March 28, 2017


Sponsorlu Bağlantılar

İşlemci, anakart, fan hızını görüntüleme programı

Bilgisayarınız içindeki fanların dönüş çalışma hızlarını, CPU ve anakart ısısı gibi donanım bilgilerini anakartınızda bulunan bir chip BIOS’a rapor eder. Peki bu bilgilere Windows üzerinden ulaşmanız iyi olmaz mıydı? Tabi ki olurdu. SpeedFan bu amaçla hazırlanmış ücretsiz bir program. Özellikle Overclock yapan kullanıcılar Windows’ta çalışma sırasındaki aktüel fan hızı ve işlemci, anakart ısısı gibi değişkenleri böyle bir yazılımla mutlaka izlemeliler. Bunun dışında SpeedFan, sabitdiskinize ait oldukça derinlemesine bilgiler de sunabiliyor.

Bir çok özellik eklenen program sisteminizdeki S.M.A.R.T., fan ve işlemci bilgilerinin en detaylı şekilde görebileceğiniz kullanımı kolay bir yazılım.

Sponsorlu Bağlantılar

Speed Fan Ücretsiz uygulamasının yeni versiyonun yine çok sayıda güncelleme bulunuyor. SuperMicro PWS-865-PQ PSU, Winbond W83795G ve SMSC EMC1402 ile Winbond W83793G gibi farklı sensörlere yönelik takip ve voltaj okuma desteğinin eklendiği Speed Fan 4.39, SCSI ve SATA hard disk SMART erişimine de destek veriyor.

Programın istatistik ve kayıt tutma özelliği sayesinde sıcaklığın hangi vakitte hangi değerlere ulaştığını gözlemleyebilir, hızaşırtma özelliği sayesinde işlemci hızınızı arttırabilirsiniz.

SpeedFan 4.52 programı Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP sistemler ile uyumludur.

Boyut: 2.94 MB

Dil: İngilizce

Lisans: Ücretsiz

Hemen indir

Sponsorlu Bağlantılar

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

İlk Yorumu Siz Yapın

"SpeedFan Son Sürüm İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status