October 24, 2021


USB çıkarılabilir sürücüler için güvenlik programı

Dosyaları taşımak için kullanılan en iyi cihaz USB flash disklerdir. USB’ler aracılığıyla dosyaları taşınması harika bir yol olsa da, güvenlik açısından çok tehlikelidir. Her bilgisayara takılan ve bu nedenle virüs bulaşma tehlikesi en yüksek aygıtlardır. USB’lerin güvenliğini sağlayacak veya USB cihazları tam anlamı ile denetleyecek uygulama bulmak pek mümkün değildir. USB Flash Drives Control USB flash depolama aygıtlarını kontrol etmeye yardımcı olan, gelişmiş güvenlik seçenekleri ile başarılı bir programdır.

USB Flash Drives Control programının en önemli özelliği USB depolama cihazlarından ziyade USB bağlantı noktalarını kolay bir şekilde kilitleyebilir veya güvenlik açısından bir çok işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

USB bağlantı noktalarının güvenliği neden önemlidir? USB bağlantı noktaları yönetilebilir bir alan olmadığı için güvenlik riski çok yüksektir. Ama bu program potansiyel olarak herhangi bir zararlı işlem olduğunda engelleme yapar. Bu sayede USB cihazdan bilgisayarınıza bulaşabilecek zararlı yazılımlar önlenebilir.

USB Flash Drives Control programı indirin ve çalıştırın. Çalıştığı zaman kurulumdan önce seçebileceğiniz bazı seçenekler vardır. Masaüstüne ve Başlat Menüsüne ekleme, bilgisayar açılışta otomatik çalışması gibi seçenekleri belirleyerek kuruluma devam edin. Kurulum kısa süre sonra tamamlanacaktır.

Üç farklı çalışma modu

Read (Okuma) modu USB cihazların bilgisayarına bağlanmasını aktif eden seçenektir. Eğer bu seçeneği devre dışı bırakırsanız USB çıkarılabilir sürücüler takılamaz ve USB cihazlara erişilemez. Yani USB cihazdan veri okunması artık mümkün olmaz.

Write (Yazma) modu USB cihazlara veri aktarma veya USB’den bilgisayara veri aktarmayı sağlayan seçenektir. Eğer bu seçeneği devre dışı bırakırsanız takılan USB cihazlardan veri kopyalamak mümkün olmayacak. Sadece USB’deki verileri görüntüleyebilirsiniz.

Execute (Yürütme) modunu devre dışı bırakırsanız bilgisayarda kullanılan tüm USB sürücülerdeki tüm yürütülebilir dosyalar için, tüm kullanıcı hesapları reddedilecektir. Bu, solucanlar veya şifre çalanlar gibi tehlikeli ve kötü amaçlı yazılımlara karşı sisteme bir artı güvenlik sağlar.

USB Flash Sürücüleri Denetimi’ni kurup başlattığınızda, sistem tepsisi menüsünden erişebilirsiniz. Seçebileceğiniz birkaç seçenek var gibi görünebilir; Bununla birlikte, hepsi orada, dört bereketli operasyonel usulü kapsıyor. Bunlardan birincisi, diğerleri için sıfırlama düğmesi gibi davranıyor ve sistemin varsayılan yapılandırmasına benzer; USB bağlantı noktalarını herhangi bir şekilde kısıtlamıyor veya kilitlemiyor.

USB Flash Drives Control bilgileri

Boyut: 110 KB

Lisans: Deneme sürümü

Dil: İngilizce

Sistem: Windows 10, 8, 7, Vista

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"USB Flash Drives Control Son Sürüm İndir – USB Güvenlik Programı" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status