February 19, 2019

Sponsorlu Bağlantılar

Bilinmesi Gereken 20 Güzellik Sırrı.. Güzel Olmak İçin Ne Yapılır? Bayanların Bilmesi gereken güzellik sırları.. Artık kendi kendinize yetecek olacak bu kolay yöntem ve tekniklerle çevrenizdeki insanları güzelliğinizle büyüleyin. Güzel olmak için aşırı sıradışı şeyler yapmanıza gerek yok.

Bilinmesi Gereken 20 Güzellik Sırrı

Sizden yaşça büyük insanların tavsiyelerini dinlemekten pek haz etmediğinizi, öğütlerini “çok sıkıcı” bulduğunuzu biliyoruz. Ama bu küçük, eğlenceli güzellik ipuçlarını aklınızın bir kenarına not etmenizde fayda var. 20 yıl sonra aynaya baktığınızda pişman olmayacaksınız!

Sponsorlu Bağlantılar

1. Fondötenden vazgeçin:

Akne sorunu olan kişilerin ilk başvurdukları yollardan biri, onları kalın bir fondöten tabakasıyla kapatmaya çalışmaktır. Ancak fondöten 30 yaş üstü kadınlar içindir. Sadece natürel güzelliğinizi kapatmakla kalmaz, sizi doğallıktan uzaklaştırır. Genç teninizi fondötenin arkasına gizlemek yerine, sadece hatalı noktalarda kapatıcı ürünler kullanın. Üzerine çok hafif bir pudra ya da renklendirilmiş nemlendirici sürebilirsiniz. Renklendirilmiş nemlendiriciler daha hafif ve doğal bir görünüm verir. Ancak illa fondöten kullanacaksanız, toz formundaki mineral ürünleri tercih edin.

Bilmeniz gereken 20 güzellik sırrı!

2. Kapatıcıyı yaymayın:

Kapatıcıyı uygularken ovalayarak yaymak yerine, orta parmağınıza bir miktar alıp kapatacağınız noktaya hafifçe vurarak üzerini kapatın. Yaymayın, ovalamayın, sadece küçük vuruşlarla kapatın!

3. Ya gözlerinizi ya dudaklarınızı öne çıkarın:

Eğer gözlerinize makyaj yaptıysanız dudaklarınıza sadece bir parça parlatıcı sürmeniz yeterli olur. Kırmızı, dramatik görünümlü bir ruj mu sürmek istiyorsunuz? O zaman, yüzünüzü aydınlık tutun. Koyu  renk allıklardan kaçının, sadece kirpiklerinize maskara sürün.

4. Abartmayın:

Hangi yaşta olursanız olun, çok fazla boyanmak kimseyi güzelleştirmez. Fondöten, pudra, allık, göz kalemi, maskara, göz farı ve ruju günlük makyajınızda kullanmayı alışkanlık haline getirdiyseniz, yaşınıza göre abartılı makyaj yapıyorsunuz demektir. Gerçekten neye mi ihtiyacınız var? Harika bir maskara, sivilceler ve bıraktıkları lekeleri kapatmak için bir kapatıcı ve dudak parlatıcısı. Kış aylarında yüzünüz solgun görünüyorsa allık da kullanabilirsiniz.
Bilmeniz gereken 20 güzellik sırrı!

5. Doğal saçlar her zaman daha etkileyicidir:

Saçlarınız beyazlayamaya başlayınca her ay dip boyasıyla uğraşacaksınız. O yüzden saç boyası için acele etmeyin. Saçınızın rengini biraz açmak istiyorsanız çok hafif gölgeler attırabilirsiniz. Ancak sizi basit gösterecek kadar yoğun olmamasına dikkat edin. Buradaki amaç, çevrenizdekilerin saçlarınızın doğal olarak güneşte açılmış gibi görünmesini sağlamak, ucuz bir kuaförde meç yaptırmış izlenimi vermek değil!
Bilmeniz gereken 20 güzellik sırrı!

6. Vazelin dostunuz olsun:

Pahalı dudak ürünleri yerine vazelin kullanabilirsiniz. Kuruyan, çatlayan, pul pul olan dudaklarınıza bir miktar vazelin sürüp masaj yapın. Daha yumuşak ve pürüzsüz olduklarını göreceksiniz. Vazelini zorda kaldığınızda göz makyajını temizlemek için de kullanabilirsiniz.

7. Akne için dermatoloğa gidin:

Akne sorunu olanların yaptığı en büyük hata nedir? Dermatoloğa gitmemek. Bir çantaya 200 lira yatırmak yerine, bu parayı dermatoloğa verin. Sivilcelerden kurtulmak yapabileceğiniz en iyi yatırımdır. Bunun en garanti yoluysa dermatologdan geçer.

8. Güneş koruyucusunu ne zaman sürmeseniz olur?

Hiçbir zaman! Cilt güzelliğiniz için ilk yapmanız gereken şey, her gün güneş koruyucu kremi kullanmak. Böylece 50 yaşınıza geldiğinizde bile harika görüneceksiniz. Keşke 20 yıl önce birileri bize güneş kreminden bahsetseydi. Keşke güneşin altında ıstakoz gibi kızarıp durmasaydık!  Unutmayın, UV ışınları bulutları geçebilir ve bu ışınlar cildinizin yaşlanma sürecini hızlandırır. Akne sorunu olanlar, özel olarak bu soruna yönelik olarak üretilmiş güneş kremlerini kullanabilirler.

9. Tırnaklarınıza bakın:

İnsanlar genellikle karşıdakilerin el ve ayaklarına bakarak onları yargılar. Tırnaklarınızı temiz ve aynı uzunlukta tutun. El tırnaklarınızı yuvarlak, ayak tırnaklarınızı düz kesin. Bu alışkanlık ilerde ayak tırnaklarında görülebilecek travmaları, tırnak deformasyonlarını engeller. Eğer onları boyamak istiyorsanız, ojeyi yarısı dökülüp ucuz bir görüntüye neden olacak kadar uzun bir süre tırnaklarınızda tutmayın.
Bilmeniz gereken 20 güzellik sırrı!

10. Bu ürünleri denemeden almayın:

Bazı güzellik ürünlerini denemeden almamak gerekiyor. Ruj, pudra ve allık alırken mutlaka teninize uyup uymadığını deneyin. Eğer parfüm satın almak istiyorsanız yine almadan önce mutlaka denemelisiniz. Çünkü bir parfüm başkasında harika kokarken sizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Hatta bazı parfümlerin kokusu bir saat sonra değişip size rahatsızlık verebilir. Neleri denemeden alabilirsiniz? Maskara, göz kalemi, dudak parlatıcısı ve birçok temel renk göz farını…

11. Gözlerinizin içine kalem çekmeyin:

Bu gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Bunun yerine kalemi kirpik hizasına çekin. Ayrıca çok keskin hatlı bir çizgi doğal görünmez. Bu nedenle kalemi çektikten sonra parmağınızla keskin çizgiyi hafifçe dağıtın.

12. En güzel yanınızı keşfedin:

İnsanlar genellikle dudaklarınızın ne kadar güzel olduğunu söylüyorsa, parlatıcılarla dudaklarınızı ön plana çıkartabilirsiniz. En çok gözlerinin rengi iltifat alıyorsa, onu daha da belirginleştirecek bir far ya da maskara kullanabilirsiniz.

13. İstenmeyen tüyler meselesi:a

Çok şanslısınız. Çünkü günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için geliştirilen lazerli epilasyon teknolojisi geçmişe göre hem çok gelişti, hem de ucuzladı. Epilasyonu güvenilir, en yeni teknolojileri kullandıklarına emin olduğunuz bir yerde, işin uzmanlarına yaptırmakta fayda var. İşlem sonrası dikkat etmeniz gereken en önemli noktaysa kesinlikle işlem görmüş bölgeyi güneşe maruz bırakmamak. Mutlaka güneş koruma kremi kullanmalısınız. Aksi takdirde kalıcı lekeler oluşabilir. Eğer tüyleri jiletle temizleme yoluna giderseniz, işlemi banyonuzun sonunda yapmaya özen gösterin. Böylece cildinizde oluşacak tahrişi azaltmış olursunuz.

14. Anahtar ürünlere para harcayın:

Sınırlı bütçenizi en iyi şekilde değerlendirmek için hangi ürünler için gerçekten para harcamalı? İşte birkaç öneri: 50 liralık bir göz kalemiyle güvenilir bir markanın 10 liralık göz kalemi arasında büyük bir fark görmeyeceksiniz. Ancak göz farı seçerken lüks bir ürünle, ucuz bir ürün fark yaratabilir. Kaliteli bir far bütün gün gözünüzde kalırken, ucuz olan uçup kaybolabilir ya da göz kapağınızda çamura dönüşebilir. Pudra ve allığa harcadığınız paraya acımayın. Çünkü lüks pudralar, o kadar ince zerreciklerden oluşur ki, yüzünüze birkaç kat bile sürseniz doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Çok sorunlu bir cildiniz yoksa nemlendiriciye ve cilt temizleyicisine de servet yatırmanız gerekmiyor.
Bilmeniz gereken 20 güzellik sırrı!

15. Saç ürünlerini doğru miktarda kullanın:

Saçlarınız için kullandığınız şekillendirici ürünlerin miktarını abartmayın. Saçların itseline şekle girmemesinin ya da yarım saat sonra düşmesinin esas nedeni de budur. Bu tip ürünleri çok fazla miktarlarda kullanmak saçınızı ağırlaştırır, yağlı görünmesine neden olur.

16. İyi uyuyun:

Geç saatlere kadar eğlenmek ya da twitter başında vakit geçirmek tabiî ki keyifli. Ancak, dengeyi tutturmakta fayda var. Uzmanlar, sekiz saat uykuya ihtiyacımız olduğunu söylüyor. (Bu durumda sabah yedide kalkıp güne başlıyorsanız, maalesef saat 23.00’da yatağa girmeniz gerekiyor) Cilt uyku sırasında yenileniyor, hücreler kendini onarıyor. Sağlıklı bir uyku düzeni, cildi genç tutmak için pahalı kremlerden daha fazla işe yarıyor.

17. İyi beslenin:

Sağlıklı beslenme düzeninin de pahalı kremlerden daha çok işe yaradığı bir gerçek. Eğer hamburger ve patates cipsiyle besleniyor, sebze yemeklerine burun kıvırıyor, su yerine kola içiyorsanız, problemli bir cilde davetiye çıkarıyorsunuz demektir. Mesele, cipsin sivilceye neden olup olmaması değil, bu tip bir beslenme düzeninin cildin ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayamaması. Unutmayın, taze sebze ve meyveler, tam tahıllar, et, balık, yumurta ve baklagiller cilt hücreleriniz için eşsiz birer besin kaynağıdır.

18. Sigara ve alkol o kadar da “cool” değil:

“Erkek gibi içmek” kimi zaman alkışlanan bir durumdur. Geçtiğimiz aylarda İngiltere’de kadınların aşırı alkol kullanımına karşı yapılan bir kampanyanın sloganı, “Erkekler gibi içersen onlara benzersin!”idi. Afişlerinde, aşırı boyanmış, içkiden burnu kızarmış yaşlı bir erkek yüzü kullandılar. Aşırı alkol kullanımı cildin susuz kalmasına, cilt için çok gerekli olan A vitamini oranlarının düşmesine neden olur. Bu da cildi erken yaşlandırır. Sigaradaki zehirli kimyasallar da cildi yaşlandırır, solgun bir görünüme ve lekelere neden olur.

19. Temizleyin, nemlendirin:

Yüzünüzü günde iki kez, sabah uyandığınızda ve akşam yatağa gitmeden önce temizleyin. Sert sabunlar yerine, cilt tipinize uygun temizleyici jeller ve barlar kullanın. Cildi yağlı olan kişiler, yüzlerini çok yıkarlarsa, yağdan ve sivilceden kurtulacaklarını düşünürler. Ancak bu, yağ bezelerini uyararak daha fazla yağ üretimini tetikler, ciltteki koruyucu tabakayı ortadan kaldırır ve cildin nem kaybetmesine neden olur. Yıkadıktan sonra yüzünüzde gerginlik hissediyorsanız bu, daha hafif bir temizlik ürünü kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Cilt tipinizi iyi tahlil edin ve ona uygun bir nemlendirici seçin. Her cildin ihtiyaç duyduğu bakım farklıdır.

20. Aslolan iç güzelliktir:

Unutmayın, asıl güzellik içtedir. Kendinizi güzel hissederseniz, başkaları da sizin güzelliğinizi görür. Hiçbir makyaj malzemesi, kendine güvenin ya da ışıltılı bir gülümsemenin yapabildiğini yapamaz.
Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

güzel olmak, guzel olmak icin, güzel olmak için ne yapmalıyım, guzel olmak istiyorum, güzel olmak için ne yapmalıyız, guzel olmak için ne yapmalı, güzel olmak için yapılması gerekenler, güzel olmak için ne yapılmalı, güzel olmak için ne yapılır, cok güzel olmak istiyorum

42 Yorum yapıldı

 • Cevapla
  25 Aralık 2013

  BENCE GÜZEL OLMANIN SIRI ŞUDUR BAZI İNSANLAR BAZI İNSANLARA EEE TİPE BAK DİYORLAR ÇİRKİN SURAT DİYOLAR ASLIN BİZİ YARATAN ALLAHA HAKARET ETMİŞ OLUYOLAR LÜTFEN ONLARIN SÖZÜNE İNANMAYIN SİZ HER ZAMAN DOĞAL HALİNİZLE GÜZELSİNİZ ÇİRKİN OLSANIZ BİLE SEVGİLERİMLE MERVE KENDİNİZE İYİ BAKIN

  • Cevapla
   ada
   17 Temmuz 2014

   bence ister guzel ol ister olma insanin oncelikle ic gorunusu guzel olmali arkadaslar

   • Cevapla
    sabina
    04 Ağustos 2014

    Evet haklısınız ama dış güzelliklte önemli bence)))

 • Cevapla
  21 Aralık 2013

  ne yapılırsa yapılsın insan daima çok güzeldir

 • Cevapla
  02 Temmuz 2013

  allah sizi yaratı siz güzel siniz

 • Cevapla
  03 Mayıs 2013

  kankiler bütün kızlar güzeldir. çırkin kız diye birşey yoktur. bakımsız kız vardır

  • Cevapla
   28 Ekim 2015

   Aynen sana katılıyorum adaşım 🙂

   • Cevapla
    19 Aralık 2016

    soyadın neydi iremcim çünkü bizim sınıftafta da irem sude varda onun
    için sordum cnmm

 • Cevapla
  beyzanur
  28 Mart 2013

  güzelim ama dahada güzel olmak istiyodum ama yinede güzelimm 😀 😀 😀
  çirkin olanlarada bişey demiyormm..:P

 • Cevapla
  eda
  14 Mart 2013

  aslina bakarsaniz benim ismim nur evet ben turkceyi hep turk filmlerinden oyrendim yasim 15 di amma bende yorum yapmak istedim ben turkiyeyi cok seviyorum ve oraya gitmeyide en buyuk arzum bu tesekkurler hoscakalin

 • Cevapla
  eda
  14 Mart 2013

  evet ben kizlarin tarafindayim

 • Cevapla
  eda
  14 Mart 2013

  Ben azerbacandan katiliyorum evet guzel olmak icin ne yapmaliyiz erkekler hep kendileri bilirler

 • Cevapla
  selin
  27 Kasım 2012

  Doğal güzellik doğuştan gelen bişeydir.Bunlar kesinlikle geçici çözümlerdir.Bakınız Rus kızlarıı ?? 😀

 • Cevapla
  gamze
  05 Eylül 2012

  amaan bunlara benim ne ihtiyacım varki? ben zaten çok güzelim 90 60 90 vücudum ve altın sarısı saçlarım var beyaz tenliyim minyonum uzun ve zayıfım gözlerimde elaa <3

 • Cevapla
  orhan
  18 Haziran 2012

  tm aşkım bekliyom sabırsızlıkla 🙂

  • Cevapla
   omrum ebu zahra
   10 Eylül 2016

   bunu yazan sen olsaydın sieyi başına yıkardım

 • Cevapla
  canan
  18 Haziran 2012

  tamam kabul ediyorum senel çıkmayı hafta gelcem görüşürüz aşkım 🙂

 • Cevapla
  orhan
  18 Haziran 2012

  asıl ben seni daha çok seviyom benle çık aşkım benim 🙂 🙂

 • Cevapla
  okan
  18 Haziran 2012

  canan cım sen saten güzelsin güzel olmana ne gerek var sen saten güzelsin takma bunu kafana boşver ben seni böle seviyom ve seni çok güzel buluyom aşkım benim seni seviyorumm benimle çıkarmısın 🙂 cnm aşkım

 • Cevapla
  canan
  18 Haziran 2012

  ben bikere denedim olmadı ne yapmalıyım güzel olmak için güzelim ama biraz daha güzel olamk isterim bunun çözümü ne ?

 • Cevapla
  06 Nisan 2011

  ben amerikada bir mankenim…Gayet güzelim bunlara gerek yokkk…tam 90 60 90.. maşallah bnaa

 • Cevapla
  11 Mart 2011

  betül arkadşımız haklı insanların doğal haliş çok daha güzeldir bir kadın estetik ameliyat yaptırmış allahın yaptığıyla oynamış şimdi kadının brnu iğren yai güzel olmamaış çok kötü olmuş bu arada ben de betül deniz

 • Cevapla
  güleser
  31 Ocak 2011

  çokk işime yaradı ya

 • Cevapla
  09 Aralık 2010

  bence insanlar güzel olmak için kendini kullanmalı bende ahmete aşığım mesela

 • Cevapla
  betül
  04 Haziran 2010

  insanlar güzel olmak için bir şey yapmasınlar doğal halleri daha güzel

ins { background: transparent; text-decoration: none; }