April 15, 2021


SPSS 15.0 Veri Analiz Yöntemleri Kitabı (PDF)

SPSS-15-Veri-Analiziİstatistik Merkezi; akademisyen ve öğrencilere yapacakları bilimsel çalışmalara destek olmak, bilimsel çalışmaları sırasında karşılaştıkları problemlere çözüm getirmek ve bilgi alışverişini kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir iletişim portalıdır.

Bu kapsamda İstatistik Merkezi tarafından yapılan çalışmalar aşağıda özetlenmiştir;

● Bilimsel araştırmaların alt yapısının oluşturulması (Tez / araştırma önerilerinin hazırlanması),

● Bilgi toplama aracının (anket, görüşme formu) hazırlanması,

● Araştırma planının oluşturulması,

● Verilerin analizi ve yorumlanması,

● Araştırma raporunun hazırlanması (tezler/makalelerin araştırmabölümleri)

● Veri analizi ve anket tasarımı eğitimleri.

Bu kitap, bir istatistik ya da araştırma yöntemleri dersini desteklemek ya da yapılacak bir bilimsel araştırma verilerini analiz etmek için tek başına rehber olarak kullanılabilir. Kitapta kullanılan resim ve direktifler, SPSS’in 2007 yılında piyasaya sürülen 15.0 sürümünden alınmıştır.

Kitapta pek çok araştırmacı tarafından zor olarak nitelendirilen istatistiksel analiz konusu basit bir dille anlatılmaya çalışılmıştır. Bunun için her bir açıklama sonrasında ilgili SPSS uygulamalarına ait sayfa görünümleri verilmiştir.

SPSS yazılımı birkaç farklı bilgisayar dosyası ile birlikte çalışmaktadır: Veri dosyaları, çıktı dosyaları ve sözdizimi (sentaks) dosyaları. Veri dosyaları, kullanıcının istatistiksel olarak analiz etmeyi istediği bilgileri içeren bilgisayar dosyalarıdır. Çıktı dosyaları istatistiksel analizleri ve genellikle tabloları, grafikleri ve/veya çizelgeleri içerir. Sözdizimi dosyaları, SPSS yazılımına ne yapması gerektiğini söyleyen bilgisayar talimatlarıdır.

Not: İndirdiğiniz dosya`nın sonuna .pdf ekleyerek Acrobat Reader programıyla pdf formatındaki bu kitabı kolaylıkla açabilirsiniz.

Boyutu: 2.83 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Sistem: XP, Vista, Win7, Win8, Win8.1

Ücretici: istatistikmerkezi.com

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"SPSS 15.0 Veri Analizi İndir (PDF)" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status