July 18, 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Bir erkeğin senden hoşlandığını nasıl anlarsın?Bir erkeğin benden hoşlandığını nasıl anlarım. Bir erkeğin aşık olduğunu nasıl anlarım.

Bir erkeğin benden nasıl hoşlandığını nasıl anlayabilirim mi diyorsunuz. İşte size bir erkeğin sizden hoşlandığını anlayabileceğiniz bazı öneriler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunları Yapıyorsa Hoşlanıyor

 • Arkadaşlarını gördüğünde onlara ‘merhaba’ derken kullandığı ses tonuyla sizi gördüğünde kullandığı ses tonu farklı. Örneğin sizinle konuşurken daha yumuşak bir ses tonu kullanıyor.
 • Bir sohbet esnasında kendi hakkınızda söylediğiniz ufak bir detayı hatırlıyor. Örneğin sohbetinizin üzerinden iki hafta geçmiş ve bir cafeye gittiğinizde garsona en çok sevdiğiniz içecek olan portakal suyu almak istediğinizi söylüyor.
 • Bazen onu gözlerinizin içine bakarken yakalıyorsunuz.
 • Size baktığında bakışları yumuşuyor.
 • Sizinle konuşurken gözleri yüzünüzün etrafında dolaşıyor ve tekrar gözlerinize kilitleniyor. Başka bir deyişle önce yüzünüzün tamamını süzüyor, daha sonra da bakmaya başladığı yere, yani gözlerinize geri dönüyor.
 • Dudaklarınızı seyrediyor.
 • Arkadaşları size sorular soruyor. Örneğin onun hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmek istiyorlar.
 • Size çok güzel koktuğunuzu söylüyor.
 • Yanınıza geldiğinde heyecanlanıyor veya garip hareketler yapıyor.
 • Normalde çok sessiz bir insan fakat sizinle birlikteyken konuşuyor. Ya da tam tersi çok konuşkan bir adam fakat sizin yanınızda susuyor. Hangisi olursa olsun burada önemli olan davranışlarının sizin yanınızda değişmesi.
 • Etrafınızda bu davranışlarda bulunan bir erkek varsa ‘benden hoşlanıyor mu?’ diye sormanıza gerek yok, çünkü sizinle ilgilendiği apaçık ortada…

Yapılan bir araştırmaya göre kadınla erkeğin tanıştıkları ilk 30 saniye bir ilişkinin yaşanıp yaşanmayacağını anlamak için yeterli bir süre.

Kadının olumlu sinyaller vermesi halinde erkeğin hatalı bir davranışı ilişkinin başlamadan bitmesine neden olur.

Çiftlerin birbirlerinde aradıkları özellikler:

Espri yeteneği:

Bir kadını veya erkeği güldürebilmek, kalbinin yarısını da kazanmak demektir.

Espri yeteneği çok hafif ama etkili bir silah, küçük ama her şeyi bir anda değiştirebilecek bir detaydır. Zekice yapılan espriler, sohbetin samimileşmesini sağlayacak en etkili yöntemdir.

Gülümseme:

Kadınların erkeklerde aradıkları en önemli özelliklerden biri de güleryüzdür. Gülümseme, sizi çekici kılan unsurlardan biridir. Yüzünüzü aydınlatan sıcak bir gülüş, onu elde etmenizi sağlayacaktır. Sonuç, kesin ve çabuktur. Üstelik gülümsemeniz sizin ne hissettiğinizi bütün kelimelerden daha iyi anlatır. Eğer mutluysanız, birinden hoşlanıyorsanız, aşıksanız veya onun için deli oluyorsanız, bunu tek kelime bile etmeden sadece bir gülümseme ile ilan edebilirsiniz.

Doğallık:

Bütün çekiciliğinizi olduğunuz gibi gösterebilirseniz, yani doğal olabilirseniz, kesinlikle karşınızdakini etkileyebilirsiniz. Hayatı ve insanları sevmek, yaşam enerjisi ve heyecan erkekleri de kadınları da çeker. Üstelik hiç çaba sarf etmeden, doğal bir şekilde…

Sürprizler:

Kadınlar ve erkekler sürprizlere bayılırlar. Özel günleri fırsat bilip, ona mutlu olacağı hediyeler armağan edin. Vereceğiniz hediyenin içine romantik bir şiir ya da aşkınızı esprili bir şekilde ifade edecek minik bir kart eklemeyi de unutmayın. Ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.

Doğru hediyeler:

Kadınlara ve erkeklere en doğru hediyeyi seçmek, onun kalbini on ikiden vuracaktır. Kadınları çiçek, parfüm ve güzel ambalajlanmış bir çikolata etkileyeceği gibi, erkekleri ise kalem ve kravatla etkileyebilirsiniz.

Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Onu görünce kalbiniz çok fazla çarpmaya, eliniz ayağınız birbirine mi dolanmaya başlıyor. Hiç şüphesiz aşıksınız demektir. Bilim, bunca gelişmenin arasında aşka kayıtsız kalamazdı elbette! Uzmanlar aşkı da laboratuvara soktular ve bakın neler buldular!

Fiziksel olarak neden ve nasıl aşık oluyoruz, hiç düşündünüz mü?

Öncelikle aşağıdaki belirtilere göz atın ve aşık olup olmadığınızı saptayın;

 • Onu görünce kalbiniz çok fazla çarpmaya başlıyorsa,
 • Son günlerde, içinizdeki sevinç, mutluluk duygusu artıysa,
 • Hayata, olaylara daha umursamaz bakıyorsanız,
 • Arkadaşlarınız gözlerinizin pırıl pırıl baktığını ve son günlerde yüzüne bir canlılık geldiğini söylüyorlarsa,

aşık olduğunuz şüphe getirmez bir gerçek! Aşık olduğumuzda hepimiz benzer duygular yaşarız; ayaklarımız yerden kesilir, aklımız başımızdan gider, hep onu düşünür, hep onun hakkında konuşmak isteriz. Bunlar aşık olan herkesin bildiği ve binlerce yıldır yaşanan, süregelen duygular. Farklı olan ise artık tüm bunların sebebinin biliniyor olması! Aşık olunca insanların neden tuhaflaştığı bilimsel gerçeklerle kanıtlandı! Üstelik suçlu kalbimiz değil, beynimiz çıktı! Neden?

Aşkı, duygularımızın, düşüncelerimizin, alışkanlıklarımızın, yetişme tarzımızın ve daha birçok şeyin etkilediğini zaten biliyorduk ama hormonlarla olan ilişkisini yeni öğrendik. Ve hemen uzmanlara danıştık. Bakın hangi sonuçlar çıktı.

 • Vücuda çeşitli maddeleri salgılayarak bizim sağlıklı, mutlu yaşamamızı sağlayan salgılara hormon deniyor.
 • Aşık olduğumuzda gösterdiğimiz dengesiz davranışlarımızın sebebi, vücudumuzun salgıladığı feronom maddesiymiş! Aşk, vücutta feronom maddesinin salgılanmasıyla başlıyormuş. Aşkın kokusu olarak tanımlanan bu madde, beynin ilgili bölümlerini u-yarıyor ve aşk doğuyor!
 • Feronom, vücudumuzun salgıladığı hormonlardan sadece biri. Feronoma “aşk hormunu” da deniliyor. Aşıkların, her dakika aşık oldukları kişiden söz etmeleri bu hormondan kaynaklanıyor. Aşık olunduğunda vücudun fazla feronom salgılamasıyla kişilerin fiziksel yapılarında ve davranışlarında değişiklikler oluşmaya başlıyor. Kalp çarpıntısı, gözlerin parlaması gibi değişiklikler oluyor ve “O da beni seviyor mudur”, “Acaba şimdi nerededir” gibi sorular artmaya başlıyor. Obssesive yani takıntılı kişi davranışları gözlemleniyor.
 • Aşkın yerini sevgiye bırakması da hormonlarla ilgili. Zamanla serotoninin azalması, oksitoksinin artmasıyla, aşk yerini bir süre sonra sevgi ve şefkate bırakıyor.
 • Yaz aylarında insanların daha sık aşık olmasının da bilimsel bazı sebebleri var. Özellikle bahar ve yaz aylarında, güneş ışınları insanların hormon sistemini etkiliyor ve bu durumda aşk daha yoğun hissediliyor. Melanosit denen vücuda renk veren hücreler de bu aylarda artıyor.

Peki ya sevilmek?

Sevmeyi bilmeyen bir insan sevilmeyi anlayamaz ki.

Başkasını sevmemiş bir insan, kendisinin ne biçimde sevildiğini, ne denli derin ve ilahi bir duyguyla karşı karşıya olduğunu bilemez ki.

Başkasını sevmemiş bir zavallı için, sevilmek ancak egosunu tatmin eden, bencilliğini yücelten, sonuç olarak da duygu zenginliğini değil, duygu yoksulluğunu, zavallılığını artıran bir olaydır.

Ayrıca unutmayalım ki, başkasını sevmemiş insanların çoğu, kendisine aşık kişilerdir.

Aynı soruna eşler ya da sevgililer arasında da sık sık rastlanır bizim toplumda.

Eşine ya da sevdiği insana karşı olan duygularını belirtmeyi zayıflık sayan insanlar, ya çok kompleksli kendine hiç güveni olmayan insanlardır ya da feodal değerlerin baskısını üzerlerinden atamamış, kendilerini ifadeden aciz, zayıf kişilerdir.

Bence sevmenin en güzel yanlarından biri, bu duyguyu karşısındakine iletmek, o güzel duyguyu sevgiliyle paylaşmak ve böylece onu da mutlu kılarak, paylaşılan duyguların artan mutluluğunda yücelmektir.

Birisine deli gibi aşık olduğunuzda ya da birisi size deli gibi aşık olduğunu söylediğinde, özellikle hatırlamanızı diliyorum!

Gerçek bir aşkı, ancak karşılıklı sevgi ve saygı içinde ve üzerine titreyerek korunan ve geliştirilen bir ilişki çerçevesinde yaşayabileceğinizi unutmayın.

Yoksa ağır bir biçimde yaralanır ve çok üzülürsünüz.

Sevdiğiniz ya da sevildiğiniz zaman duygularınızı gemlemeyin, bu güzel duyguyu sonuna kadar yaşayın. ….

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Buldular?

bir erkeğin senden hoşlandığını nasıl anlarsın, bir erkeğin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız, birinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın, bir erkeğin hoşlandığını nasıl anlarsın, bir erkegin sizden hoslandigini nasil anlarsin, erkeğin senden hoşlandığını nasıl anlarsın, birinden hoşlandığını nasıl anlarsın, hoşlandığını nasıl anlarsın, birinin sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız, bi erkeğin senden hoşlandığını nasıl anlarsın

1.010 Yorum yapıldı

 • Cevapla
  07 Mart 2012

  aynen öyle bernacım bizim okuldada biri var ben onu çok seviyorum ama o seviyormu bilmiyorum bana bakarken gözleri parlıyor,bana komik şakalar yapıyor.ama ben ona seni seviyorum diyemiyorum.

 • Cevapla
  05 Mart 2012

  aşk güzel bi şey biliyorum ama bu kadar da abartmayın beni seven biri varsa gelip yüzüme karşı söylemesini isterimm.:)

 • Cevapla
  gez-lay
  02 Mart 2012

  merhaba canım öncelikle yaşın için kusura bakma diyerek başlıyorum söze 🙂 ama söyliceklerim önceki söyliceklerimden farklı olmucak 🙂 sizler için yeni bir konu paylaşımı yaptım.Artık konumuza ordan devam edelim.Sorularınızı bekliyorum.LİNK :http://www.gezginlerinndir.com/haber/yasam/erkeklerin-asik-olma-belirtileri.html

 • Cevapla
  dertli
  01 Mart 2012

  bi arkadaşı var hep o benimle konuşuyo onu uzun süreidir tanıdığımız için çok muhabbet ediyorus onunla başkataraflaa ilgilenme der gibi oda gözlerimin içine bakıo ve bi konu geçti evlilik için filan hemen bana bakıo ve oda bunu görüyor doğal olarak..demiştimyya burdaki bakanlar o konuştuğumz kişi başkasına bakma benle konuş der gibi bakan. onun o sırada naptını bilmiyorum

 • Cevapla
  dertli
  01 Mart 2012

  gez-lay yaşım 20 =)sanırım bi heycanla anlatmamdan yola çıkarak 18 den küçük sandınız 😀 her gittiğimde bakmasamda bakıo gülüo annemsiz bi kez gittim ilk zamanlardı çok durmadım uzaktan o adam gördü bişey oldu bana baktı hemen gülmeye başlamıştı sinirlenip bakmadım hiç ama yanındaki adamla muhtemelen benden konuşuyor çünkü işte adam görünce beni bunu dürtüyo yada bir şey diyor hemen bakıo o an aslında adam gıcık gıcık gülmüyor sanırım normal bi gülüş ama sert durduğu için galiba öle geldi bi muhabbette gülüşmüştük aynı şekilde gülüo bide ailemi filan tanıyorlar hepsi hep birlikte gidiyorus tek gitsemde çekimser kalıcak gibi duruyo o adamla filan müşterisi ile bıdır bıdır konuşuyo bana gelince sus pus bişi iki kez bişi sordumbirinde bu dedi kısaca diğerinde sadece gülümsedi başını öne eğip bilmiyorum kafam çok karışık kapıdan girdiğimden itibaren hemen ortaya çıkması veya hemen bakması filan… mesela başka neye bakmalıyım yukardakiler dışında çünkü dediğim gibi konuşmuyor bide diğer bi arkadaşı var hep o benimle konuşuyo onu uzun süreidir tanıdığımız için çok muhabbet ediyorus onunla başkataraflaa ilgilenme der gibi oda gözlerimin içine bakıo ve bi konu geçti evlilik için filan hemen bana bakıo ve oda bunu görüyor doğal olarak ortada kaldım yardım et lütfen

 • Cevapla
  gez-lay
  01 Mart 2012

  merhaba dertli..yaşının 18 den küçük olduğunu düşünerek böyle şeylerin olması normaldir, diyorum.Bi süre daha gözlemle bakalım neler oluyor.Eğer sana karşı bişeyler hissediyorsa mutlaka yanına gelicektir belkide her seferinde annen yanında olduğu için yakınlaşamıyordur.Birde yanlız gitmeyi yada arkadaşınla gitmeyi dene.Herşeyi akışına bırak ederim.Olacağı varsa zaten herşey olur.Ama kendini fazlada kaptırma derim 😉 görüşmek üzere…

 • Cevapla
  dertli
  29 Şubat 2012

  merhaba benimde başım bu konuyla ilgili dertte sürekli alışveriş yaptımız bir yer var 1,5 aydır görüdğüm biri beni uzaktan bile görse gülmeye başlıyor gözlerime bakıyor ama baya yakışıklı efendi birisi bu yanında bi adam var o varken bakmıodu adamda beni görünce yaa onun yanına gidio yada dürtüo gibi bişi ve gülümsemeler oluyordu ben açıkcası hani yakışıklıya işte tava geldi demesin die artık bakmıyorum o adamda öle gıcık gıcık gülmüo artık hiç. işte bi kez annem gülümsüodu bi baktım bu gözlerime baka baka gülümsedi sora diğer birr gün telde aramştm siparişle alakalı kendi ilgilenmek için çok çabaladı gittiğimizde ise oturuyordu ve onla işimiz yoktu bilioduda bunu kapıdan girer girmes gözlerime baka baka gülümsedi ve ayağa kalktı geçtiğimiz yere geldi ben pek bakmadım ama bi kaç kez bana baktını hissettim anneminde o gün çok dikkatini çekmiş sürekli bakıp gülümsüomuş bide kutuya koydu olmuşmu die sordu bi kez kapıdan konuşmuştuk ordakilerle o adam hemen bunun yanına gitti bende bakmadım sora yan mazaya girmiştik ve birinin gelmesini beklioduk kapıda bi kafayı çecvirdim bana bakıodu sonra önüne eğdi başını ve gülümsedi bilmiyorum bakıo gülümsüo bugünnn gittik ayaktaydım ve çay söylemişlerdi hemen sandelye çekti beenim için arada bi önüme geçio bakmıo sanırım yada arkamdan bakıo bilmiyorum başımı kaldırdım su rica ettim getirdi tşk ettim afiet olsun dedi tek bu konuşmamıs da bu bide o telde olan işte artık bakmıyorum ama gidiyorus o adam eskisi gibi gıcık gıcık gülmüo gayet sıcak biri oldu çözemiyorum son gittiğimizde de hep yanımızda filandı bişi sordum hemen kısa cvp verdi masaya dayanmıştı doğruldu filan çaktırmadan baktığını yakalamış annem filan bişi sorunca bile cvp vermiyo sadece gülüo bakıo sizce ne yapmaya çalışıyor yardım lütfn biz gidince hemen ortaya çıkıo içerde olsa bile rahat bir ortam olsun die şımarıklık filan yapıyorum ama konuşmuyo susuyo hep szce hoşşlanıyor mu yoksa tiye mi alıyo yardım edin lütfen

 • Cevapla
  gez-lay
  29 Şubat 2012

  meraba ecenaz…bayadır görüşmediginizi ve okulunu falan bilmedigini yazmışsın..canım bence sen hiç takılma bunlara zaten aranızda pek birseyde olmamış…o yüzden hiç canını sıkma ve yoluna devam et canım..geçmişe takılıp kalırsan önündeki güzellikleri göremezsin..o eger gerçekten bişeyler hissetmisse sana karşı eninde sonunda bulacaktır seni 🙂 şimdilik önüne bak derim ablacım 🙂 görüşmek üzere sevgiyle kalman dilegimle..

 • Cevapla
  gez-lay
  29 Şubat 2012

  meraba kübracım…davranış biçimleri senden hoşlandığını gösteriyor..hediyeni almaması sebebi aranızda henüz bişey olmamasından kaynaklana bilir…Biraz beklemeni ve eger sende ondan hoşlanıyosan bunu belli etmelisin belkide senin duygularından emin olmak istiyordur ve üstüne gitme derim çünkü erkeklerin çabuk sıkılma gibi huyları vardır kaçan kovalanır misali 🙂 inş olur canım hayırlısı artık 😉 mutlulukla kal..

 • Cevapla
  ecenaz
  29 Şubat 2012

  beim durumumada yorum yapar mısınız bide sarşın melek hngi maddeler anlayamadım

 • Cevapla
  kübra ö
  29 Şubat 2012

  merhaba ablacığım bn kübra bnm okulumdan bir çocuk var bana çok ii davranıyor dün ilk defa bna hediye almış ama bn ona alınca kabul etmiyor zorla alıyor bana karşı çok içten çok sıcak çok samimi davranıyor hatta bnmle konuşurken bi arkadaşı gelip çağırdığı zaman da o arkadaşını yolluyor bnmle konuşması bitmedikten sonra o arkadaşının yanına gitmiyor ondan ne istesem yapıyor ama hala anlayamadım sizce bana aşıkmı yoksa kardeşi veya ablası yerine koyduğu için mi böle davranıyor anlayamadım lütfen bana da yardımcı olurmusunuz

 • Cevapla
  gez-lay
  29 Şubat 2012

  merhaba ilayda yerinde olsam uzak dururum kendisi ne istedigin bilmeyen ve bi anlık hareketler sergileyen biri belli ki…hayatına yeni bir yol çiz ve o yolda devam et derim 🙂
  seni hak edecek biri mutlaka bi yerlerde vardır o günü bekle…uzun olsa bile …iyi günler diliyorum 🙂

 • Cevapla
  ilayda :)))))))
  28 Şubat 2012

  bn birin den hoşlanıyordum ama bn en yakın arkadaşımın sevgilisiydi söylemek ve söylememek arasında karasız kaldım bn bu kafa kar ışıklıyla tc ye gitim tatil için orada bn 2 yaş büyük bir akrabam hiç beklemediğim şekilde bn dudağımdan öptü bn karşılık verdim bn geri Fransa dönünce unuturum dedim ama unutamadım ama çocuk şimdi bn çok soğuk dav aranıyor bn ne olduğunu anlayamayınca Fransaya dönünce en yakın arkadaşımla sevgilisi ayrılmıştı bn onunla çıkmaya başlayınca face ilişki var yapınca oda eski sevgilisine geri döndü bn ayrılınca oda ayrıldı bir süre böyle giti sonra bn face den çıkartmadı ama yeni bir face açtı ona eklemedi sonra öğredim başkasıyla çıkıyor muş daha sonra akrabam olduğu için Fransaya bzim yanımıza geldiler ilk geldiği gece bn yine öptü ama ertesi gün o çocuk o değilmiş gibi davran dı bn ne oluyor diye sorunca yaptığım hataydı dedi bana bn seviyor sevmiyor mu bilmiyorum

 • Cevapla
  ecenaz
  28 Şubat 2012

  bn birin den hoşlanıyordum ama bn en yakın arkadaşımın sevgilisiydi söylemek ve söylememek arasında karasız kaldım bn bu kafa kar ışıklıyla tc ye gitim tatil için orada bn 2 yaş büyük bir akrabam hiç beklemediğim şekilde bn dudağımdan öptü bn karşılık verdim bn geri Fransa dönünce unuturum dedim ama unutamadım ama çocuk şimdi bn çok soğuk dav aranıyor bn ne olduğunu anlayamayınca Fransaya dönünce en yakın arkadaşımla sevgilisi ayrılmıştı bn onunla çıkmaya başlayınca face ilişki var yapınca oda eski sevgilisine geri döndü bn ayrılınca oda ayrıldı bir süre böyle giti sonra bn face den çıkartmadı ama yeni bir face açtı ona eklemedi sonra öğredim başkasıyla çıkıyor muş daha sonra akrabam olduğu için Fransaya bzim yanımıza geldiler ilk geldiği gece bn yine öptü ama ertesi gün o çocuk o değilmiş gibi davran dı bn ne oluyor diye sorunca yaptığım hataydı dedi bana bn seviyor sevmiyor mu bilmiyorum :(((

 • Cevapla
  ecenaz
  27 Şubat 2012

  meliscim hoşlanıyordur bence hoşlanmasa o kdar kız arasından neden senle ugraşssın

 • Cevapla
  sarışın melek
  27 Şubat 2012

  ecenaz bence seviyoo çünkü sana bakan birine önüne dön demesi seni sevdiğine işaretit yoksa sevmediği bir kızı neden korusun ki cnm bu arada yukrada yazılan made madde olan belirtilerden kaç tane uyuoo nu söylee bide kaçıncı sıradakiler söyle daha rahat yorum yaparım hem benzer olay benim başıma geldi bende muhabbet ettim gözlerie baktım dikkatini çektim ve şu anda çıkıyoruz benimkinin adıda eren cnm hayalkırıklığına uğramanı istemem ama bence SENİİ SEVİYOOOO

 • Cevapla
  melis
  26 Şubat 2012

  ben birinden hoşlanıyorum. o çocuk sürekli benle uğraşıyor.beni sinirlendirmeyi çok seviyor.sizce benden hoşlanıyor mu

 • Cevapla
  melis
  26 Şubat 2012

  benim aşık olduğum kişi seneye ankaraya gidecek.ben çok üzülüyorum

 • Cevapla
  ecenaz
  25 Şubat 2012

  ??

 • Cevapla
  ecenaz
  24 Şubat 2012

  sarışın melek yorumun için tşk ederim eren şakacı biri o yüzden bana borazan demiş olabilir borazan dediginde ben sınıfa yeni gemiştim beni tanımıyodu ayrıca yüzüme karşı demedi arkdaşımdan duydum öyle dedigiini

ins { background: transparent; text-decoration: none; }