September 18, 2021


XviD: Video Codec Bileşeni

XviD, PC için bir MPEG-4 video codec bileşenidir. Amacı, bilgisayar ağları üzerinden daha hızlı aktarım veya bilgisayar disklerinde daha verimli depolama için video sıkıştırmaktır. Dolayısıyla, XviD video dosyaları için ZIP arşivleme olarak görülebilir.

XviD, insanlık algısı için önemli olmayan, videodan çok yüksek sıkıştırma oranları elde etmek için çok iyi görsel kaliteyi korurken bilgileri kaldırır. Örnek olarak: sıkıştırılmamış dijital video çok büyük ve PAL çözünürlükte saatte yaklaşık 100 GB HD alanı kaplıyor. Aynı video, yüksek kalitede XviD ile sıkıştırıldığında saatte sadece 500 MB gerektirir. Böylece XviD, videoyu 200: 1 ve daha fazla oranda sıkıştırabilir.

XviD Media Codec, açık kaynak MPEG4 codecleri, “DivX” 4.x/5.x projeleri için çözücüler bulunan bir codec paketidir. “XviD” filmleri videoları izleyebilmeniz için gerekli olan güncel codecler bulunmaktadır.

xvid-son-surum-indir

XviD Media Codec Diğer Codec paketleri aksine, tamamen ücretsiz kullanmanız için, GNU Genel Kamu Lisansı altında yayınlanan ücretsiz ve reklamsız bir codec paketidir. Herkes için çevrimiçi ayrı kaynak kodu kullanılabilir. XviD Medya Codec hızlı ve kolay kurulum ve kaldırmanız için sihirbaz ile birlikte geliyor. Ayrıca program kendi oynatıcısıda mevcuttur. Bunun yanında sisteminizde yüklü olan Windows Media Player, Winamp veya BS Player gibi popüler oynatıcılar ile bütünleşik olarak çalışır.

XviD Bilgileri

Sürüm: XviD 1.3.3

Boyut: 10.73 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

Sistem: Windows ve Mac

Üretici: XviD

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"XviD Son Sürüm İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status