Resim Düzenleme ve Görüntüleme Programı

Picasa 3 bilgisayarınızdaki resimleri hızlı bir biçimde arayıp, görüntüleyebileceğiniz ayrıca fotoğraflarınızda küçük rötuşlar yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Fotoğraflarınızı Organize Edin: Picassa bilgisayarınızda bulunan tüm fotoğrafların yerlerini belirler ve bu fotoğrafları anında hızlı bir şekilde bulur ve  tarihsel sıralama yöntemi ile onları sıralar düzene koyar. Bilgisayarınızda varlığını bile unuttuğunuz fotoğraflarınızı Picassa sayesinde bulabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı Yeniden İsimlendirin ve Taşıyın: Fazlalık olan klasörlerden kurtulabilir ve bu klasörler içerisinde bulunan fotoğraflarınızı bir bütün halinde başka bir yere taşıyabilirsiniz.  Picasa ile bir grup fotoğrafın adını değiştirmek sadece bir kaç saniyenizi alır.

Albüm Yaratın: “Albums” bölümünü kullanarak fotoğraflarınızı hızlıca gruplandırabilir ve bir albüm içirisine koyabilirsiniz. Slayt şovlar hazırlayarak bu slayt şovları arkadaşlarınıza ve sevdikelrinize  e-mail yolu ile gönderebilirsiniz.

Fotoğrafları  Oylayın: Sevdiğiniz favori fotoğraflarınıza altın yıldızlar koyabilir,  en iyi fotoğraflarınızı sıralayarak da bir kategori oluşturabilirsiniz.

Şifre Korumalı Koleksiyonlar: Özel fotoğraflarınızı kendinize saklayabilir  istediğiniz fotoğraflarınıza Picasa ile şifre koyabilir ve bu özel fotoğrafların  başkaları tarafından görülmelerini engelleyebilirsiniz.

Standart Çözümler Artık Daha İyi: Picasa’nın standart çözümleri artık çok daha basit. Kırmızı göz düzeltme,renk ayarlarını düzeltme, kesme, küçültme  gibi bir özellik mevcut.

Mükemmel efektler ile fotoğraflarınızı sanat harikası yapın: Picasa’nın 12 görsel efekti bulunuyor. Bu efektler ile  fotoğraflarınızı bir kaç saatte değil bir kaç saniyede mükemmel bir sanat eseri haline dönüştürün.

Paylaşın: F Bir kaç tıklama ile fotoğraflarınızı arkadaşlarınıza, sevdiklerinize e-mail yolu ile gönderebilirsiniz. Google Mail yolu ile artık fotoğraf paylaşımı çok kolay. Fotoğraflarınızı kendi sitenize koyun, ücretsiz olarak: Picasa Web Album’lerini internete yayınlama imkanı sunuyor yapmanız gereken sadece  istediğiniz fotoğrafları seçin ve yayınla tuşuna basın. Resimlerinizi kişisel blogunuza koymak istiyorsanız “BlogThis!” tuşu basarak resimlerinizi anında Blogger blogunuza yükleyip yayınlayabilirsiniz.

Yedekleyin: Picasa ile güvenle fotoğraflarınızı yedekleyin. CD veya DVD’ye  arşivlerinizi yazdırın: CD veya DVD’ye dilerseniz sabit diskinizde istediğiniz bir bölümüne tüm fotoğraf arşivinizi yedekleyebilirsiniz.Bu işlemi  çok kısa bir sürede Picasa ile yapabilirsiniz.  Yedeklenen dosyalara da belirlediğiniz  şifreleri vererek aldığınız yedekleri sadece sizin kullanabileceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

Yaratın: Fotoğraflarınızı bir filme çevebilir. Filmmaker özelliği ile istediğiniz fotoğrafları bir slayt şov halinde film formatına dönüştürebilirsiniz.

Masaüstü Resmi veya Ekran Koruyucusu yapın: En güzel fotoğraflarınızı masaüstünde görüntüleyin veya beğendiğiniz fotoğraflarınızı seçerek kendinize bir ekran koruyucusu oluşturun. Bu sayede kendinize özel bir ekran koruyucunuz olsun.

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Boyut: 13 MB

Sistem: Windows 8, 7, Vista, XP

Hemen indir

2011 Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunu.

7 Yorum yapıldı

 • hakan
  28 Ekim 2009

  güzel ve pratik bi paylaşım..

 • özgün
  9 Haziran 2010

  daha öncede kullandım cok yararlı program

 • Vbey
  2 Şubat 2011

  cok sahane olmus

 • gizem
  7 Nisan 2011

  nerden nasıl yükleniyor

 • hasan
  28 Şubat 2012

  link nerdee arkadaşlar ??

 • soner
  18 Aralık 2012

  güzel

 • saim
  15 Mayıs 2013

  iyi

"Picasa 3 Türkçe İndir" İle İlgili Yorum yapın

DMCA.com Protection Status