sebze suyu ekleyin.

  • Üçüncü Yöntem Zeytinyağlı Temizleyici Krem:

4 Çorba kaşığı zeytinyağı; 2 çorba kaşığı tereyağ (veya margarin); 2 çorba kasığı hindistan cevizi yağı; 3 damla la­vanta yağı.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

ekşi sütün cilde faydaları, ekşimiş sütün cilde faydası, ekşimiş sütün cilde faydaları, guzelbircilde nasil kavusurum

İlk Yorumu Siz Yapın

ins { background: transparent; text-decoration: none; }