March 28, 2017


Sponsorlu Bağlantılar

Pis Yedili kağıt oyunu

Pis Yedili iskambil oyununu Windows bilgisayara ücretsiz olarak indirin ve oynayın.

Oyuncular ellerindeki kağıtları diðer oyunculardan önce bitirmeye çalışırlar. Oyuna Sinek ile başlanır ve tüm oyuncular ilk turda Sinek atmak zorundadır. Oyun saat yönünde başlar. Her 10’lu atıldığında sıra tersine döner.

Sponsorlu Bağlantılar

As atan oyuncu tekrar oynar. Vale atan oyuncu oynanacak rengi belirler. Yere 7’li atıldığında bir sonraki oyuncu elinde 7’li varsa atar. Elinde 7’li bulunmayan oyuncu yerde biriken her 7’li için 3’er adet kağıt çeker.

En son atılmış olan kağıt cinsinden veya aynı rakamdan oynamak zorunludur. Örneğin , yerde kupa 3’lü varsa oyuncu, yere herhangi bir kupa veya herhangi bir 3’lü atabilir. Belirlenen ceza puanını aþan oyuncu oyun dışı kalır.

El bittiğinde, oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7’li kalan oyuncu, elindeki her 7’li için 3’er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7’li gelirse onlar için de 3’er adet çeker. As, 10’lu, Vale ve 7’li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7’li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır.

Boyut: 471 Kb

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

Hemen indir

Sponsorlu Bağlantılar

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

2 Yorum yapıldı

  • murat
    5 Eylül 2012

    güzel

  • murat
    5 Eylül 2012

    çalışırsa cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel

"Pis Yedili 3.0 – Kağıt Oyunu Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status